Kto wybiera najciekawsze kapelusze?

Aleksandra Frankowska 16 sierpnia 2022 19:27

W rodzinach królewskich nakrycia głowy to tradycja, która dla wszystkich wydaje się oczywista. Toczki, finezyjne kapelusze, opaski oraz fascynatory zdobią głowy członkiń monarchii, które z klasą dopasowują je do swoich stylizacji i bujnie dekorują. Noszą je bez wyjątku zarówno księżniczki, księżne, jak i królowe. Każda z pań ma swoje ulubione fasony, co doskonale widać w częstotliwości ich noszenia.

ZOBACZ TEŻ: Księżna Meghan ma jasny plan na przyszłość. Sięgnie po władzę, gdy jej dzieci podrosną?

Najpiękniejsze nakrycia głowy w rodzinach królewskich

Tradycja noszenia nakrycia głowy przez członkinie rodzin królewskich sięga danych czasów. Kapelusz czy toczek, uznawane były za symbol statusu oraz przynależności do wyższej klasy społecznej. I chociaż współczesne monarchie różnią się zdecydowanie od tych z poprzednich wieków, nakrycia głowy zostały obecne w ich życiu jako symbol i tradycja. Rzeczywiście, jest w tym trochę racji. Nakrycia głowy wyglądają dystyngowanie, dodają klasy i sprawiają, że stylizacja przyciąga jeszcze większą uwagę.

Kto nosi najpiękniejsze nakrycia głowy w rodzinach królewskich?

Zdecydowanie do miłośniczek toczków, kapeluszy oraz fascynatorów należą księżna Kate i księżna Meghan. Obie Panie zawsze wybierały lub w przypadku Kate - wybierają, nakrycia głowy pasujące do strojów. Kolorystyczne, stylowe, często z charakterystycznym akcentem. Kapelusze z zamiłowaniem nosi również królowa Elżbieta. Mówi się, że w swojej kolekcji ma ich ponad 5 tysięcy. Nowoczesne monarchinie, jak królowa Letizia czy księżniczka Wiktoria, chętnie wybierają toczki z przezroczystą siateczką, w różnych odcieniach. Księżniczka Beatrice uwielbia sięgać zaś po opaski, chociaż w wykonaniu jej i jej siostry Eugenii również możemy zobaczyć ciekawe toczki i fasynatory. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niania dzieci księżnej Kate i księcia Williama nie będzie już z nimi mieszkać. Z jakiego powodu?

W naszej galerii znajdziecie najpiękniejsze nakrycia głowy, które prezentują co roku członkinie rodzin królewskich z Europy. Macie swojego faworyta? 

1/9
księżna Diana
Copyright @Bettmann / Contributor
1/9

Księżna Diana

2/9
królowa Elżbieta
Copyright @Chris Jackson / Staff
2/9

Królowa Elżbieta

3/9
księżna Kate
Copyright @Dan Kitwood / Staff
3/9

Księżna Kate

4/9
hrabina Wessex
Copyright @Pool/Max Mumby / Contributor
4/9

Hrabina Wessex

5/9
księżniczka Eugenia, księżniczka Beatrice
Copyright @Max Mumby/Indigo / Contributor
5/9

Księżniczka Eugenia i księżniczka Beatrice

6/9
księżna Meghan
Copyright @Max Mumby/Indigo / Contributor
6/9

Księżna Meghan

7/9
Sarah Ferguson, księżniczka Beatrice
Copyright @WPA Pool / Pool
7/9

Sarah Ferguson i księżniczka Beatrice

8/9
Księżniczka Victoria
Copyright @Sean Gallup / Staff
8/9

Księżniczka Wiktoria

9/9
Księżna Kate, Królowa Letizia
Copyright @Pool/Max Mumby / Contributor
9/9

Księżna Kate i królowa Letizia

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…