Weronika Kostyra 4 października 2017 17:00
1/12
Cleo, Barbara Kurdej-Szatan
Copyright @VIVA!
1/12

Wielbiciele zwierząt dzielą się zazwyczaj na wielbicieli psów oraz kotów. Tzw. psiarze zarzucają kotom, że chodzą swoimi ścieżkami i są niewdzięczne, z kolei „kociarze” mówią o inteligencji i niezależności swoich ulubieńców, bo nie absorbują tak uwagi opiekunów. Ich wszystkich łączy jedno – wielka miłość do zwierząt, która uczy empatii i wrażliwości. Dzisiaj wszyscy świętują Międzynarodowy Dzień Zwierząt!

 

Koty i psy w VIVIE!

Koty i psy razem z gwiazdami wiele razy były bohaterami sesji zdjęciowych dla VIVY!. Często wręcz skradały im zdjęcia, zwracając całą uwagę na siebie. Czy wśród naszych gwiazd dominują wielbiciele psów czy kotów? Dlaczego tak kochają zwierzęta i często im pomagają? Co im to daje?

 

– Skąd pomysł, żeby pomagać zwierzętom?

Joanna Krupa: Stąd, że ludzie okropnie je traktują. A zwierzęta nie mogą podejść i powiedzieć, że ktoś im robi krzywdę. Jak można trzymać zwierzę w klatce przez 10 lat? Albo żywcem obdzierać ze skóry, żeby uszyć z niego futro? Nigdy tego nie zrozumiem. Zawsze będę się o to kłócić, walczyć. Jest taka organizacja Best friends sanctuary, która prowadzi przytułek dla psów. Dwa razy w miesiącu wyciągają psy ze schronisk, gdzie wegetują w fatalnych warunkach. Pomagamy im z Denise Richards. Wyciągamy zwierzęta z klatek, dzwonimy do znajomych, czy nie zaadoptowaliby psa. Zbieramy pieniądze na operacje. Wszystkich nie uratujemy, nie jesteśmy Bogiem, ale robimy, co możemy.

 

Katarzyna Dowbor uwielbia spędzać czas w towarzystwie swoich psów i kota. Zarówno w domu, jak i na długich spacerach, na które chodzi razem z córką:


Katarzyna Dowbor: Uwielbiam wstać rano, kiedy Marysia szykuje się do szkoły, i zjeść z nią śniadanie. Rozmawiamy o całym nadchodzącym dniu. Schodzą się wszystkie nasze zwierzaki: psy Benio i Pepe, i kot Jagger. Jaggerek musi szybko dostać jeść, inaczej się awanturuje. Fajne chwile. Cisza, spokój, wschodzi słońce.

 

Maria Dowbor-Baczyńska: W weekendy idziemy rano z naszymi psami na łąki. Często w piżamach, tylko narzucamy kurtki.

Katarzyna Dowbor: Wkładamy kalosze i kilka hektarów pól przed nami. Zobacz, wystarczy tylko wyjść za tę ogrodową furtkę. Psy są przeszczęśliwe. Człowiek, który nigdy nie widział radości zwierząt, jest o coś ważnego uboższy. Tak pięknie się cieszą, tylko dlatego że świeci słońce i idziemy z nimi na spacer. Cudne są te nasze spacery z psami. Gadamy wtedy o wszystkim.

 

– Jak wyobrażacie sobie swoje życie za 10 lat?
Katarzyna Dowbor:
Będę robić fajne rzeczy w radiu. To takie moje marzenie. I mieć dużo zwierzaków.

 

Polecamy: Jakie marki uwielbia najmodniejszy pies świata? Zobaczcie jego zdumiewającą garderobę!

2/12
Natasza Urbańska i Barbara Kurdej-Szatan w sesji dla Vivy
Copyright @Iza Grzybowska/VOYK/Viva!
2/12
3/12
Kinga Rusin, VIVA! październik 2017
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
3/12
4/12
Natasza Urbańska i Barbara Kurdej-Szatan w sesji dla Vivy
Copyright @Iza Grzybowska/VOYK/Viva!
4/12
5/12
Agnieszka Radwańska, "Viva!" grudzień 2011
Copyright @Olga Majrowska
5/12
6/12
Cleo w VIVIE!
Copyright @Adam Pluciński/Move
6/12
7/12
Kora z psem, Viva! listopad 2012
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM
7/12
8/12
Beata Tadla, VIVA! czerwiec 2014
Copyright @Iza Grzybowska/VOYK
8/12
9/12
Dorota Wellman i Paulina Młynarska, Viva! czerwiec 2013
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM
9/12
10/12
Hanna Lis, Viva! maj 2009
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek / Photo-shop.pl
10/12
11/12
Copyright @Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik
11/12
12/12
Grzech Piotrowski
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
12/12

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.