Donald Trump na otwarciu fabryki Louis Vuitton w Teksasie
Fot. Rex Features/East News
ZE ŚWIATA MODY

Donald Trump pojawił się na otwarciu fabryki Louis Vuitton!

Czy znana marka współpracuje z prezydentem?

Sabina Zięba 30 października 2019 17:15
Donald Trump na otwarciu fabryki Louis Vuitton w Teksasie
Fot. Rex Features/East News

To wydarzenie zaskoczyło całą branżę modową! Na otwarciu trzeciej w Stanach Zjednoczonych fabryki Louis Vuitton pojawił się Donald Trump i jego córka Ivanka. Kontrowersyjny prezydent oficjalnie przeciął wstęgę, wygłosił przemowę i rozmawiał z pracownikami. Czy to oznacza jego współpracę z modowym gigantem?

Donald Trump w fabryce LV Rochambeau Ranch

Okazało się, że Donald Trump oraz jego córka byli honorowymi gośćmi Bernarda Arnaulta, prezesa koncernu LVMH. Ta decyzja wywołała wielkie kontrowersje, choć Francuz w rozmowie z New York Times podkreślił: „Nie jestem tu, aby oceniać jego rolę w polityce. Nie angażuję się w politykę, jestem biznesmenem”. Okazuje się, że obu panów może jednak łączyć bliższa współpraca.

Wkrótce po zaprzysiężeniu Donalda w 2017 roku, Arnault i jego syn, Alexandre, byli jednymi z pierwszych, którzy złożyli mu wizytę w Trump Tower, aby „omówić wizję odrodzenia produkcji amerykańskiej poprzez historyczne obniżki podatków, lepsze umowy handlowe oraz deregulację”. Wydaje się, że już wówczas planowali, by LVMH Johnson County był czwartym co do wielkości pracodawcą w USA. Już w przeciągu najbliższych 5 lat ma przynieść 1000 nowych miejsc pracy. Miejsce nowej fabryki także nie wydaje się przypadkowe - w Teksasie aż 77,5 % mieszkańców podczas wyborów oddało głos na Trumpa.

Całe wydarzenie odbiło się wielkim echem w mediach, nie tylko przez samą obecność prezydenta, ale również jego przemowę, w której cały czas przekręcał nazwę kultowej marki. Ponadto wiele osób z branży modowej oburzyło się upolitycznianiu domu mody Louis Vuitton. Sam dyrektor kreatywny LV, Nicolas Ghesquière, na Instagramie stwierdził, że stanowczo się temu sprzeciwia i dodał w swoim poście hasztagi odzwierciedlające, co myśli o prezydencie USA: #trumpisajoke i #homophobia.

Do głosów krytyki dołączyli się również styliści gwiazd (Elizabeth Stewart, Karla Welch czy Alexandra Mandelkorn), aktorka Debra Messing oraz makijażystka Rachel Goodwin. Podzielacie ich zdanie?  

Donald Trump na otwarciu fabryki Louis Vuitton w Teksasie
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.