kowbojski styl Beyonce
Fot. Kevin Winter/Getty Images
trendy 2024

Styl country zyskuje na popularności. Jak modnie ubrać się po kowbojsku?

Łącz style jak Beyoncé!

Wiktoria Oskroba 15 kwietnia 2024 16:49
kowbojski styl Beyonce
Fot. Kevin Winter/Getty Images

Mogłoby się wydawać, że kowbojska estetyka jest z nami od zawsze. Doceniamy ją przede wszystkim za uniwersalność, wygodę i nutę dzikości. Teraz jej swoboda zyskuje nowy wymiar przenikając do najgorętszych trendów. Dowiedz się, jak nosić się po kowbojsku w tym sezonie!

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Roberto Cavalli. Jego kreacje wybierały najsłynniejsze gwiazdy

Trendy modowe 2024: Gwiazdy kochają styl country

Od premiery najnowszego albumu Beyoncé mieliśmy okazję zauważyć wielki boom na estetykę country. Rytmiczne brzmienia banjo w nowoczesnym wydaniu niewątpliwie zachęcają do eksperymentów z kowbojskimi kapeluszami. Królowa pop’u swoją stylizację country zadziornie okrasiła ćwiekami.

Zdecydowanie łagodniej podchodzi do tej estetyki Bella Hadid. Supermodelka od lat trenuje jazdę konną i często wybiera się w tym celu na wieś, dzieląc się przy okazji stylizacjami rodem z westernu.

Trendy 2024: Projektanci interpretują kowbojski styl

Inspirację Dzikim Zachodem chętnie wykorzystują także znane domy mody. Jednym z nich jest Schiaparelli, który w swojej wiosenno-letniej kolekcji sięgnął po frędzle i sprzączki kojarzone z jazdą konną. Kulturze country w pełnie oddała hołd męska kolekcja Louis Vuitton stworzona przez Pharrella Williamsa. Jej vintage’owego ducha podkreślały zamsze, hafty, turkusowe guziki i „przetarte” jeansy.

Schiaparelli

kowbojski styl
Fot. Launchmetrics/Spotlight/AG.FREE

kowbojski styl
Fot. Launchmetrics/Spotlight/AG.FREE

Louis Vuitton

kowbojski styl
Fot. Launchmetrics/Spotlight/AG.FREE
kowbojski styl
Fot. Launchmetrics/Spotlight/AG.FREE

CZYTAJ TEŻ: Quiet luxury: 5 modeli ultraluksusowych torebek, które trzeba znać!

Jak modnie nosić estetykę country w tym sezonie?

Które z tych inspiracji przesiąkną do życia codziennego? Na pewno w ślad za Beyoncé coraz chętniej będziemy sięgać po country w grungowym stylu - łącząc go ze skórzanymi elementami i ćwiekami i ciemną kolorystyką. Jeśli lubimy zaś styl vintage, sięgnijmy po klasyczne kroje w typowo kowbojskiej estetyce: klasyczne jeansy, koszula związana w pasie i kapelusz.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.