EN_01398370_2091, Ołena Zełenska
Fot. GINTS IVUSKANS/AFP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Wpis Ołeny Zełenskiej rozdziera serce: „Słońce już widać przez dym z ostrzału”

Pierwsza dama Ukrainy zaapelowała do świata

Olga Figaszewska 2 marca 2022 08:58
EN_01398370_2091, Ołena Zełenska
Fot. GINTS IVUSKANS/AFP/East News

Są bohaterami, którzy walczą o wolność i prawdę. Walczą o wartości, które próbuje się im odebrać. Od kilku dni Ukraina stawia opór rosyjskiej agresji. W wyniku wojny życie straciło kilkaset osób, wielu jest rannych. „Walczymy o naszą wolność, nasz kraj. Każdy nasz plac będzie Placem Wolności. Nikt nas nie złamie, bo jesteśmy silni, jesteśmy Ukraińcami. Chcemy, by nasze dzieci żyły - to chyba uczciwe marzenie”, podkreślał prezydent Ukrainy na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego. Nadzieję i wiarę w odzyskanie bezpieczeństwa niesie także jego żona. Ołena Zełenska publikuje w sieci apele i ważne słowa wsparcia dla rodaków. Ostatnie wpisy pierwszej damy Ukrainy rozdzierają serce.

Ołena Zełenska zwróciła się do kobiet

Żona prezydenta Wołodymyra Zełenskiego nie ukrywa swojej dumy. Podziwia i dziękuje rodakom za odwagę. Wielu z nich zostało w kraju i walczy o Ojczyznę. Wśród nich są także kobiety, które biorą czynny udział w obronie. To im Ołena Zełenska poświęciła jeden z ostatnich wpisów, dołączając do niego zdjęcia walczących kobiet.

„Przed wojną (jakie to przerażające i wciąż niezwykłe określenie) pisałam kiedyś, że na Ukrainie jest o dwa miliony więcej kobiet niż mężczyzn. To była tylko statystyka. Ale teraz nabiera ona zupełnie nowego znaczenia. Bo to oznacza, że ​​nasza obecna opozycja również ma szczególnie kobiecą twarz. Mój podziw i pokłon wam, niesamowici rodacy! Ci, którzy walczą w szeregach Sił Zbrojnych i ci, którzy zaciągnęli się do obrony. Ci, którzy leczą, ratują, karmią. Wolontariusze, którzy znajdą wszystko, co jest akurat potrzebne. I tym, którzy nadal wykonują swoją zwykłą pracę — w aptekach, sklepach, transporcie, usługach komunalnych, aby życie toczyło się dalej i wygrywało. Ci, którzy codziennie bez paniki zabierają dzieci do schronu i bawią je grami i bajkami, aby uratować umysły dzieci przed wojną. Ci, którzy rodzą w schronach przeciwbombowych...”, podkreśliła.

Ołena Zełenska na końcu podkreśliła, że nadejdą w końcu bezpieczne, zwycięskie dni dla Ukrainy.  „Dziś jest pierwszy dzień wiosny. [...] Tak więc słońce już widać przez dym z ostrzału! Wszystko będzie wiosną, wszystko będzie zwycięstwem, wszystko będzie Ukrainą!”, zakończyła post.

Sprawdź też: Rodzina jest dla Wołodymyra Zełenskiego najważniejsza: „Zostawmy naszym dzieciom kraj, z którego będą dumne”

Ołena Zełenska o wojnie w Ukrainie. Zaapelowała do świata

Pierwsza dama Ukrainy zamieściła niedawno film, którym szerzy prawdę na temat tego, jak wygląda sytuacja w jej Ojczyźnie. Na nagraniu widać z czym mierzą się nasi wschodni sąsiedzi. Rosyjskie wojska sieją zniszczenie – trwają bombardowania, ostrzały, w wyniku których życie tracą niewinni ludzie. Władze państwa podkreślają, że Ukraina nigdy się nie podda i będzie walczyła o swoje przekonania i wolność. Ołena Zełenska wysyła informację do całego świata i mówi wprost, by nie odwracali oczu od wojny.

„Tak wygląda obecnie Ukraina. 💔 Oto wideo dla całego świata – jesteśmy w stanie wojny. Z powodu ataku Putina Ukraińcy muszą co noc zabierać dzieci do baz i walczyć z wrogiem pod murami swoich domów. Ukraina to kraj pokojowy. Jesteśmy przeciwko wojnie i nie zaatakowaliśmy pierwsi. Ale nie zamierzamy się poddawać. Cały świecie, spójrz: walczymy o pokój również w waszych krajach”, czytamy.   

Czytaj także: Urodzona w Kijowie Milla Jovovich komentuje wojnę na Ukrainie: „Mój kraj i moi ludzie są bombardowani”.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.