Te stylizacje przeszły do historii

Gabriela Czernecka 21 października 2021 14:44

Swoimi stylizacjami Meghan łamała protokół królewski? Okazuje się, że określenie tego, co jest poprawne, a co nie, jeśli chodzi o stylizacje, nie jest takie oczywiste. Gdy Meghan pojawiła się na musicalu Hamilton w Victoria Palace Theatre w Londynie jej stylizację poddano ostrej krytyce, mówiąc że jest zdecydowanie zbyt krótka, z kolei zwolennicy stylu nowej księżnej gratulowali jej odwagi. To nie był jednak jedyny taki przypadek, kiedy sukienkę Meghan poddano krytyce za łamanie protokołu. Ale jak to jest w rzeczywistości z tym protokołem? Już wyjaśniamy!

Stylizacje Meghan: protokół królewski

NIewielu wie, że stylizacje Meghan nie były niepoprawne bądź niezgodne z protokołem. Podczas gdy  Elżbieta II nie jest fanką krótkich spódnic i sukienek, co wielu tłumaczy jej zaawansowanym wiekiem, choć tak naprawdę ubierała się tak od momentu zostania królową, to nie istnieje żadna królewska zasada, która mówiłaby, jakiej długości ubrania powinni nosić członkowie royal family. To raczej zasady dotyczące etykiety i publicznych wystąpień, które mają ułatwić wykonywanie królewskich obowiązków - dłuższa kreacja sprawia, że Kate czy Meghan mają większą szansę na uniknięcie wpadki. 

Wydawać by się mogło, że są pewne wytyczne, których członkinie rodziny królewskiej powinny przestrzegać. Prawda jest jednak taka, że jest to raczej założenie umowne, do którego wszystkie księżne i księżniczki starają się stosować. Tak jest w przypadku księżnej Kate, która zazwyczaj wybiera długość za kolano, ale zdarzało się jej założyć nieco krótszą spódnicę bądź sukienkę, sugerującą że żona Williama nie ma na sobie górnej części bielizny. W latach, gdy Kate była narzeczoną Williama zdarzało się jej nosić jeszcze krótsze sukienki niż te, w których widujemy Meghan.

Zobacz: Beztroska i zrelaksowana… Do sieci trafiło niepublikowanedotąd zdjęcie księżnej Diany!

Kate rzadko jednak decyduje się na tak odważne kreacje, ale mówi się, że to wynik tego, że kiedyś będzie królową - unika więc ryzykownych stylizacji, nie wypada, by po latach musiała wstydzić się swoich roznegliżowanych zdjęć, gdyby doszło do wpadki. Księżna Meghan od samego początku wkroczyła do rodziny królewskiej jako ta, która ma przynieść powiew świeżości w royal family. Nic więc dziwnego, że jej stylizacje i modowe wybory sprawiły, że została okrzyknięta księżną XXI wieku. 

Stylizacje Meghan a stylizacje Diany

I choć wielu krytykuje jej stylizacje to tak naprawdę księżna Meghan nie przełamywała żadnych tabu. Nie jest nawet przodowniczką w tym, że zakłada zbyt krótką spódnicę lub pojawia się w czarnej sukience, a przypomnijmy, że kolor czarny zarezerwowany jest tylko i wyłącznie na pogrzeby. W odważnych kreacjach w rodzinie królewskiej przede wszystkim pokazywała się... księżna Diana

Zobacz: Miała 36 lat, osierociła synów i pogrążyła w żałobie miliony. Tak wyglądało życie Diany

To ona zachwycała wyczuciem stylu, ale potrafiła zaskoczyć. Obszerne dekolty eksponujące ramiona, przykrótkie spódniczki ukazujące długie nogi czy mocny makijaż. Pokazywała się w dresie, ale i w eleganckich czarnych (!) sukniach. Jej modowych wyborów nikt nie okrzyknął wpadką czy łamaniem protokołu. Były akceptowalne, a nawet więcej, uwielbiane i powtarzane przez miliony. Zobaczcie w naszej galerii stylizacje Diany i oceńcie sami, czy modowe wybory Meghan faktycznie zasługują na taką krytykę... 

1/6
Księżna Meghan w czarnej sukni domu mody Dior
Copyright @Getty Images
1/6

Niemal każda stylizacja Meghan poddawana była ostrej krytyce. Tę skrytykowano za zbyt duży dekolt, sugerujący brak biustonosza...

2/6
Księżna Diana, księżna Meghan, Diana i Meghan, sukienki księżnej Diany
Copyright @East News
2/6

Diana jakoś nie miała problemu z tym, by prezentować się w takiej kreacji, a na dodatek czarnej!

3/6
Księżna Meghan, książę Harry, Meghan i Harry
Copyright @Rex Features/East News
3/6

Razi Was na tym zdjęciu zbyt duży jak na księżną dekolt i nieodpowiednia długość jej sukienki? Zobaczcie, na kolejnym zdjęciu, jak Diana obchodziła się z protokołem..

4/6
Księżna Diana, księżna Meghan, Diana i Meghan, sukienki księżnej Diany
Copyright @UPPA/Photoshot/REPORTER/ East News
4/6

To się nazywa dekolt! Diana nigdy nie została skrytykowana za swoje stylizacje, a wręcz przeciwnie, stała się ikoną mody.

5/6
Księżna Diana, księżna Meghan, Diana i Meghan
Copyright @East News
5/6

Spory dekolt, nieodpowiednia długość i cienkie ramiączka... Tak Diana obchodziła się z protokołem królewskim!

6/6
Księżna Diana, księżna Meghan, Diana i Meghan
Copyright @East News
6/6

Tak księżna Diana obchodziła królewski protokół.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.