Czas na zimowe szaleństwo!

Paulina Filipowicz 31 stycznia 2021 15:29

Tegoroczny sezon narciarski jak i całą zimę większość z nas spisało już na straty. Sytuacja związana z pandemią doprowadziła do wprowadzenia wielu restrykcji i obostrzeń, co w większości doprowadziło do tego, że niemal wszyscy zrezygnowali z jakichkolwiek zimowych wyjazdów, nawet jednodniowych. Warto jednak się nie poddawać. Wcale nie musisz wyjeżdżać daleko, by poczuć zimowe szaleństwo. Mroźna pogoda sprzyja zorganizowaniu sportowych wyzwań we własnej okolicy. Jakich?

Sport na zimę 2021. Skitouring

Słyszeliście o skitourach? Jest wiele miejsc, gdzie możecie spróbować nieco zaprzyjaźnić się z nartami w nowy sposób. Kto wie, może to będzie początek nowej, wspaniałej pasji. Skitouring to dla jednych nowość, ale tak naprawdę to chyba bardziej powrót do źródeł... W telegraficznym skrócie możemy powiedzieć, że skitouring to styl zdobywania gór, wzniesień polegający na pokonywaniu terenu przy użyciu nart.

Brzmi jak coś nowego? Pozornie tak, ale przecież dawniej, gdy nie było wyciągów, na zjazd do doliny trzeba było sobie zasłużyć, czyli najpierw samodzielnie wejść na górę. Uprawiając skitouring pokonujemy po prostu przestrzeń za pomocą nart wyposażonych w wiązania narciarskie, przeznaczone zarówno do zjazdu jak i do podchodzenia. W dobie pandemii skitouring to przede wszystkim możliwość aktywnego spędzania czasu w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia i zgodna z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Aby rozpocząć przygodę ze skitouringiem wymagane jest posiadanie minimum podstawowych umiejętności narciarskich, jak również zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt: narty o specjalistycznych dwufunkcyjnych wiązaniach, kompatybilne z nimi buty oraz foki, czyli specjalne pasy przyklejane pod narty umożliwiające podchodzenie pod górę.

Co wybrać?
Przykładowy zestaw (uniwersalny, lekki, na którym każdy sobie doskonale poradzi):

MTN explore 95, dostępne na Salomon.com – to narty, które zapewnią stabilną i płynną jazdę w zróżnicowanym terenie, co dla początkujących będzie idealnym modelem, który dopasowuje się do jazdy w każdych warunkach.

MTN explore, dostępne na Salomon.com – bardzo wygodne buty dzięki “custom shell HD” oraz precyzyjnym dopasowaniu do stopy za sprawą piankowej konstrukcji.

Na zimowe szaleństwo przyda się nie tylko profesjonalny sprzęt, ale również odpowiednie ubranie. Zanim wyjdziemy na mroźne powietrze stajemy przed wyborem idealnej kurtki zimowej. Mnogość dostępnych modeli może przyprawić o zawrót głowy, jednak warto pamiętać, że poza wyglądem ważne są parametry decydujące o ciepłocie czy odporności na wiatr i śnieg. Kurtki puchowe wracają do łask i pomimo swojego sportowego looku są chętnie noszone również na co dzień. Stylowe kurtki sportowe na zimę znajdziesz m.in. w ofercie marki GO Sport:

KURTKA NARCIARSKA DAMSKA TERMIT dostępna w GO Sport 249,99 zł

KURTKA DAMSKA FILA dostępna w GO Sport 159,99 zł

KURTKA DAMSKA OUTVENTURE dostępna w GO Sport 419,99 zł

Skoro zamierzamy spędzać czas aktywnie, to warto też wybierać odzież, która zbytnio nie będzie krępowała naszych ruchów. Przygotowując się do zimowych aktywności przy niższych temperaturach, zwykle sięgamy po ciepłe bluzy na zimę. Stylowe i wygodne modele znaleźliśmy w ofercie marki Levi's oraz Converse:

Bluza, Levi's, 329,90 zł

Bluza, Levi's, 279,90 zł

Bluza, CONVERSE, 199 zł

Podczas zimowej aktywności na świeżym powietrzu przygotuj się na wszystko! Odstraszaj deszcz, utrzymuj ciepło i blokuj wiatr dzięki funkcjonalnym warstwom zewnętrznym. Używaj ich zgodnie z zasadami ubierania się "na cebulkę" i dostosuj swoje osobiste środowisko, do zmian zimowej pogody. Ważną rolę w utrzymywaniu odpowiedniej temperatury ciała odgrywa bielizna termiczna. Znajdziesz ją w ofercie GO Sport:

BIELIZNA TURYSTYCZNA DAMSKA BRUBECK BLUZA WOOL dostępna w GO Sport 229,99 zł

BIELIZNA TURYSTYCZNA DAMSKA BRUBECK SPODNIE WOOL dostępna w GO Sport 199,99 zł

 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.