Forever Valentino wystawa mn
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for Maison Valentino
O TYM SIĘ MÓWI

Niezwykła wystawa poświęcona historii marki i jej założycielowi, czyli Forever Valentino w Doha

Co zostało zaprezentowane w muzeum stolicy Kataru?

Aleksandra Trendak 2 listopada 2022 16:30
Forever Valentino wystawa mn
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for Maison Valentino

Włoski dom mody Valentino otworzył niezwykłą wystawę “Forever Valentino”, aby uczcić pamięć o założycielu marki, czyli Valentino Garavaniego. Można ją zobaczyć w Qatar Museums siedzibie centrum projektowania i innowacji Msheireb Downtown Doha, które znajduje się w stolicy Kataru. Jest to największa w historii ekspozycja poświęcona Maison Valentino i pierwsza na Bliskim Wschodzie prezentacja kreatywnych osiągnięć włoskiego domu mody. Jak prezentuje się wystawa? Co można na niej zobaczyć? Od kiedy do kiedy jest otwarta? 

ZOBACZ TEŻ: Najnowsza kampania Valentino celebruje nowe logo marki!

Forever Valentino wystawa
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for Maison Valentino

Wystawa Valentio w stolicy Kataru 

Forever Valentino to niezwykła ekspozycja, która zawiera ponad 200 kreacji włoskiego domu mody z kolekcji haute couture oraz prêt-à-porter. Scenografia została zainspirowana rzymskimi krajobrazami, które przeplatają się z ponad sześćdziesięcioletnią historią marki oraz jej założyciela - Valentino Garavani, który w tym roku obchodziłby 90-te urodziny. Można na niej zobaczyć wyjątkowe i rzadko spotykane stylizacje Jacqueline Kennedy Onassis oraz Elizabeth Taylor. Na wystawie są także kreacje pochodzące z prywatnych kolekcji takich osobistości jak pierwszej damy Kataru Sheikhy Moza bint Nasser Al-Missned, która jest wieloetnią klientką włoskiego domu mody. Kuratorami wystawy są Massimilliano Gioni, dyrektor artystyczny New Museum w Nowym Jorku i krytyk mody Alexender Fury, a także aktualny dyrektor kreatywny marki Valentino – Pierpaolo Piccioli. Pierwsza dama Kataru, która jest członkinią zarządu Qatar Foundation for Education, Science and Community Development, podczas otwarcia wystawy nie kryła szczęścia i dumy: 

Jestem dumna, że witamy publiczność na wystawie, która jest tak pomysłowa i elegancka, jak kreacje Maison Valentino. Wyrażam moje najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy współpracowali z nami, aby zrealizować ten hołd dla wielkiej wizji artystycznej. 

Forever Valentino wystawa
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for Maison Valentino

Wystawę można podziwiać w Qatar Museums od 27 października 2022, do 1 kwietnia 2023. na otwarciu wystawy pojawiło się wiele ważnych osób związanych z marką, między innymi Naomi Campbell, Precious Lee oraz Janet Jackson Jest to zdecydowanie jedna z ciekawszych modowych ekspozycji w tym roku, która zdecydowanie warto odwiedzić. Jak myślicie, czy zagości jeszcze w innych państwach?  

Forever Valentino wystawa
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for Maison Valentino

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.