Daniel Kozakiewicz, plan serialu "Siedem życzeń"
Fot. INPLUS/EAST NEWS
NIEZWYKŁE HISTORIE

Zagrał w serialu Siedem życzeń, porzucił karierę. Daniel Kozakiewicz za oceanem poznał swoją żonę, nie myśli o powrocie do telewizji

Dzisiaj rozwija się w innym kierunku

Karol Sowa 4 stycznia 2024 19:56
Daniel Kozakiewicz, plan serialu "Siedem życzeń"
Fot. INPLUS/EAST NEWS

W latach 80. zachwycał na szklanym ekranie. Daniel Kozakiewicz przed laty wcielił się w postać Darka Tarkowskiego w serialu „Siedem życzeń". Dawny ulubieniec publiczności ma już 54 lata i nie zamierza wracać do telewizji. Czym teraz się zajmuje i jak obecnie wygląda jego codzienność?

Daniel Kozakiewicz z serialu „Siedem życzeń"

Serial „Siedem życzeń" w latach 80. bił rekordy oglądalności. Losy Darka Tarkowskiego i jego kota Rademenesa z zapartym tchem śledzili telewidzowie. Przypomnijmy, że fabuła produkcji opowiadała historię 13-letniego chłopca, który uratował życie czarnemu kotu, który okazał się egipskim mędrcem w ciele zwierzaka. Główny bohater w nagrodę mógł wykorzystać siedem życzeń, które miał spełnić jego nowy pupil. 

CZYTAJ TEŻ: Seweryn Krajewski był bożyszczem kobiet. Lider ''Czerwonych Gitar" od lat mieszka za oceanem

Daniel Kozakiewicz, plan serialu "Siedem życzeń"

Daniel Kozakiewicz, plan serialu
Fot. EAST NEWS/INPLUS

Daniel Kozakiewicz, plan serialu "Siedem życzeń"

Daniel Kozakiewicz, plan serialu
Fot. INPLUS/EAST NEWS

Co dziś robi Daniel Kozakiewicz z serialu „Siedem życzeń"?

Przyszedł na świat w 1973 roku. Już w wieku 13 lat miał okazję zaprezentować swój talent w serialu „Siedem życzeń", który był emitowany od 1983 roku na szklanym ekranie. Nic więc dziwnego, że niemal od razu stał się idolem młodych telewidzów i gwiazdą, której wróżono świetlaną przyszłość. Jemu jednak nie zależało na rozwoju kariery i szybko usunął się w cień. 

Ojciec Daniela Kozakiewicza był ginekologiem z politycznymi ambicjami, zaś mama była plastyczką. Gdy ich syn otrzymał propozycję zagrania w serialu, bez zastanowienia się zgodzili. Nie mieli też problemu, by ich dziecko nie chodziło do szkoły i niemal całymi dniami pracowało na planie. Najbliżsi młodego gwiazdora stwierdzili wówczas, że zaległości w szkole nadrobi w wolnych chwilach. Niestety, rzeczywistość okazała się zupełnie inna. I choć nie było łatwo, ostatecznie Daniel Kozakiewicz otrzymał dyplom z dziennikarstwa. 

Ale ówczesny idol od zawsze interesował się fotografią, która do dzisiaj mu towarzyszy. W dodatku jest autorem wielu sesji fotograficznych. Organizował również wernisaże i wystawy. Co więcej, wyjechał do Ameryki Łacińskiej. To właśnie tam poznał swoją żoną, która pochodzi z Peru. Zakochani doczekali się również córki: Amayi Aleksandry. 

I choć za oceanem spędził niemal 10 lat, zatęsknił za ojczyzną, do której wrócił w 2011 roku. Tutaj zainteresował się improwizacją teatralną. W Polsce wrócił również do fotografii, która wywołała wielkie emocje. „Jestem fetyszystą kobiecych nóg, więc to dla mnie fantastyczny pretekst, aby wyróżnić nieprzeciętne kobiety. Dla mnie to artystyczny projekt, a dla nich szansa zrobienia wyjątkowej sesji zdjęciowej i zrealizowania swoich osobistych celów [...]", przyznał kilka lat temu w rozmowie z Wirtualną Polską. 

Na tym jednak nie koniec. Ulubieniec publiczności w pewnym momencie założył zbiórkę internetową, by w przyszłości wydać „Dziennik Absurdalisty". Niestety artyście nie udało się zebrać pełnej kwoty (5 tys. złotych). 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Córka Olgi Borys nie chce iść w jej ślady. Nastoletnia Mira Majchrzak była ofiarą kpin rówieśników

Daniel Kozakiewicz, 2013 rok

Daniel Kozakiewicz, 2013 rok
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Daniel Kozakiewicz, 2015 rok

Daniel Kozakiewicz, 2015 rok
Fot. Tomasz Urbanek/DDTVN/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.