torebki quiet luxury marki modele
Fot. Imax Tree/Free
ze świata mody

Quiet luxury: 5 modeli ultraluksusowych torebek, które trzeba znać!

Oto torebki, które noszą teraz największe fashionistki…

Redakcja VIVA! 12 kwietnia 2024 16:56
torebki quiet luxury marki modele
Fot. Imax Tree/Free

Quiet luxury nadal króluje na wybiegach. Eleganckie i ponadczasowe ubrania i akcesoria są doskonałą inwestycją - zarówno w swój look, jak i przyszłość, bo nie tylko nie tracą na wartości, ale wręcz z czasem zyskują. Torby od dawna odgrywają kluczową rolę w budowaniu wizerunku, podkreślaniu statusu. O klasycznej Chanelce, której cena wciąż rośnie (i to jak szalona) dobrze wiemy, ale jest kilka mniej znanych modeli torebek, które mają wielką szansę stać się klasykami. Tym bardziej, że ich design jest absolutnie ponadczasowy. Łączy je minimalistyczny krój, prostota i oczywiście najwyższa jakość wykonania. Charakteryzują je wydłużone paski, pudełkowe kształty i gładka skóra (głównie w stonowanych odcieniach). O jakich modelach mowa? Hermès powraca na wybiegu z torebką Plume, która zadebiutowała w latach 60. XX wieku. Alaïa wypuścił model Le Teckel (najbardziej nieoczywisty design w naszym zestawieniu). Torba Margaux od The Row natomiast według The Business of Fashion cieszy się reputacją „Birkin in the making”.

ZOBACZ TAKŻE: Oto 6 supermodnych marek torebek! Nie kosztują fortuny, a są hitem!

Quiet luxury - torebki: 5 modeli luksusowych „it bags”. Margaux, The Row

ssss

Margaux, The Row, ok. 21 000 zł

torebki quiet luxury marki modele
Fot. mat. prasowe

Quiet luxury - torebki: 5 modeli luksusowych „it bags”. Le Teckel, Alaïa

Dom mody Alaïa stawia na must-haves! W 2023 popularne były baleriny marki, a wiosną 2024 Alaïa lansuje model torebki Le Teckel. Nazwa pochodzi z języka francuskiego i oznacza jamnika, co ma sens, gdy spojrzy się na wydłużony kształt torebki.

Le Teckel, Alaïa, 9700 zł

torebki quiet luxury marki modele
Fot. mat. prasowe

Quiet luxury - torebki: 5 modeli luksusowych „it bags”. Hug, Ferragamo

Nazwa torby Ferragamo Hug wzięła się od sposobu, w jaki torebka jest zapinana dwoma paskami. Zaprojektowana przez Maximiliana Davisa i zaprezentowana po raz pierwszy w kolekcji na sezon jesień/zima 2023 zdobywa sobie coraz bardziej liczne grono fanów.

Hug, Ferragamo, ok. 9300 zł

torebki quiet luxury marki modele
Fot. mat. prasowe

Quiet luxury - torebki: 5 modeli luksusowych „it bags”. Maeve, Khaite

Torba Khaite Maeve w rozmiarze średnim jest wprost idealna na co dzień, natomiast w dużej wersji sprawdzi się na weekendowy wypad.

Maeve, Khaite, ok. 14 000 zł

torebki quiet luxury marki modele
Fot. mat. prasowe

Quiet luxury - torebki: 5 modeli luksusowych „it bags”. Plume, Hermès

Hermès od dziesięcioleci kreuje trendy. Nie inaczej jest z powrotem modelu Plume. Torba, która zadebiutowała w latach 60. XX wieku jest wręcz wzorem dla najmodniejszych dzisiaj modeli.

Plume, Hermès/Vestiaire Collective, 18 126 zł

torebki quiet luxury marki modele
Fot. mat. prasowe

TAGI #trendy #torba

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.