laptop
STYL ŻYCIA

Oto najlepsze kursy online, które zrobisz bez wychodzenia z domu!

To idealny czas na samorozwój

Paulina Filipowicz 28 marca 2020 14:29
laptop

Czas domowej kwarantanny nie jest łatwy, jednak ma swoje pozytywne aspekty, które warto docenić. Znaleźliśmy się w nietypowych okolicznościach, jednak dzięki odrobinie motywacji, jesteśmy w stanie dobrze spożytkować nadmiar czasu, jakiego doświadczamy nie wychodząc z domów. To idealny moment, by zrobić rzeczy, do których wcześniej nie mogliśmy się zabrać. W Internecie znajdziesz mnóstwo ciekawych kursów online, dzięki którym możesz zakończyć kwarantannę z nowymi umiejętnościami i wiedzą! Przygotowaliśmy listę najciekawszych kursów, które sprawią, że efektywnie wykorzystasz czas domowej izolacji!

Medytacja dla początkujących

Czas epidemii jest trudny dla każdego z nas, nawet jeśli spędzamy go bezpiecznie zamknięci w naszych domach. Świadomość zagrożenia sprawia, że czujemy się zestresowani i zagrożeni. Boimy się o siebie, bliskich i przyszłość. By zmniejszyć poziom stresu warto zastosować metody relaksacyjne i nauczyć się medytacji. Myślisz, że to nie dla Ciebie? Nic bardziej mylnego. W Internecie znajdziesz mnóstwo kursów dla początkujących, które powoli wprowadzą Cię do świata medytacji i relaksu. Wśród kursów w języku polskim polecamy 5-dniowy kurs Life Architect o nazwie "Medytacja dla początkujących", prowadzony przez psychologa i coacha Sandrę Lasek.

joga
Fot. Adobe Stock

Kariera w branży mody

Popularny portal o biznesie modowym "Business of Fashion" umożliwia ludziom na całym świecie pobieranie nauk od profesjonalistów z branży dzięki specjalnym kursom online. Na platformie znajdziesz sześć kursów modowych dotyczących stylizacji, zarządzania marką, sprzedaży, planowania kariery, digital marketingu czy historii mody. Kursy są bardzo zróżnicowane, a każdy z nich jest prowadzony przez eksperta w danej dziedzinie. To duża szansa dla wszystkich, którzy planują karierę w branży mody. Ukończony kurs jest równoznaczny z otrzymaniem certyfikatu "Business of Fashion" i dostępu do biura karier talentów serwisu, dzięki któremu można aplikować na stanowiska w ponad dwunastu prestiżowych firmach modowych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Some large fashion and beauty retailers have paused affiliate link programmes as the coronavirus pandemic depresses sales, BoF has learned, throwing a cornerstone of the social media economy into turmoil. Macy’s, Dillard’s, T.J. Maxx and Ulta Beauty were among the chains to at least temporarily end the practice this week, denying influencers and media companies of the sales commissions they receive from posting links to products. These links have become a multi-billion dollar ecosystem, serving as the main source of income for many influencers and a lucrative revenue stream for media brands.⁠ ⁠ But with stores closed in most major cities, and consumers cutting back their spending on fashion, retailers are slashing costs. Millions of US workers have been laid off across all industries in the last two weeks, and some economists are predicting a global recession as bad or worse than the downturn that followed the 2008 financial crisis. Dillard’s told its affiliate partners in an email that “the decision was made due to the impact of Covid-19 and the realignment of marketing strategy.” So, how are influencers grappling with this unexpected loss of income? BoF’s Chavie Lieber does the analysis. [Link in bio] 📷: @gettyimages

Post udostępniony przez The Business of Fashion (@bof)

Dołącz do Ivy League

Ivy League, czyli osiem elitarnych, najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie, otwiera swoje wirtualne drzwi. To nie żart! Dzięki kursom online możesz uczyć się z własnego domu od ekspertów z uniwersytetów Harvard, Yale, Columbia, Brown, Cornell, Princeton, Dartmouth i Pennsylvania. Ponadto, każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór jest szeroki - od przedmiotów ścisłym, poprzez prawo, po sztukę czy historię muzyki. By szerzyć wiedzę ekspertów, która wcześniej była dostępna jedynie dla zamkniętego grona, powstały dwa portale, które dziś są liderami nauczania online - Coursera oraz edX. Po piętach depcze im brytyjski serwis Future Learn.

Być lepszą wersją siebie

Wielu z nas snuje plany, jak będzie wyglądać powrót do rzeczywistości, gdy skończy się narodowa kwarantanna. Niektórzy chcą do tego czasu schudnąć, inni dokończyć pisać pracę magisterską czy pracować na pełnych obrotach w swoim home office, by nawet nie odczuć, że przebywają w domowej izolacji. A gdyby tak nauczyć się lepiej zarządzać własnym czasem, odzyskać pewność siebie i pokonać złe nawyki, by lepiej wyznaczać cele? Dzięki kursom online na platformie "Sukces To Ja" możesz to wszystko osiągnąć! Na stronie znajdziesz 15 ciekawych kursów, które pomogą Ci stać się lepszą wersją siebie.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.