Zobaczcie gwiazdy w jego kreacjach

Sabina Zięba 9 sierpnia 2019 17:45

Bez wątpienia Michael Kors należy do grona najpopularniejszych światowych projektantów. Szczególnym uwielbieniem cieszą się torebki jego pomysłu, które rzucają się w oczy niemal na każdym kroku. Jak zatem udało mu się odnieść taki sukces?

Urodził się w 1959 roku na Long Island w Nowym Jorku jako Karl Anderson Jr. W wieku pięciu lat jego matka ponownie wyszła za mąż. Wówczas zaproponowała synowi, żeby przyjął nazwisko ojczyma, Billa Korsa. Dodała jednak, że może wybrać sobie także nowe imię, co spowodowało powstanie Michaela Davida Korsa. Co ciekawe, już wtedy... przeprojektował suknię ślubną swojej mamy!

Gdy był nastolatkiem, zaczął tworzyć ubrania i sprzedawać je w piwnicy swoich rodziców. Następnie zapisał się do Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku, którą porzucił po zaledwie dziewięciu miesiącach, zaczynając pracę w butiku naprzeciwko Bergdorf Goodman. Tam na tyle się ośmielił i nabrał pewności siebie, że w 1981 roku uruchomił sprzedaż swoich własnych kolekcji w domach towarowych Bloomingdales, Bergdorf Goodman, Lord & Taylor, Neiman Marcus oraz Saks Fifth Avenue. Dwa lata później ogłosił bankructwo, po to, żeby w 1997 roku znów projektować, lecz tym razem pod skrzydłami Celine. Opuścił ten dom mody w 2003 roku i skoncentrował się na własnej marce.

Już w styczniu 2014 roku Forbes poinformował, że Kors dorobił się fortuny przekraczającej 1 miliard dolarów. Teraz ma ponad 770 sklepów w każdym zakątku ziemi, a ubrania jego projektu kochają gwiazdy na całym świecie. Które szczególnie? Zobaczcie w naszej galerii!  

1/7
gwiazdy w kreacjach Michael Kors, Blake Lively
Copyright @Getty Images
1/7

Blake Lively

2/7
gwiazdy w kreacjach Michael Kors, Dakota Johnson
Copyright @Getty Images
2/7

Dakota Johnson

3/7
gwiazdy w kreacjach Michael Kors, Angelina Jolie
Copyright @Getty Images
3/7

Angelina Jolie

4/7
gwiazdy w kreacjach Michael Kors, Michelle Obama
Copyright @Getty Images
4/7

Michelle Obama

5/7
gwiazdy w kreacjach Michael Kors, Jennifer Lopez
Copyright @Getty Images
5/7

Jennifer Lopez

6/7
gwiazdy w kreacjach Michael Kors, Melania Trump
Copyright @Getty Images
6/7

Melania Trump

7/7
gwiazdy w kreacjach Michael Kors, Kate Hudson
Copyright @Getty Images
7/7

Kate Hudson

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?