Melania Trump, Hillary Clinton, Ralph Lauren, zaprzysiężenie Donalda Trumpa
Fot. Getty Images
NOWY PREZYDENT USA

Melania Trump i Hillary Clinton na inauguracji Donalda Trumpa. Czy pogodziła je... moda?

Katarzyna Sielicka 20 stycznia 2017 21:15
Melania Trump, Hillary Clinton, Ralph Lauren, zaprzysiężenie Donalda Trumpa
Fot. Getty Images

Melania Trump i Hillary Clinton w dniu inauguracji Donalda Trumpa na prezydenta połączyła… moda. Obie pojawiły się na uroczystości w kreacjach jednego projektanta - Ralpha Laurena.

Stylizacja Melanii Trump autorstwa Ralpha Laurena

Melania wybrała błękitny komplet z rękawiczkami, przypominający strój Jacqueline Kennedy na inauguracji Johna F. Kennedy’ego w 1961 roku. Wybór nie był zaskoczeniem, nazwisko Ralpha Laurena pojawiało się wśród potencjalnych autorów kreacji Pierwszej Damy. Melania często nosi jego projekty. Podczas trzeciej debaty miała na sobie czarny kombinezon Laurena a w noc wyborczą - asymetryczną białą suknię. Zagadnienie, w co ubierze się Melania, wyszło jednak daleko poza granice mody, odkąd projektanci postanowili bojkotować ją ze względu na poglądy jej męża.

Stylizacja Hillary Clinton na zaprzysiężeniu Donalda Trumpa

Hillary Clinto, Bill Clinton, zaprzysiężenie Donalda Trumpa
Fot. Getty Images

Ralphowi Laurenowi jest zdecydowanie bliżej do Hillary Clinton, która jego projekty nosiła często w trakcie swojej kampanii. Podczas uroczystości inauguracji, na którą przybyła wraz z mężem, byłym prezydentem Billem Clintonem, miała na sobie biały garnitur i kaszmirowy płaszcz w tym samym kolorze. Ralpha Laurena nosiła też m.in podczas przemówienia po przegranych wyborach i wtedy, gdy przyjmowała nominację swojej partii do wyścigu o fotel prezydenta. Jak twierdzi amerykański Vogue przecieki, że zamierza włożyć kreację od Ralpha Laurena, pojawiały się już wcześniej. Zatem fakt, że również Melania wybrała tego projektanta, może być odczytany jako wysłany do politycznej rywalki apel o pojednanie. Nie bez znaczenia są tu oczywiście kolory, jakie wybrały obie panie, a także trzecia - równie ważna ustępująca Pierwsza Dama Michelle Obama.

trump obama ivanka
Fot. GettyImages

Błękit Melanii to „firmowy” kolor Demokratów - partii Baracka Obamy. Czerwień Michelle to barwa Republikanów, partii Donalda Trumpa. A co z białą stylizacją Hillary? „Vanity Fair” spekuluje, że biel ma nawiązywać do ulubionego koloru sufrażystek z początków lat 20. Ma oznaczać niewinność wobec oponentów, przypisujących im niemoralność. Może też być to wyraz sympatii dla kobiet, które będą w sobotę manifestować przeciwko Trumpowi w pobliżu Capitolu. „A może po prostu Hillary ten kolor lubi”, pisze „Vanity Fair” . Niezależnie od tego, jakie były motywacje wszystkich pań, ich stroje składają się w barw amerykańskiej flagi i dają nadzieję na - przynajmniej modowe - porozumienie ponad podziałami.

Polecamy też: Hillary Clinton kończy 69 lat! Zobaczcie, jak zmieniał się styl kandydatki na urząd prezydenta USA!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!