ZE ŚWIATA MODY

Meghan ubiera się wbrew protokołowi? To zobaczcie, co nosiła Diana! 

Te stylizacje przeszły do historii

Gabriela Czernecka 6 września 2018 10:00

Swoimi stylizacjami Meghan łamie protokół królewski? Okazuje się, że określenie tego, co jest poprawne, a co nie, jeśli chodzi o stylizacje, nie jest takie oczywiste. Meghan niedawno pojawiła się na musicalu Hamilton w Victoria Palace Theatre w Londynie. Jej stylizację znów poddano krytyce, mówiąc że jest zdecydowanie zbyt krótka, z kolei zwolennicy stylu nowej księżnej gratulowali jej odwagi. Jak to jest w rzeczywistości z tym protokołem? Już wyjaśniamy!

Stylizacje Meghan: protokół królewski

Najprawdopodobniej stylizacja Meghan nie była niepoprawna bądź niezgodna z protokołem. Podczas gdy  Elżbieta II nie jest fanką krótkich spódnic i sukienek, co wielu tłumaczy to jej zaawansowanym wiekiem, choć tak naprawdę ubierała się tak od momentu zostania królową, to nie istnieje żadna królewska zasada, która mówiłaby, jakiej długości ubrania powinni nosić członkowie royal family. 

Wydawać by się mogło, że są pewne wytyczne, których członkinie rodziny królewskiej powinny przestrzegać. Prawda jest jednak taka, że jest to raczej założenie umowne, do którego wszystkie księżne i księżniczki starają się stosować. Tak było w przypadku księżnej Kate, która zazwyczaj wybiera długość za kolano, ale zdarza się jej założyć nieco krótszą spódnicę bądź sukienkę, sugerującą że żona Williama nie ma na sobie górnej części bielizny. W latach, gdy Kate była narzeczoną Williama zdarzało się jej nosić jeszcze krótsze sukienki niż te, w których widujemy Meghan.

 Kate rzadko jednak decyduje się na tak odważne kreacje, ale mówi się, że to wynik tego, że kiedyś będzie królową - unika więc ryzykownych stylizacji, nie wypada, by po latach musiała wstydzić się swoich roznegliżowanych zdjęć, gdyby doszło do wpadki. Księżna Meghan od samego początku wkroczyła do rodziny królewskiej jako ta, która ma przynieść powiew świeżości w royal family. Nic więc dziwnego, że jej stylizacje i modowe wybory sprawiły, że została okrzyknięta księżną XXI wieku. 

Stylizacje Meghan a stylizacje Diany

I choć wielu krytykuje jej stylizacje to tak naprawdę Meghan nie przełamuje żadnych tabu. Nie jest nawet przodowniczką w tym, że zakłada zbyt krótką spódnicę lub pojawia się w czarnej sukience, a przypomnijmy, że kolor czarny zarezerwowany jest tylko i wyłącznie na pogrzeby. W odważnych kreacjach w rodzinie królewskiej przede wszystkim pokazywała się... księżna Diana! 

To ona zachwycała wyczuciem stylu, ale potrafiła zaskoczyć. Obszerne dekolty eksponujące ramiona, przykrótkie spódniczki ukazujące długie nogi czy mocny makijaż. Pokazywała się w dresie, ale i w eleganckich czarnych (!) sukniach. Jej modowych wyborów nikt nie okrzyknął wpadką czy łamaniem protokołu. Były akceptowalne, a nawet więcej, uwielbiane i powtarzane przez miliony. Zobaczcie w naszej galerii stylizacje Diany i oceńcie sami, czy modowe wybory Meghan faktycznie zasługują na taką krytykę... 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.