horoskop chiński 2020, Rok Szczura
Fot. stock.adobe.com
HOROSKOP VIVY!

Horoskop 2020: sprawdź, czego możesz się spodziewać w nadchodzącym Roku Szczura!

Symbol roku dyktuje twarde warunki!

Redakcja VIVA! 2 listopada 2019 17:51
horoskop chiński 2020, Rok Szczura
Fot. stock.adobe.com

Chociaż do nowego roku pozostaje jeszcze kilka tygodni, już teraz warto wiedzieć, co może przynieść. Rok Szczura, który nastąpi dokładnie 25 stycznia, nie będzie łatwy, ponieważ symbol ten jest wymagający i nie lubi błędów. Jak go przywitać?

Rok Szczura 2020: charakterystyka symbolu

Przypomnijmy, że cykl chińskiego kalendarza obejmuje 12 lat, a do każdego roku dopasowane jest zwierzę. Współdziałanie aktywnej męskiej mocy Yang i pasywnej żeńskiej Yin tworzy pięć żywiołów. Który z nich będzie nami rządził? To określa się według ostatniej cyfry roku: jeśli jest to 0 lub 1, żywiołem jest Metal. Cyfry 2 i 3 określają Wodę, 4 i 5 – Drewno, 6 i 7 to Ogień, a 8 i 9 – Ziemia.

Jak widzisz, 2020 rok upłynie pod patronatem Metalicznego Szczura. Charakteryzuje się nadmiernym idealizmem, a także solidnym, ale absolutnie nieustępliwym charakterem. Należy włożyć dużo pracy, aby zdobyć przychylność symbolu roku. Z natury Szczur wyróżnia się realistycznym i trzeźwym spojrzeniem na świat. Jest pracowity, inteligentny, szybko dostosowuje się do nowych okoliczności, ale nie lubi opuszczać strefy komfortu.

Ma doskonałą pamięć, która potrafi uchwycić najdrobniejsze szczegóły i wydobyć je z głębi podświadomości we właściwym czasie. Szczur jest pełen energii, a dodatkowo może zajmować się kilkoma rzeczami naraz – i wymaga takiej samej staranności od innych. Symbol roku nigdy nie da się przekonać do zmiany zdania. Szczur bardzo subtelnie broni swojego punktu widzenia.

Metaliczny Szczur nie stroni od intryg. Bywa przebiegły, czasem podstępny. Nie ma znaczenia, czy chce w ten sposób osiągnąć krótkoterminowy cel, czy odnieść sukces, który na zawsze zmieni jego życie. Śmiało sięga po swoje, ma sprawdzone i niezawodne sposoby na wrogów i nie obawia się konkurencji.

Rok Szczura 2020: jaki będzie?

Początek roku nie będzie łatwy. Szczur preferuje aktywne, nastawione na konkretny cel osoby, które nie stronią od niestandardowych rozwiązań, ale zawsze słuchają zdrowego rozsądku. Z tego powodu, powinnaś przygotować się na zmiany: pracy lub miejsca zamieszkania, statusu społecznego lub rodzinnego, a nawet światopoglądu.

Wszystkie przemiany będą nieoczekiwane i nieprzewidywalne. Jeśli popełnisz błąd, istnieje prawdopodobieństwo niepożądanych, a nawet niebezpiecznych konsekwencji. Najodważniejsze przedsięwzięcia będą skazane na sukces, ale tylko w przypadku starannie opracowanego planu z uwzględnieniem ryzyka.

W 2020 roku Szczur będzie wspierać te osoby, które cenią więzi rodzinne i przyjaźń. Symbol roku wymaga dobrych i bezinteresownych działań. Jeśli szanujesz i cenisz najbliższych, a także dbasz o środowisko, nie masz się czego obawiać. Niepowodzenia czekają za to na tych, którzy próbują osiągnąć cel w nieuczciwy sposób. Zwłaszcza, jeśli sięgają po swoje kosztem innych. Negatywna energia tylko rozwścieczy Szczura.

Astrologowie ostrzegają, że ogólnie rok będzie bardzo stresujący i trudny. Być może będziesz musiała coś poświęcić, aby zyskać coś lepszego w przyszłości. Biorąc pod uwagę ruch planet, przed nami pracowity czas, ale umiejętne podejście wpłynie na rozwój zawodowy. Najważniejsze, aby nie liczyć jedynie na szybki zarobek. Rok Szczura zwiastuje również stabilną sytuację na arenie politycznej. Pod jego wpływem więcej osób będzie przestrzegać prawa, a niepokoje w społeczeństwie ustąpią.

Jak przywitać Rok Szczura 2020?

Aby uspokoić kapryśny i krnąbrny symbol roku, przywitaj Szczura zgodnie z jego wymaganiami. Chociaż sam uwielbia gromadzić niepotrzebne rzeczy, nie toleruje tego u innych. Dlatego jeszcze przed nowym rokiem poświęć czas na generalne porządki – przejrzyj, wszystko, co masz, pozbądź się nadmiaru i koniecznie umyj okna, a pozytywna energia, przekazana przez zadowolonego Szczura, Cię nie opuści.

Szczury uwielbiają swoje przytulne norki, dlatego horoskop zaleca świętowanie w domu z bliskimi i przyjaciółmi. W wystroju mile widziane metalowe detale, a także srebrne i białe elementy. Nie ograniczaj swojej wyobraźni do brokatu i płatków śniegu – zawieś lampiony lub girlandy, stwórz kompozycje z koralików i kamieni. I nie zapomnij o figurce Szczura!

Twój strój powinien być skromny. Postaw na odcienie bieli, szarości, srebra. Mieniące się, połyskujące tkaniny są mile widziane, pomimo że Szczur nie lubi patosu. Co oczywiste, powinnaś unikać wszelkich wzorów związanych z kotami, również dzikimi, o ile nie chcesz sprowadzić na siebie kłopotów.

Pamiętaj, że Metaliczny Szczur dyktuje twarde warunki i będzie bardzo rozczarowany, jeśli go zawiedziesz. Symbol roku nie toleruje kłamstw, podłości, zdrady. Aby przyniósł Ci szczęście, konieczne jest przestrzeganie zasad moralnych. Spod jakiegokolwiek znaku zodiaku jesteś, wiedz, że Szczur doceni jedynie te osoby, które nie obawiają się ambitnych celów i potrafią ciężko pracować. 

horoskop chiński 2020, Rok Szczura
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.