Doskonale radzą sobie w branży fashion

Aleksandra Frankowska 17 maja 2022 10:27

Tygodnie Mody, które odbywają się co jakiś czas na świecie, przyciągają tysiące wielbicieli mody. Poznawanie trendów i fasonów oraz odkrywanie nowych kolekcji we krwi mają także... przedstawiciele rodzin królewskich z całej Europy. Wszyscy z pewnością pamiętamy zdjęcie księżnej Kate, kiedy nie była jeszcze żoną księcia Williama i wystąpiła w studenckim pokazie mody w prześwitującej sukience. Jednak poza księżną Cambridge jest jeszcze kilku royalsów, którzy zaprezentowali się na cat walku. O kogo chodzi?

ZOBACZ TEŻ: Królowa Elżbieta II po raz pierwszy pokaże swoją kolekcję biżuterii z okazji jubileuszu

Charlotte Casiraghi, wnuczka księżnej Grace Kelly

Już nie księżniczka, ale wciąż wnuczka księżnej Grace Kelly - Charlotte Casiraghi rok temu została ambasadorką marki Chanel. W tym roku otworzyła pokaz Chanel haute couture na sezon wiosna-lato 2022 wjeżdżając na gniadym koniu i prezentując na sobie jeden z najbardziej kultowych projektów, tweedową marynarkę ozdobioną cekinami.  Wokół tego wydarzenia pojawiło się sporo kontrowersji, głównie ze strony obrońców praw zwierząt, którzy nie akceptują faktu występowania zwierząt, w tym przypadku koni, podczas tego typu wydarzeń.

Sarah Ferguson, księżna Yorku

Była żona księcia Andrzeja aktywnie udziela się charytatywnie. Co jakiś czas chętnie bierze udział również w pokazach mody, uświetniając swoją obecnością dobroczynne wydarzenia. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć ją między innymi podczas Fashion For Relief w Londynie w 2010 roku oraz w 2015 roku. Zbierano wówczas pieniądze na ofiary eboli w Afryce oraz na pomoc dla ofiar tsunami na Haiti.

Lady Amelia Windsor

Młoda arystokratka raczej nie ma szansy, aby zasiąść na tronie Wielkiej Brytanii. Zamiast tego, świetnie odnajduje się w modelingu. Na zaproszenie marki Dolce&Gabbana pojawiła się na wybiegu promując kolekcję Millenium. Zresztą, nie tylko ona, bowiem Dolce&Gabbana ma pewną słabość do przedstawicieli rodzin królewskich.

Księżniczka Olimpia z Grecji

Podczas tego samego pokazu Dolce&Gabbana, na wybiegu w 2017 roku mogliśmy podziwiać przepiękną księżniczkę Olimpię z Grecji. Pojawiła się w wyjątkowej białej mini sukience, która zwróciła uwagę wszystkich. To dość kontrowersyjny model, jak na członkinię rodziny królewskiej, ale skoro zdecydowała się w niej wystąpić, najwyraźniej otrzymała na to przyzwolenie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Stan zdrowia królowej Elżbiety II. Na obchodach Platynowego Jubileuszu poruszała się o lasce

Lady Kitty Spencer

Bratanica Lady Diany jakiś czas temu została oficjalną ambasadorką marki Dolce&Gabbana. Pojawiła się na tym samym pokazie w 2017 roku co Lady Amelia Windsor oraz księżniczka Olimpia z Grecji, przyćmiewając wszystkich urodą i zjawiskowym makijażem. Warto wspomnieć, że podczas zeszłorocznego ślubu, Kitty miała na sobie suknię projektu tej marki (a w zanadrzu jeszcze 4 inne, które zmieniała podczas przyjęcia).

Książę Mikołaj z Danii

Ulubieniec Diora zajmuje zaledwie 7. miejsce w kolejce do duńskiego tronu. Gdyby przyszło kiedyś zostać mu królem, miałby całkiem bogate portfolio modowe, bowiem chodził po wybiegach takich marek jak Burberry oraz Dior. Jego mocne rysy i niespotykana uroda zachwycają. Książę bierze udział w pokazach mody na całym świecie, między innymi w Paryżu czy Japonii.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z udziału royalsów w pokazach mody. Zdecydowanie wypadli świetnie, a ich kreacje zachwycają! 

1/6
Charlotte Casiraghi
Copyright @Getty Images
1/6

Wnuczka Grace Kelly, Charlotte Casiraghi otworzyła tegoroczny pokaz Chanel w Paryżu, wjeżdżając na gniadym koniu. Miała na sobie klasyczną tweedową marynarkę ozdobioną cekinami.

2/6
Sarah Ferguson
Copyright @Gavan/Getty Images
2/6

Sarah Ferguson wielokrotnie pojawia się na wybiegach, głównie w celach charytatywnych. Była żona księcia Andrzeja chętnie udziela się dobroczynnie i uświetnia swoją obecnością również pokazy mody.

3/6
Lady Amelia Windsor
Copyright @Andreas Rentz/Getty Images
3/6

Zajmuje 37 miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu i nie przeszkadza jej to brać udziału w pokazie Dolce&Gabbana. 

4/6
KSiężniczka Olimpia z Grecji
Copyright @Venturelli/WireImage
4/6

W tym samym pokazie do Lady Amelia Windsor pojawiła się również księżniczka Olimpia z Grecji. Jej wyjątkowa uroda doskonale wpasowała się w założenia marki Dolce&Gabbana. 

5/6
Lady Kitty Spencer
Copyright @Jacopo Raule/Getty Images
5/6

Bratanica Lady Diany. Lady Kitty Spencer jest oficjalną ambasadorką marki Dolce&Gabbana. Jak widać włosi cenią sobie względy royalsów. 

6/6
Książę Mikołaj z Danii
Copyright @Jun Sato/WireImage
6/6

Książę Mikołaj z Danii na wybiegu czuje się jak ryba w wodzie. Jego niezwykła uroda i mocne rysy twarzy sprawiają, że zajmujący 7. miejsce w kolejce do duńskiego tronu mężczyzna, robi zawrotną karierę w modelingu. 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?