Obchodzi dziś 54. urodziny! Podobają Wam się jej kreacje?

Sabina Zięba 13 sierpnia 2019 13:30

Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Boczarska, a nawet księżna Kate - wszystkie te gwiazdy pokochały pomysły Gosi Baczyńskiej. Jest ona jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich projektantek, która od lat odnosi wielkie sukcesy w branży. A jak zaczęła się jej kariera?

W 1996 roku obroniła dyplom na Wydziale Projektowania Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i już 5 lat później otworzyła swoje atelier na ulicy Floriańskiej w Warszawie. Zadebiutowała wówczas również z pierwszym dużym autorskim pokazem mody. W kolejnych latach współpracowała m. in. z takimi markami, jak Reserved czy Canon, a także zaczęła ubierać najpopularniejsze polskie gwiazdy, których ogromną sympatią cieszy się do dzisiaj.

Sama w jednym z wywiadów przyznała, że projektowanie jest jej wielką pasją, mówiąc: „Moim życiem jest praca. Może kiedyś oddzielę pracę od życia i będę miała dom, z którego będę wychodziła do pracowni. Ale na pewno dom nie będzie za bardzo od pracowni oddalony”.

Gosi życzymy wszystkiego najlepszego, a wy zobaczcie w naszej galerii jej najspektakularniejsze kreacje!  

1/7
Copyright @East News
1/7

Księżna Kate zachwyciła wszystkich zgromadzonych, gdy w zeszłym roku podczas pobytu w Polsce pokazała się w kreacji polskiej projektantki.

2/7
Copyright @East News
2/7

Małgorzata Socha w niezwykle kobiecej kreacji Gosi na balu w warszawskim Teatrze Wielkim z okazji 25 urodzin stacji Polsat. 

3/7
Copyright @East News
3/7

W 2017 roku podczas gali rozdania Orłów, Magdalena Boczarska zachwycała w kreacji projektu Baczyńskiej.

4/7
Copyright @East News
4/7

Gosia Baczyńska projektuje również przepiękne suknie ślubne. Na zdjęciu Małgorzata Kożuchowska w 2008 roku. Aktorka do dziś często nosi jej projekty.

5/7
Copyright @East News
5/7

Halle Berry rozsławiła Gosię Baczyńską w Hollywood w zeszłym roku, gdy pojawiła się w jej sukience na charytatywnym balu Annual Chrysalis Butterfly.

6/7
Copyright @East News
6/7

Kasia Warnke w 2016 roku na Flesz Fashion Night w kreacji Gosi Baczyńskiej.

7/7
Gosia Baczyńska, VIVA! 21/2014
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
7/7

Gosia Baczyńska

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.