Czy_to_koniec_galerii_ handlowych_gdzie_przeniesie_sie_handel
Fot. AdobeStock
O TYM SIĘ MÓWI

Czy czeka nas koniec galerii handlowych?

To wcale nie jest science fiction!

Marcin Brzeziński 19 maja 2020 18:29
Czy_to_koniec_galerii_ handlowych_gdzie_przeniesie_sie_handel
Fot. AdobeStock

Czy czeka nas koniec… galerii handlowych? A w każdym razie galerii, jakie znaliśmy do tej pory? Przez ostatnie lata galerie handlowe uchodziły w Polsce za symbol nowoczesności. Uwielbialiśmy spędzać w nich czas: zarówno na zakupach, jak i w restauracjach czy kinach. Ich liczba w naszym kraju stale rosła, choć było to sprzecznie z ogólnoświatowym trendem. Jednak ostatnie miesiące epidemii koronawirusa pokazały, że możemy się bez nich doskonale obyć. Owszem czasem pojawi się tęsknota za ulubionymi sklepami, ale bardzo szybko nauczyliśmy się zaspokajać swoje potrzeby w tej dziedzinie w Internecie. Ponowne otwarcie galerii nie skończyło się też gremialnym szturmem klientów. Z jednej strony odstręczyły ich nowe zalecenia epidemiologiczne, z drugiej - obawa o własne zdrowie. A może również przez ten czas zmieniły się nasze przyzwyczajenia?

Ciężkie czasy galerników

W trudnej sytuacji są również najemcy sklepów w galeriach handlowych. Liczba klientów drastycznie spadła, a czynsze pozostały na tym samym, bardzo wysokim poziomie. W związku z tym, o czym już pisaliśmy, część wielkich sieci postanowiło zamknąć niektóre swoje placówki, inne zaczęły twarde negocjacje z właścicielami galerii. A niektóre idą jeszcze dalej.

W firmie zadaliśmy sobie w ostatnim czasie pytanie, co by było, gdyby nie było w ogóle centrów handlowych w Polsce

powiedział na przykład portalowi money.pl Igor Klaja, prezes 4F. „Czy przypadkiem mniejszy sklep, gdzie będzie pracować sympatyczna pani Basia lub sympatyczny pan Tomasz, gdzie będzie większy kontakt z klientem, gdzie będą zupełnie inne wrażenia klientów, nie jest lepszy? Myślimy nad tym”, rozważał dalej prezes tej znanej polskiej marki. Czy czeka nas zatem renesans ulic handlowych i pożegnanie galerii, jakie znamy do tej pory? Na razie to jedynie przypuszczenia. Są przecież i tacy, którzy wciąż wierzą, że właśnie w galeriach będziemy robić zakupy i spędzać czas. Już jutro na przykład otwiera się w Warszawie nowy obiekt tego typu, czyli Elektrownia Powiśle.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zbliża się najbardziej wyczekiwane otwarcie tego roku!🔥 Już w środę, 20 maja Elektrownia Powiśle zostanie otwarta na nowe‼️ To tu bedą czekać na Ciebie m.in.: @levis_poland, @urbanoutfitters, @cosstores, @weekdayofficial, @converse.polska! Oznacz w komentarzu swoich znajomych z którymi nas odwiedzisz!❤️ 😍 🔛 Wejdź na naszą stronę elektrowniapowisle.com i zobacz wszystkie marki, które już niedługo otworzą się na Powiślu! Obserwuj nasze profile na Faceboku oraz Instagramie, na których codziennie będziemy zdradzać co raz więcej szczegółów związanych z otwarciem! #elektowniapowisle #elektrowniapowiśle #otwatananowe #powisle #warsaw #visitwarsaw #new #comingsoon #opening #otwarcie #elektrownia

Post udostępniony przez Elektrownia Powisle (@elektrownia_powisle)

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.