Australia, strażak
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Wzruszający pogrzeb strażaka w Australii. Pośmiertne odznaczenie odebrał syn mężczyzny

Na pożegnaniu bohatera zjawiły się tłumy

Redakcja VIVA! 3 stycznia 2020 18:25
Australia, strażak
Fot. Getty Images

Wzruszająca historia obiegła zachodnie media. 19-miesięczny syn strażaka, który zginął podczas walki z australijskimi pożarami, otrzymał w czwartek pośmiertne odznaczenie za odwagę i męstwo ojca. Geoffrey Keaton i jego kolega Andrew O'Dwyer zginęli tragicznie w zeszłym miesiącu. Zostali zabici przez spadające drzewo, które uderzyło w ich pojazd.

Pogrzeb strażaka z Australii

Jednostka straży pożarnej, w której pracowali Keaton i O'Dwyer, opublikowała zdjęcia wzruszającej ceremonii. Na pogrzeb przybyły setki osób, które zechciały oddać hołd zmarłemu. Synek mężczyzny odebrał w jego imieniu medal za odwagę.

Rozległy pożary od kilku miesięcy niszczą tereny Australii. Jak informują lokalne media, w najgorszej sytuacji znajdują się stany Nowa Południowa Walia i Wiktoria. Do tej pory w całym kraju zginęło co najmniej 17 osób i miliony zwierząt.

Ze względu na niebezpieczeństwo i wymuszoną ewakuację, tysiące mieszkańców straciły domy i dorobek całego życia. Poszczególne miejscowości są odcięte od reszty kraju. Strażacy przyznają, że są bezradni.

Władze po raz kolejny ogłosiły stan wyjątkowy, a dym dociera do metropolii Sydney. Premier Australii Scott Morrison znalazł się w ogniu krytyki za nieudolne – zdaniem mieszkańców – próby ugaszenia pożarów i brak odpowiedniej reakcji na sytuację w kraju. 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.