Phoebe Philo tworzy debiutancką kolekcję
Fot. instagram @phoebephilodiary
ze świata mody

Phoebe Philo tworzy debiutancką kolekcję

Luksusowy minimalizm projektantki wreszcie pod jej własnym nazwiskiem

Wiktoria Oskroba 31 października 2023 15:30
 Phoebe Philo tworzy debiutancką kolekcję
Fot. instagram @phoebephilodiary

Tę premierę brytyjska projektantka zapowiedziała już w 2021 roku. Teraz w końcu mogliśmy doczekać się debiutu kolekcji Phoebe Philo pod jej własnym nazwiskiem. Warto było czekać, bo najnowsza linia zapowiada się ekscytująco!

ZOBACZ TAKŻE: 88-letnia Maggie Smith w kampanii Loewe

Moda 2023: Chloé, Céline, Phoebe Philo!

Brytyjska projektantka zasłynęła jako dyrektor kreatywna dwóch czołowych francuskich domów mody: Chloé oraz Céline. Pod jej wpływem, marki zyskały nowoczesne oblicze, ukierunkowane na minimalistyczny, uniwersalny styl. Phoebe Philo dążyła do wprowadzenia przejrzystych, ale kreatywnych form i zachowania stonowanej palety kolorów - ponadczasowej i zgodnej z aktualną ideą cichego luksusu.

Debiutancka kolekcja Phoebe Philo

Po zakończeniu współpracy z Céline w 2017 roku, aż do teraz musieliśmy czekać na nowości od projektantki. Jej najnowszą kolekcję cechuje prostota urozmaicona pewną dozą ekstrawagancji. Phoebe Philo bawi się strukturą i formą, sięgając po asymetrię. Wykorzystuje nieoczywiste kształty, np. łącząc w sukience długość mini z oversizowym krótkim rękawkiem. Nie brakuje też strukturalnych tkanin, które mogłyby z powodzeniem zastąpić staromodne futra. Projektantka balansuje ich przepych delikatnymi kolorami kremowym i jasnofioletowym. 

CZYTAJ TEŻ : Trendy moda: krata na jesień i zimę 2023/24. Jak nosić wzór sezonu?

Elementy najnowszej kolekcji Phoebe Philo są już dostępne na oficjalnej stronie marki.  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.