Projektanci o współpracy z Melanią Trump
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY i POLITYKI

Którzy amerykańscy projektanci chcą ubierać Pierwszą Damę USA, Melanię Trump? A którzy mówią „nigdy w życiu”?

Marcin Brzeziński 5 grudnia 2016 18:15
Projektanci o współpracy z Melanią Trump
Fot. East News

Informowaliśmy już o liście, który amerykańska projektantka Sophie Thealett napisała do swoich kolegów po fachu. Pytała w nim, czy zamierzają ubierać przyszła Pierwszą Damę Ameryki, Melanię Trump. Pytanie nie było bezzasadne. Wielu dużych graczy przemysłu modowego w USA zaangażowanych było bowiem w kampanię Hillary Clinton. Jak odnaleźli się zupełnie nowej rzeczywistości? Oto odpowiedzi, jakie za pośrednictwem mediów na swój list otrzymała Sophie Thealett!


Pierwszą Damę? Z przyjemnością!

Znany projektant Thom Brown napisał: „Z uwagi na szacunek , jaki mam dla urzędu prezydenta, z najwyższą przyjemnością będę ubierał każdą Pierwszą Damę”. W podobnym tonie wypowiedzieli się Tommy Hilfiger (on wychwalał jeszcze urodę Melanii), Diane von Furstenberg, Vera Wang a nawet Marcus Wainwright z Rag & Bone. Carolina Herrera powiedziała zaś: „Myślę, że za dwa, trzy miesiące wszyscy ochłoną. I zobaczycie, że każdy projektant będzie ubierał Melanię. Przecież to ona reprezentuje nasz kraj, Stany Zjednoczone Ameryki”.

 

Projektanci o współpracy z Melanią Trump
Fot. East News

Diane von Furstenberg, Tommy Hilfiger i Carolina Herrera chcą ubierać Melanię Trump.

 

Polecamy też: Nowa Pierwsza Dama USA. Najwyższa pora, by przyjrzeć się stylowi Melanii Trump!

 

Melanię? Nigdy w życiu!

Ale byli tacy, którzy nie przebierali w słowach. Joseph Altuzarra stwierdził krótko: „Nie będę ubierał ludzi, z którymi się nie zgadzam”. Tom Ford powiedział: „Parę lat temu proszono mnie, żebym ją ubrał. Odmówiłem. I zdania nie zmieniam”. Marc Jacobs przybrał emocjonalny ton: „Wolę swoją energię włożyć w pomaganie tym, którzy zostaną skrzywdzeni przez Trumpa i jego zwolenników”. Ubierania Melanii Trump stanowczo odmówili również Derek Lam, Humberto Leon (Kenzo i Opening Ceremony), Phillip Lim. Najostrzejsza wypowiedź należy jednak do samej autorki listu, Sophie Thealett: „Retoryka pełna rasizmu seksizmu i ksenofobii jest obca memu światu. Nie chciałabym być w jakikolwiek sposób kojarzona z przyszła Pierwszą Damą”. Ciekawe, czy strony tego konfliktu z czasem zmienią zdanie…  

 

Projektanci o współpracy z Melanią Trump
Fot. East News

Tom Ford, Joseph Altuzarra i Marc Jacobs kategorycznie odmawiają współpracy z Pierwszą Damą USA.

 

Polecamy też: Jeden z najsłynniejszych amerykańskich projektantów chętnie ubierze Melanię Trump. Modowego bojkotu nie będzie

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.