Dziś lady Di obchodziłaby 62. urodziny…

Redakcja Viva! 1 lipca 2023 10:30

Od nieśmiałem nastolatki do światowej ikony stylu! Księżna Diana przez lata przeszła spektakularną metamorfozę i zachwycała swoimi modowymi wyborami. Z czasem nabrała w tej materii pewności siebie i zaczęła inspirować miliony kobiet na świecie. Looki Lady Di z czasów, kiedy była żoną księcia Karola oraz te, w których występowała, gdy byli już w separacji i po rozwodzie ciągle stanowią swoisty kanon i punkt odniesienia, na przykład dla księżnej Kate czy Meghan Markle. Dziś trudno wyobrazić sobie bez nich świat mody. Jak królowej ludzkich serc udało się zmienić swój wizerunek i stać się prawdziwą ikoną? Jak był sekret jej stylu?

ZOBACZ TAKŻE: Kate Middleton jest w stałym kontakcie ze swoją mamą. Jakie relacje łączą księżną i Carole Middleton?

Metamorfozy stylu księżnej Diany

Diana wypracowała charakterystyczny styl, który stanowił połączenie modowego glamouru i ponadczasowego szyku. Jej najlepsze stylizacje to te, które nawet dziś wydają się świeże i aktualne. Do klasyki i dworskiego dress code'u wprowadziła odrobinę seksapilu. Po rozwodzie jej stylizacje stały się jeszcze bardziej kobiece i zadziorne. Nigdy jednak nie przekraczała granicy dobrego smaku i wyglądała dystyngowanie. Oto metamorfoza stylu księżnej Diany - od zahukanej dziewczynki do świadomej siebie kobiety. 

CZYTAJ TEŻ: Kleopatra wiedziała, jak dbać o urodę

1/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look stylizacja
Copyright @Tim Graham/Getty Images
1/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Wrzesień 1980 rok - Diana na początku romansu z księciem Karolem miała grzeczny, dziewczęcy styl. Poprawny, ale nudny look nie zapowiadał, że w przyszłości Diana zostanie ikoną szyku.

2/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look zareczyny
Copyright @Fox Rota /Mirrorpix/Getty Images
2/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Luty 1981 roku - do oficjalnych zaręczynowych zdjęć Diana pozowała w granatowym komplecie marki Cojana, który kupiła w londyńskim Harrodsie.

3/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look casual
Copyright @Anwar Hussein/Getty Images
3/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Maj 1981 roku-  W Balmoral na krótko przed ślubem, Diana pozowała do zdjęć w kolorowym wzorzystym swetrze, sztruksowych spodniach i klasycznych kaloszach marki Hunter. Ten look był odważny, ale zarazem ciekawy i zabawny.

4/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look
Copyright @Tim Graham/Getty Images
4/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Lipiec 1981 roku - na kilka tygodni przed ślubem na meczu polo, Diana znowu prezentuje się w dziewczęcej stylizacji - żółtych ogrodniczkach i bluzce w kwiatowy wzór.

5/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look stylizacja kapleusz
Copyright @Anwar Hussein/WireImage/Getty Images
5/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Wrzesień 1981 roku - świeżo upieczona żona i zarazem księżna postawiła na bardziej kobiecy look w klimacie retro podczas uroczystości, w których uczestniczyła w Szkocji.

6/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look suknia
Copyright @Anwar Hussein/Getty Images
6/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Marzec 1983 roku - Podczas oficjalnej wizyty w Australii, Diana robi furorę w niebiesko-srebrnej sukni od brytyjskiego projektanta Bruce'a Oldfielda. Jej styl zaczyna nabierać wyrazistości.

7/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look suknia czarna
Copyright @Hussein Anwar/Sipa/Getty Images
7/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Listopad 1985 roku - na kolacji w Białym Domu Diana tańczy z Johnem Travoltą w granatowej sukni z aksamitu autorstwa Victora Edelsteina, brytyjskiego projektanta. To jeden z najbardziej historycznych looków Diany.

8/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look stylizacja dzinsy
Copyright @Tim Graham/Getty Images
8/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Maj 1988 roku - Diana odmieniła swój casualowy look. Zaczęła stawiać na bardziej modowe zestawy. Na mecz polo wybrała się w zestawie z marynarką, dżinsami i kowbojkami, który dziś byłby tak samo modny!

9/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look stylizacja czerwona suknia
Copyright @Tim Graham/Getty Images
9/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Listopad 1988 roku - ta wieczorowa suknia, którą księżna miała na sobie na kolacji w Ambasadzie Brytyjskiej w Paryżu. została zaprojektowana przez jedną z ulubionych projektantek Diany - Catherine Walker.

10/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look stylizacja czerwony rozowy kapelusz
Copyright @Tim Graham/Getty Images
10/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Marzec 1989 roku - podczas podróży do Dubaju, Diana wygląda olśniewająco w różowo-czerwonej sukience od Catherine Walker.

11/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look stylizacja elvis
Copyright @Tim Graham/Getty Images
11/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Listopad 1989 roku - Diana określiła tę zdobioną koralikami białą suknię, autorstwa Catherine Walker, jako „suknię Elvisa”.

12/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look stylizacja minisukienka
Copyright @Jayne Fincher/Getty Images
12/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Czerwiec 1994 roku - ta kreacja od projektantki Christiny Stambolian została okrzyknięta mianem „sukienki zemsty”, ponieważ Diana miała ją na sobie tego wieczoru, gdy książę Karol, w programie telewizyjnym, przyznał się do zdrady.

13/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look stylizacja elegancja
Copyright @Tim Graham/Getty Images
13/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Grudzień 1996 roku - tuż po rozwodzie z księciem Karolem Diana wzięła udział w Met Gali w seksownej sukience od Christiana Diora. Po rozwodzie jej looki stały się bardziej odważne.

14/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look stylizacja praca
Copyright @Anwar Hussein/WireImage/Getty Images
14/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Styczeń 1997 roku - Diana poświęcała się pracy charytatywnej. W Angoli spacerowała po polu minowym w klasycznych chinosach, koszuli i mokasynach. Takim strojem umacniała swój nowy wizerunek - silnej kobiety.

15/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look stylizacja szyk
Copyright @Tim Graham/Getty Images
15/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Kwiecień 1997 roku - Diana na oficjalne wyjścia coraz  chętnie wybierała bardziej minimalistycznej ubrania. Częściej też decydowała się na zagranicznych projektantów. Ta garsonka pochodzi z kolekcji Versace.

16/16
metamorfozy stylu ksieznej Diany look stylizacja biala mini
Copyright @Tim Graham/Getty Images
16/16

Metamorfozy stylu księżnej Diany. Czerwiec 1997 roku - Diana w sukience od Catherine Walker na aukcji w Christie's, na której sprzedała wiele z ekstrawaganckich stylizacji, które nosiła w latach 80-tych.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.