Księżna Diana
Fot. Jayne Fincher/Getty Images
Królewskie życie

Wielka Brytania. Elizabeth Debicki w sukni zemsty jako księżna Diana w zwiastunie The Crown

„Revenge dress" zna chyba każdy

Aleksandra Frankowska 2 listopada 2022 10:50
Księżna Diana
Fot. Jayne Fincher/Getty Images

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od premiery najnowszego sezonu „The Crown”. Kolejne skandale brytyjskiej rodziny królewskiej, na które czeka cały świat, ale i główni zainteresowani – Windsorowie. 5 sezon opowie bowiem o najgorszym okresie w rodzinie królewskiej. W najnowszym zwiastunie serialu zwracamy uwagę na Elizabeth Debicki, która w końcu prezentuje się w sukni zemsty. Wcześniejsze zdjęcia w tym stroju nie oddawały aż takiego podobieństwa do samej Diany!

ZOBACZ TEŻ: Jak księżna Diana nosiła klasyk mody, czyli czarne sukienki?

Słynna suknia zemsty Diany

To był rok 1994, kiedy suknia Diany wywołała absolutną sensację. Był to okres jej rozwodu z Karolem, kiedy to stacja BBC wyemitowała wywiad z następcą tronu. Opowiedział on w nim o romansie z Camillą Parker Bowles. Wszyscy zastanawiali się, jak zareaguje Diana. Ta jeszcze tego samego wieczoru pojawiła się w Hyde Park w Londynie podczas charytatywnej gali Vanity Fair. Nie zaszyła się w Pałacu Kensington, a ubrana w małej czarnej z połyskującą kolią na szyi zadała szyku podczas wieczorowego wydarzenia. Zamanifestowała swoją niezależność i kobiecość. Media okrzyknęły czarną suknię, suknią zemsty.

Księżna Diana
Fot. Jayne Fincher/Getty Images

Elizabeth Debicki w sukni zemsty w najnowszym zwiastuje „The Crown”

Nowy zwiastun 5. sezonu serialu pokazał w pełnej krasie Elizabeth Debicki w zjawiskowej sukni zemsty. To nie tylko kreacja robi wrażenie, ale również samo usposobienie aktorki, która wzorowo odegrała zachowanie księżnej tamtego dnia. Debicki wygląda niczym kopia Diany, a ta szczególna scena jest wyczekiwana przez wszystkich fanów serialu. Widzieliście już zwiastun i moment, w którym Diana wysiada z samochodu by wejść na charytatywną galę? 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Śmierć księżnej Diany była ciosem dla ludzi na całym świecie... Tak brzmiały jej ostatnie słowa

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.