Renata Gabryjelska, VIVA! 21/2020
Fot. Olga Majrowska
Z ŻYCIA GWIAZD

W przeszłości była gwiazdą Złotopolskich, później zajęła się modelingiem. Po latach życia z dala od fleszy Renata Gabryjelska zdecydowała się powrócić do korzeni

Z powrotem na wybieg połączyła ważne przesłanie do kobiet

Maria Elas 5 stycznia 2024 12:55
Renata Gabryjelska, VIVA! 21/2020
Fot. Olga Majrowska

Renata Gabryjelska, znana również jako Ewa ze „Złotopolskich” zrobiła karierę nie tylko jako aktorka, ale również jako modelka. Dziś ma 51 lat i zajmuje się reżyserią, jednak nieprzemiennie zachwyca urodą. Po latach zdecydowała się wrócić na wybieg. Jak dziś wygląda?

Renata Gabryjelska debiutowała na ekranie, później została modelką. Jej powołaniem jest jednak reżyseria

Renacie Gabryjelskiej udało się odnieść niemały sukces w show-biznesie. Po raz pierwszy zrobiło się o niej głośno w 1993 r., gdy wystartowała w wyborach Miss Polonia, gdzie zdobyła tytuł pierwszej wicemiss. Później zaczęła odkrywać swoje talenty w aktorstwie oraz modelingu. Za jej najbardziej pamiętną rolę uważa się Ewę Kowalską z kultowego serialu „Złotopolscy”. Po zakończeniu pracy na planie filmowym zaczęła marzyć o tym, by stanąć po drugiej stronie kamery i zajęła się reżyserią. Jest absolwentką Szkoły Wajdy, znanej wcześniej jako Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy i dziś odnosi wiele sukcesów. 

„Tak naprawdę chyba najbliższe jest mi to, co teraz robię. Bo od 15 lat reżyseruję filmy i stoję po drugiej stronie kamery. Pamiętam swoje doświadczenie, kiedy w 2019 roku debiutowałam swoim pełnometrażowym filmem fabularnym na festiwalu w San Diego w Stanach Zjednoczonych i w pewnym momencie stanęłam przed fotoreporterami, stanęłam na takiej ściance i to był taki moment, że te wszystkie doświadczenia, które miałam i z modelingu i z aktorstwa i z tego, że byłam przyzwyczajona i potrafiłam się na tej ściance odnaleźć. To wszystko mi zaprocentowało” mówiła w 2020 r. Beacie Nowickiej w rozmowie dla VIVY!.

Chociaż spełniała się w nowym zawodzie,  po latach zatęskniła za wybiegiem. Postanowiła więc powrócić do swoich korzeni. 

Zobacz także: 50 lat temu zagrał Janosika, później zmienił się nie do poznania. Tak przez lata wyglądał Marek Perepeczko

Renata Gabryjelska, plan serialu „Złotopolscy”, około 2000 roku
Fot. AKPA

Renata Gabryjelska, plan serialu „Złotopolscy”, około 2000 roku

Renata Gabryjelska znowu została modelką! Tak wyglądała na wybiegu

Pod koniec 2023 r. Renata Gabryjelska pojawiła się w programie „Dzień dobry TVN”. To właśnie tam wyznała, że w 2022 r. zaproponowano jej powrót do modelingu, chociaż przez ostatnie lata nie pojawiała się na wielu podobnych eventach. Chociaż jak zastrzegała, wcale nie zniknęła: po prostu zajęła się rozwojem własnej kariery jako reżyserka i scenarzystka. „Różne sytuacje życiowe, które się dzieją, czasami trudne, czasami skomplikowane, powodują, że po prostu zaczynamy trochę inaczej żyć” mówiła prowadzącym programu, oraz dodała: „Postanowiłam w pewnym momencie trochę inaczej zacząć żyć, być może po swojemu, być może na swoich zasadach”. Jak mówiła, jej zapalnikiem była duża potrzeba zmiany i rozwoju oraz wielka wola tworzenia. 

Gdy dostała propozycję ponownego wyjścia na wybieg, ujrzała w tym okazję i zdecydowała się wziąć w niej udział. 21 listopada 2023 r. Renata Gabryjelska pojawiła się na wybiegu pokazu MMC, a za swoim wystąpieniem niosła ważne przesłanie. 

Czytaj również: Zagrał w serialu Siedem życzeń, porzucił karierę. Daniel Kozakiewicz za oceanem poznał swoją żonę, nie myśli o powrocie do telewizji

Renata Gabryjelska, VIVA! 21/2020
Fot. Olga Majrowska

Renata Gabryjelska, VIVA! 21/2020

Renata Gabryjelska inspiruje kobiety 

Na wybiegu poradziła sobie wyśmienicie mimo wieloletniej przerwy. Nie zamierza jednak robić z modelingu nowego źródła zarobku. „Robię to dla przyjemności, robię to, bo jestem kobietą po pięćdziesiątce, dlatego, że chcę również pokazać innym kobietom, że też można po 50 czuć dobrze, można się tym wiekiem bawić”. Dodała również, że cieszy się, że świat mody otworzył się w końcu na dojrzałe kobiety. 

Wspomniała także, że w świecie reżyserii, w którym obraca się przez ostatnie lata, „kobiety muszą chodzić w spodniach”. Wielokrotnie podkreślała, jak ważne jest dla niej inspirowanie kobiet i „Jestem certyfikowanym coachem [...] pomagam kobietom, jestem mentorką sieci przedsiębiorczych kobiet”. Przede wszystkim jest to dla niej ważne, ponieważ gdy sama wchodziła w świat show-biznesu, nikt jej do tego nie przygotował. „Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to świat kreował mnie, a nie ja świat. Uświadomiłam sobie, że życie na świeczniku bardzo dużo mi zabiera. Straciłam pierwszą miłość, bo oboje nie unieśliśmy ciężaru życia na oczach milionowej publiczności. Pisano, że jestem „królową życia”, miałam dużo pracy, mnóstwo znajomych, ale w tym świecie nie było miłości, za którą bardzo tęskniłam. Czystej, prawdziwej, czułej, bez stawiania warunków, z dala od fleszy. Czułam się zmęczona, nie na swoim miejscu. Miałam wrażenie, że tracę kontrolę nad własnym życiem, chciałam być bardziej sprawcza” mówiła w 2020 r. w rozmowie z Beatą Nowicką dla magazynu VIVA!. 

Renata Gabryjelska, VIVA! 21/2020
Fot. Olga Majrowska

Renata Gabryjelska, VIVA! 21/2020

Obecnie Renata Gabryjelska pracuje nad scenariuszem swojego najnowszego serialu. „Napisałam serial kryminalny. „Stan zamknięcia” to jest serial, który dotyczy pionierskich w Polsce badań na temat świadomości ludzi w stanie wegetatywnym” opowiedziała w programie telewizji śniadaniowej.  

Czytaj też: Zawodowo rozśmiesza innych, prywatnie życie mocno go doświadczyło. Grzegorz Halama dwa razy miał złamane serce

Renata Gabryjelska, 1993
Fot. Tomasz Gawalkiewicz / Forum

Renata Gabryjelska, 1993

Renata Gabryjelska, premiera e-booka Doroty Kośmickiej pod tytułem „Zawód: Producentka”. Warszawa, 19.05.2022 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Renata Gabryjelska, premiera e-booka Doroty Kośmickiej pod tytułem „Zawód: Producentka”. Warszawa, 19.05.2022 rok

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.