Od Posh Spice do znanej projektantki

Wiktoria Oskroba 17 kwietnia 2024 16:38

Victoria Beckham kończy dziś 50 lat! Przez lata zapisała się nie tylko jako gwiazda pop, ale także jako ikona stylu. Dziś tworzy własną markę modową. Jak zmieniał się osobisty styl członkini najsłynniejszego girls bandu?

ZOBACZ TAKŻE: Ślub 2024: Wygodne buty do sukni ślubnej. Piękne, o dostosowanym designie

Modowa przemiana Victorii Beckham na przestrzeni lat

Outfity, które dziś prezentuje na sobie Victoria Beckham zdecydowanie odbiegają od tych, w których mogliśmy zobaczyć ją pod koniec lat 90’ oraz na początku lat 2000. Dziś, patrząc wstecz na jej stylizacje, widzimy jaką przemianę przeszła jako piosenkarka, żona i matka oraz wpływowa projektantka. Jak zmieniał się jej styl?

Jak zaczęła się modowa podróż Victorii Beckham?

Na początku kariery, jako członkini Spice Girls, Victoria Beckham wyraźnie różniła się stylem od swoich koleżanek. Stroniła od krzykliwych kolorów, pozostając wierną pełnym prostoty, monochromatycznym stylizacjom. Świetnie korespondowało to z jej wrodzonym „surowym”, a zarazem eleganckim wizerunkiem.

Wraz z mężem Davidem Beckhamem tworzyli jedną z najsłynniejszych „power couple” światowego show biznesu. Na czerwonym dywanie czy podczas nieoficjalnych wyjść występowali w kompatybilnych strojach, które pozwoliły im na stworzenie ikonicznego wizerunku.

Nowe tysiąclecie i metamorfoza stylu Victorii Beckham

Jako solistka, Victoria Beckham pokusiła się o odważniejsze modowe rozwiązania, takie jak metaliczne kolory czy skórzane kostiumy. Diametralnie zmieniła także uczesanie - z precyzyjnego boba na przedłużone fale. Kiedy pokazała się na Gali MET w 2003 roku w transparentnej sukience, było jasne, że jest symbolem nowej modowej fali Y2K.

Kreatywność w tworzeniu mody po raz pierwszy dały o sobie znać, kiedy w 2004 roku gwiazda została zaproszona do współpracy przez markę Rock & Republic. Jej owocem była kolekcja jeansów o nazwie VB Rocks.

CZYTAJ TEŻ: Najgorętsze trendy w modzie ślubnej na sezon 2024!

Kolejnym przełomem w jej wizerunku była zmiana fryzury. Ikoniczne cięcie o charakterystycznym, geometrycznym kształcie stało się jej znakiem rozpoznawczym.

Victoria Beckham projektantką mody

Kiedy w 2008 roku gwiazda uruchomiła autorską markę modową, nie miała problemu, by szybko ugruntować swoją pozycję w nowej branży. Projekty z metką Victoria Becham odzwierciedlały jej dojrzałość jako bizneswoman. Wyrafinowania i elegancji nadawała im uproszczona kolorystyka w czerni i nude.

W naszej galerii zobaczcie jak przez lata zmieniał się styl Victorii Beckham.  

1/8
Styl Victorii Beckham
Copyright @Dave Hogan/Getty Images
1/8

Victoria Beckham (1998)

2/8
Styl Victorii Beckham
Copyright @Dave Hogan/Getty Images
2/8

Victoria Beckham (1998)

3/8
Styl Victorii Beckham
Copyright @Dave Hogan/Getty Images
3/8

Victoria Beckham (2000)

4/8
Styl Victorii Beckham
Copyright @Jun Sato/WireImage
4/8

Victoria Beckham (2006)

5/8
Styl Victorii Beckham
Copyright @ Peter Kramer/Getty Images
5/8

Victoria Beckham (2007)

6/8
Styl Victorii Beckham
Copyright @Amy Graves/WireImage
6/8

Victoria Beckham (2007)

7/8
Styl Victorii Beckham
Copyright @Jose Perez/Bauer-Griffin/GC Images
7/8

Victoria Beckham (2022)

8/8
Styl Victorii Beckham
Copyright @Marc Piasecki/GC Images
8/8

Victoria Beckham (2023)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.