Raper Zioło nie żyje
Fot. Facebook
O TYM SIĘ MÓWI

Trwa zbiórka na pogrzeb rapera Zioło. Potrzebną kwotę zebrano w rekordowym tempie

Kiedy odbędzie się uroczystość?

Ksenia Krasko 24 października 2019 12:34
Raper Zioło nie żyje
Fot. Facebook

Kilka dni temu zmarł jeden raper Zioło, określany mianem jednego z bardziej obiecujących artystów tego gatunku. Michał Ziółkowski miał zaledwie 30 lat. Oficjalna przyczyna śmierci nie jest znana, jednak według niepotwierdzonych informacji, muzyk miał popełnić samobójstwo. Zorganizowano również zbiórkę pieniędzy na jego pogrzeb.

Zbiórka na pogrzeb rapera Zioło

Michał Ziółkowski reprezentował rapową scenę Wrocławia, wydał dwa albumy. W 2013 roku został wybrany jednym z Młodych Wilków Popkillera, czyli hip-hopowcem, któremu w danym roku najbardziej należy się sława i bogactwo. Od 10 lat rozwijał się także jako producent. Współpracował z takimi artystami, jak Ten Typ Mes, Proceente czy Kękę.

O nagłej śmierci Zioła poinformowali jego znajomi, za pośrednictwem portali społecznościowych. Kilka miesięcy temu mężczyzna informował o poważnych problemach finansowych, prosił o wpłatę gotówki na konto w zamian za spotkanie z nim. Przyczyna śmierci Zioła nie jest znana, ale nie wyklucza się samobójstwa.

Użytkownicy pewnego forum internetowego zwracają uwagę na to, co raper pisał ostatnio w sieci. Miał opowiadać o doświadczeniach z narkotykami, a lektura jego postów „budzi przerażenie, wstręt, smutek i żal”, czytamy w komentarzach.

Utworzono także zbiórkę na pogrzeb Michała Ziółkowskiego. Potrzebną kwotę, czyli 5000 złotych, zebrano w rekordowym tempie, a dziś rano udało się podwoić ten wynik. „W obliczu zaistniałej tragedii wielu z Was zastanawia się, czy można było temu jakoś zaradzić. Oczywiście zachęcam do zadumy nad losem naszego Przyjaciela, ale Jemu pomóc już nie możemy”.

„Natomiast wiem, że Michał bardzo kochał swoją mamę i na pewno chciałby, żeby nie cierpiała z Jego powodu. Niestety koszta ceremonii pogrzebowej, jak wszyscy doskonale wiemy, są dość wysokie, dlatego żeby jakkolwiek wesprzeć mamę Michała otwieram tę zrzutkę. Cała kwota zostanie przekazana mamie na pokrycie kosztów związanych z pogrzebem”, czytamy w opisie zbiórki.

„Dziękuję wszystkim, którzy wspierają dobrym słowem i dodatkowo postanowili wspomóc całą inicjatywę. Komentarze z wyrazami uznania dla Michała i jego twórczości przekażemy mamie”. Ujawniono również, kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość pogrzebowa rapera Zioło. „Pogrzeb w sobotę o 14:00 w Żaganiu na cmentarzu przy ulicy Kożuchowskiej”. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ZIOŁO (@ziolotoja)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.