Hillary Clinton
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA POLITYKI

„Pojawienie się tu nie było dla mnie najłatwiejsze”. Hillary Clinton pokazała się publicznie po porażce wyborczej

VIVA! 18 listopada 2016 12:30
Hillary Clinton
Fot. Getty Images

Hillary Clinton po raz drugi od przegranych wyborów pojawiła się publicznie. Jej wyborcy z pewnością byli zaskoczeni kiepską formą swojej liderki. Z poszarzałą twarzą, smutnymi oczami i wymuszonym uśmiechem Hillary Clinton w ogóle nie przypominała energicznej i pełnej życia kandydatki Demokratów, jaką była jeszcze kilka dni temu. Media natychmiast zaczęły zadawać pytanie „Co się stało z Hillary?”.


Sama Clinton nawet nie próbowała udawać, że wszystko jest w porządku. Mimo, że jeszcze niedawno mówiła swoim wyborcom, że nigdy nie wolno się poddawać sama wyglądała jakby złożyła broń. „Pojawienie się tu nie było dla mnie najłatwiejsze”, powiedziała wprost podczas gali w fundacji pomagającej dzieciom w Waszyngtonie. „W ciągu tych kilku ostatnich dni były momenty, kiedy chciałam się po prostu zawinąć w koc z dobrą książką lub z naszymi psami i nigdy już nie wyjść z domu”.

 

Polecamy też: To nie tylko klęska wyborcza. Hillary Clinton przegrała dużo więcej


69-letnia Hillary przez ostatnie półtora roku prowadziła kampanię prezydencką. Jeździła po kraju, występowała na wiecach i konferencjach, brała udział w debatach najpierw z rywalem z partii Berniem Sandersem, później z Donaldem Trumpem. Media chwaliły jej stroje - zwykle wybierała garnitury w zdecydowanych kolorach, dyskretny makijaż, nienaganną fryzurę. Mimo morderczego tempa nie widać było po niej wysiłku. Nawet gdy dzień po wyborach dziękowała swoim wyborcom ubrana w fioletowo- czarną marynarkę Ralpha Laurena wciąż emanowała siłą i energią lidera. Po ośmiu dniach od feralnego wtorku, kiedy to Donald Trump sprzątnął jej sprzed nosa stanowisko prezydenta USA nawet fryzurę ma kiepską.

 

Polecamy też: Te teksty przeszły do historii, choć Hillary Clinton rzadko rozmawia z magazynami dla kobiet. Gdy już to robi, efekt jest spektakularny!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?