maska-ochronna-z-torby-ikea-zobacz-jak-zrobic-ja-w-domu
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Maska ochronna z torby IKEA. Zobacz, jak zrobić ją w domu!

To łatwiejsze niż myślisz

Paulina Filipowicz 17 maja 2020 13:14
maska-ochronna-z-torby-ikea-zobacz-jak-zrobic-ja-w-domu
Fot. East News

Maska ochronna, czy tego chcemy czy nie, jest oficjalnie częścią naszego codziennego ubioru. Od 16 kwietnia 2020 roku w Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w celu ochrony zdrowia własnego i innych. Jednak kto powiedział, że musi ona być nudna? Skoro jest to dodatek, kóry najprawdopodobniej będzie towarzyszył nam jeszcze wiele miesięcy, warto wykorzystać jego potencjał i wyposażyć się w ciekawą i stylową maseczkę. Na taki pomysł wpadł pochodzący z Pekinu projektant, który ochronne maski stworzył z kultowej torby IKEA FRAKTA.

Maseczka na twarz z torby IKEA FRAKTA

Plastikowa, wielorazowa torba na zakupy FRAKTA to jeden z flagowych produktów marki IKEA. Jest wytrzymała, pomieści naprawdę dużo rzeczy, a na dodatek można nabyć ją w bardzo przystępnej cenie. Niebieska Frakta kosztuje bowiem w Stanach Zjednoczonych 99 centów, zaś w Polsce złotówkę i 99 groszy. Nic więc dziwnego, że stała się ogólnoświatowym fenomenem, a luksusowe marki jak Balenciaga czy Off-White tworzą kolekcje inspirowane szwedzkim brandem. Tym razem kultowa torba IKEA znalazła zastosowanie w czasie pandemii jako... maseczka ochronna!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🇸🇪 IKEA MASK OUTFIT (2017)

Post udostępniony przez Zhijun Wang (@zhijunwang)

Twórcą tego pomysłowego rozwiązania jest artysta i projektant z Pekinu, Zhijun Wang, który od 2013 roku specjalizuje się w wykonywaniu oryginalnych maseczek antysmogowych. Oprócz torby z IKEA, do tworzenia masek wykorzystuje on popularne sneakersy, jak New Balance, Nike, Adidas czy AirJordan. Artysta doczekał się nawet własnej wystawy nowojorskim w muzeum sztuki nowoczesnej MOMA, a jego dzieła kolekcjonują takie gwiazdy jak Liam Payne, Takashi Murakami czy James Harden. Jak się okazuje, Ty też możesz mieć maseczkę w tym stylu! Zhijun Wang umieścił niedawno na Youtube instruktaż samodzielnego wykonania maski z torby, aby każdy mógł bez wychodzenia z domu stworzyć sobie ochronę przed wirusem.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

‘There’s nothing better than a mask as a present in #AirMaxDay’ 03.26.2020 @aria.duan

Post udostępniony przez Zhijun Wang (@zhijunwang)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🗽'NYC' Mask (2015)

Post udostępniony przez Zhijun Wang (@zhijunwang)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

NB+HB+MASK

Post udostępniony przez Zhijun Wang (@zhijunwang)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?