Obchodzi dziś 57. urodziny! Podobają Wam się jej kreacje?

Sabina Zięba 13 sierpnia 2022 11:30

Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Boczarska, a nawet księżna Kate - wszystkie te gwiazdy pokochały pomysły Gosi Baczyńskiej. Jest ona jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich projektantek, która od lat odnosi wielkie sukcesy w branży. A jak zaczęła się jej kariera?

ZOBACZ TAKŻE: Gosia Baczyńska o miłości życia: „A może już kiedyś ją znalazłam?”

Projektantka Gosia Baczyńska - kariera

W 1996 roku obroniła dyplom na Wydziale Projektowania Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i już pięć lat później otworzyła swoje atelier na ulicy Floriańskiej w Warszawie. Zadebiutowała wówczas również z pierwszym dużym autorskim pokazem mody. W kolejnych latach współpracowała m. in. z takimi markami, jak Reserved czy Canon, a także zaczęła ubierać najpopularniejsze polskie gwiazdy, których ogromną sympatią cieszy się do dzisiaj.

Sama w jednym z wywiadów przyznała, że projektowanie jest jej wielką pasją, mówiąc: „Moim życiem jest praca. Może kiedyś oddzielę pracę od życia i będę miała dom, z którego będę wychodziła do pracowni. Ale na pewno dom nie będzie za bardzo od pracowni oddalony”.

Gosi życzymy Wszystkiego Najlepszego, a Wy zobaczcie w naszej galerii jej najbardziej spektakularne projekty!  

1/7
Copyright @East News
1/7

Księżna Kate zachwyciła wszystkich zgromadzonych, gdy w zeszłym roku podczas pobytu w Polsce pokazała się w kreacji polskiej projektantki.

2/7
Copyright @East News
2/7

Małgorzata Socha w niezwykle kobiecej kreacji Gosi na balu w warszawskim Teatrze Wielkim z okazji 25 urodzin stacji Polsat. 

3/7
Copyright @East News
3/7

W 2017 roku podczas gali rozdania Orłów, Magdalena Boczarska zachwycała w kreacji projektu Baczyńskiej.

4/7
Copyright @East News
4/7

Gosia Baczyńska projektuje również przepiękne suknie ślubne. Na zdjęciu Małgorzata Kożuchowska w 2008 roku. Aktorka do dziś często nosi jej projekty.

5/7
Copyright @East News
5/7

Halle Berry rozsławiła Gosię Baczyńską w Hollywood w zeszłym roku, gdy pojawiła się w jej sukience na charytatywnym balu Annual Chrysalis Butterfly.

6/7
Copyright @East News
6/7

Kasia Warnke w 2016 roku na Flesz Fashion Night w kreacji Gosi Baczyńskiej.

7/7
Gosia Baczyńska, VIVA! 21/2014
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
7/7

Gosia Baczyńska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…