Magda Butrym i Marta Jakubowski wyróżnione przez koncern LVMH
Fot. Instagram @martajakubowski
ZE ŚWIATA MODY

Dwie Polki w finale prestiżowego, paryskiego konkursu dla projektantów!

Nagrodą jest 300 tysięcy euro!

Marcin Brzeziński 8 marca 2018 14:00
Magda Butrym i Marta Jakubowski wyróżnione przez koncern LVMH
Fot. Instagram @martajakubowski

Magda Butrym i Marta Jakubowski w finale paryskiego konkursu dla młodych projektantów organizowanego przez koncern LVMH, właściciela marek Louis Vuitton, Fendi i Christian Dior! Polki wraz osiemnastoma innymi designerami zostały wybrane do końcowego etapu rywalizacji spośród 1300 kandydatów z całego świata. Tym samym otwiera się przed nimi szansa na wygranie nagrody głównej, którą jest… 300 tysięcy euro.

Konkurs LVMH Prize dla młodych projektantów

Konkurs LVMH Prize for Young Fashion Designers już po raz piąty towarzyszy Tygodniowi Mody w Paryżu. Daje on młodym projektantom okazję na zaprezentowanie się przed gronem ekspertów, w którego skład wchodzą dziennikarze modowi, fotografowie i modelki (tym razem m.in. Bella Hadid).

Kim są wyróżnione Polki?

Urodzona w Polsce, a obecnie mieszkająca w Londynie Marta Jakubowski współpracowała z takimi domami mody jak m.in. Alexander Wang czy Hussein Chalayan. Madga Butrym zaś chyba przedstawiać nie trzeba. Jej ubrania nosiły m.in. Kim Kardashian, Heidi Klum czy Alessandra Ambrosio. Wręczenie nagrody, do której kandydują obie Polki będzie miało miejsce w paryskiej Fondation Louis Vuitton w czerwcu tego roku. A zatem… trzymamy kciuki!

Magda Butrym i Kim Kardashian

Magda Butrym, Kim Kardashian
Fot. Instagram Magdy Butrym

Marta Jakubowski i Bella Hadid

 

 

👯‍♀️ @bellahadid 💕 @lvmhprize

Post udostępniony przez Marta Jakubowski 💃🏼 (@martajakubowski)

Marta Jakubowski i Karl Lagerfeld

 

 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.