Kto wybiera najciekawsze kapelusze?

Aleksandra Frankowska 24 listopada 2022 15:27

Wśród royalsów nakrycia głowy to element garderoby, który wydaje się dla wszystkich oczywisty. Finezyjne kapelusze, toczki, opaski oraz fascynatory zdobią głowy członkiń rodzin królewskich, które bujnie je dekorują i z klasą dopasowują do swoich stylizacji. Noszą je bez wyjątku zarówno księżne, księżniczki, jak i królowe. Każda z nich ma swoje ulubione fasony, do bardzo dobrze widać w częstotliwości ich noszenia. Oto kilka najpiękniejszych!

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania. Księżna Kate zachwyciła biżuterią przodków podczas bankietu w Pałacu Buckingham

Najpiękniejsze nakrycia głowy w rodzinach królewskich

Tradycja noszenia nakrycia głowy przez członkinie rodzin królewskich sięga danych czasów. Kapelusz czy toczek, uznawane były za symbol statusu oraz przynależności do wyższej klasy społecznej. I chociaż współczesne monarchie różnią się zdecydowanie od tych z poprzednich wieków, nakrycia głowy zostały obecne w ich życiu jako symbol i tradycja. Rzeczywiście, jest w tym trochę racji. Nakrycia głowy wyglądają dystyngowanie, dodają klasy i sprawiają, że stylizacja przyciąga jeszcze większą uwagę.

Kto nosi najpiękniejsze nakrycia głowy w rodzinach królewskich?

Zdecydowanie do miłośniczek toczków, kapeluszy oraz fascynatorów należą księżna Kate i księżna Meghan. Obie Panie zawsze wybierały lub w przypadku Kate - wybierają, nakrycia głowy pasujące do strojów. Kolorystyczne, stylowe, często z charakterystycznym akcentem. Kapelusze z zamiłowaniem nosi również królowa Elżbieta. Mówi się, że w swojej kolekcji ma ich ponad 5 tysięcy. Nowoczesne monarchinie, jak królowa Letizia czy księżniczka Wiktoria, chętnie wybierają toczki z przezroczystą siateczką, w różnych odcieniach. Księżniczka Beatrice uwielbia sięgać zaś po opaski, chociaż w wykonaniu jej i jej siostry Eugenii również możemy zobaczyć ciekawe toczki i fasynatory. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Historia Windsorów w budzącym emocje serialu. Na czym polega fenomen „The Crown”?

W naszej galerii znajdziecie najpiękniejsze nakrycia głowy, które prezentują co roku członkinie rodzin królewskich z Europy. Macie swojego faworyta? 

1/9
księżna Diana
Copyright @Bettmann / Contributor
1/9

Księżna Diana

2/9
królowa Elżbieta
Copyright @Chris Jackson / Staff
2/9

Królowa Elżbieta

3/9
księżna Kate
Copyright @Dan Kitwood / Staff
3/9

Księżna Kate

4/9
hrabina Wessex
Copyright @Pool/Max Mumby / Contributor
4/9

Hrabina Wessex

5/9
księżniczka Eugenia, księżniczka Beatrice
Copyright @Max Mumby/Indigo / Contributor
5/9

Księżniczka Eugenia i księżniczka Beatrice

6/9
księżna Meghan
Copyright @Max Mumby/Indigo / Contributor
6/9

Księżna Meghan

7/9
Sarah Ferguson, księżniczka Beatrice
Copyright @WPA Pool / Pool
7/9

Sarah Ferguson i księżniczka Beatrice

8/9
Księżniczka Victoria
Copyright @Sean Gallup / Staff
8/9

Księżniczka Wiktoria

9/9
Księżna Kate, Królowa Letizia
Copyright @Pool/Max Mumby / Contributor
9/9

Księżna Kate i królowa Letizia

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.