Weronika Bruździak-Gębura 26 października 2016 14:57
1/11
Copyright @
1/11

Do tej pory hermetyczny, powoli otwiera się na inność. Świat mody coraz częściej dopuszcza różnorodność. Zaczęło się od kobiet z diastemą, później pojawiły się modelki androgeniczne, plus size, piegowate. Dzisiaj na wybiegu można spotkać modelkę z zespołem Downa.

 

Polecamy też: Przez 17 lat fotografował kulisy pokazów Alexandra McQueena. Teraz w końcu pokazał je światu!​

2/11
Khoudia Diop
Copyright @Instagram Khoudia Diop
2/11

Na Instagramie znana jako Melanin Goddes. Obserwuje ją prawie 300 tysięcy osób. 19-letnia Senegalka, Khoudia Diop, ma wyjątkowo ciemną karnację. Jak przyznała w wywiadzie dla The Daily Mail, przez wiele lat mierzyła się z rasistowskimi obelgami. - Przezywali mnie od „ciemnych” i nazywali „córką nocy” - powiedziała. Dzisiaj podbija świat mody – ma kontrakty z prestiżowymi agencjami w Nowym Jorku i Paryżu.

 

Polecamy: Dziś olśniewają stylem. Zobacz, jak wyglądało 9 polskich gwiazd, zanim odmienili je styliści​

3/11
Khoudia Diop
Copyright @Instagram Khoudia Diop
3/11

Na zdjęciu: Khoudia Diop

4/11
Winnie Harlow
Copyright @Instagram Winnie Harlow
4/11

22- letnia Kanadyjka Chantelle Brown znana jest pod pseudonimem Winnie Harlow. Na Instagramie ma 1,5 miliona obserwujących. Czarnoskóra modelka od najmłodszych lat choruje na bielactwo. W szkole dzieciaki przezywały ją „zebra” i „krowa”. Chciała popełnić samobójstwo. Ameryka pokochała ją, gdy wystąpiła w programie „America’s Next Top Model”. Doszła do finału. Harlow wzięła udział w wielu kampaniach reklamowych. Razem z Adrianą Limą jest ambasadorką hiszpańskiej marki Desigual. Winnie Harlow ma na koncie sesję dla Nicka Knighta, jednego z najlepszych fotografów mody.

 

Polecamy też: Nowojorska wystawa fotografii kontrowersyjnej Nan Goldin już otwarta! Uwaga, zdjęcia tylko dla dorosłych!

5/11
Winnie Harlow
Copyright @Instagram Winnie Harlow
5/11

Na zdjęciu: Winnie Harlow

6/11
Diandra Forrest
Copyright @Instagram Diandra Forrest
6/11

 Diandra Forrest, 27-letnia Amerykanka ma afrykańskie korzenie i choruje na albinizm. Zasłynęła występem podczas nowojorskiego tygodnia mody w lutym 2016 roku. Podczas pokazu marki Gypsy Sport, przeszła po wybiegu z siedmiotygodniową córką na rękach. Wzięła udział też we wcześniejszym pokazie marki – gdy była w piątym miesiącu ciąży.

 

Polecamy też: Zaplanujcie już teraz! Wielka wystawa domu mody Balenciaga w Londynie w 2017 roku!

7/11
Diandra Forrest
Copyright @Instagram Diandra Forrest
7/11

Na zdjęciu: Diandra Forrest

8/11
Madeline Stuart
Copyright @Instagram Madeline Stuart
8/11

 Australijka Madeline Stuart ma 20 lat, długie, rude włosy i zespół Downa. Choroba nie przeszkodziła jej wystąpić na nowojorskim tygodniu mody w 2015 roku. Modelka prezentowała projekty marki Hendrik Vermeulen. Pisał o niej nawet Vogue! Stuart wystąpiła też w kampanii reklamowej amerykańskiej firmy Manifesta, która produkuje sportowe ubrania.

 

Polecamy też: Twórczość Rei Kawakubo z Comme des Garçons będzie tematem najbliższej Met Gali! Znacie ją?

9/11
Madeline Stuart
Copyright @Instagram Madeline Stuart
9/11

Na zdjęciu: Madeline Stuart

10/11
Melanie Gaydos
Copyright @Instagram Melanie Gaydos
10/11

 27-letnia Amerykanka Melanie Gaydos cierpi na hipohydrotyczną dysplazję ektodermalną. To rzadki rodzaj zaburzeń genetycznych, który objawia się nieprawidłowo wykształconymi zębami, włosami, paznokciami. Jej kariera zaczęła się przez przypadek. Jako studentka sztuki na Pratt Institute mailowała z fotografem, który zaproponował jej sesję zdjęciową.

Gaydos ma na koncie występ w teledysku zespołu Rammstein („Mein Herz Brennt”). W 2014 roku pojawiła się na okładce berlińskiego „Kaltblut Magazine”.

 

Polecamy też: Powiesił się w szafie, fortunę zapisał psom. O jego życiu powstaje film. Dziś 6. rocznica śmierci Alexandra McQueena.

 

 

11/11
Melanie Gaydos
Copyright @Instagram Melanie Gaydos
11/11

Na zdjęciu: Melanie Gaydos

TAGI #modelka

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?