Dominika Diller
Fot. Facebook
POŻEGNANIE

Nie żyje Dominika Diller. 29-letnia polska bizneswoman przegrała walkę z białaczką

Forbes umieścił ją na prestiżowej liście młodych polskich przedsiębiorców

Weronika Kostyra 17 października 2019 08:53
Dominika Diller
Fot. Facebook

Nie żyje Dominika Diller (z d. Łapciew). Bizneswoman przegrała walkę z białaczką w wieku zaledwie 29 lat. Była założycielką wyjątkowego kobiecego browaru Hoplala. Magazyn Forbes umieścił ją niedawno na prestiżowej liście młodych polskich przedsiębiorców „30 przed 30”.

Dominika Diller nie żyje

Dominika Diller nie mówiła o swojej chorobie. „Jak na osobę walczącą z rakiem była zadziwiająco pogodna. Skoncentrowana, pewna siebie, z umysłem jak brzytwa. O chorobie świadczyła wyłącznie jej fryzura”, napisał Forbes.

Nie chciała, by walka z białaczką wpłynęła na jej biznes. Było nim piwo uważane dotąd za „męskie”. Razem z Martyną Pawluczuk założyła browar, w którym pracują kobiety. 5 procent ze sprzedaży piwa było przeznaczane na rozwój kultury. „Kochamy piwo, jesteśmy jego wielkimi fankami. Mówi się, że to mało kobiecy produkt, ale można to zmienić. W świecie piwowarstwa mówi się, że piwo nie ma płci. Jesteśmy tego samego zdania. Naszym zadaniem jest trafić w gust kobiet, które trochę bardziej koncentrują się na tym jak wygląda produkt, na jego aromatyczności”, mówiły właścicielki browaru.

To w Hoplala powstało słynne piwo Czarny protest, którego nazwa nawiązuje to masowych demonstracji przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. „Nad tym ostatnim było mnóstwo dyskusji. Ryzykowałyśmy bardzo dużo. Uznałyśmy jednak, że jest to ważny dla nas osobiście temat społeczny, dlatego się na nią zdecydowałyśmy”, mówiła Dominika Diller.

Zanim założyła browar, młoda bizneswoman z Podlasia podróżowała po całym świecie, gdzie zdobywała doświadczenie i czerpała inspirację. 

Dominika Diller nie żyje
Fot. Facebook

Dominika Diller nie żyje
Fot. Facebook

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…