Żora Korolyov
Fot. TOMASZ URBANEK/DDTVN/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Mama Żory Korolyova uciekła z Ukrainy przed wojną. Odnalazła bezpieczny dom

Po śmierci ukochanego dziecka zamieszkała z synową

Rafał Kowalski 24 sierpnia 2022 16:01
Żora Korolyov
Fot. TOMASZ URBANEK/DDTVN/EAST NEWS

Na chwilę przed końcem 2021 roku odszedł niespodziewanie Żora Korolyov. Profesjonalny tancerz, a prywatnie tata 11-letniej Soni, zasłabł w swoim mieszkaniu, gdzie znalazła go partnerka Ewelina Bator. Śmierć gwiazdora opłakiwała też jego mama. Maryna Korolyov na co dzień mieszkała w Ukrainie, jednak spadł na nią kolejny dramat – musiała uciekać przed wojną.

Mama Żory Korolyova jest bezpieczna w Polsce. Zdjęcie

Już minęło pół roku od toczącej się w Ukrainie wojny, którą wywołały wojska Władimira Putina. Milion obywateli państwa zza naszej wschodniej granicy wybrało Polskę jako kierunek ucieczki przed toczącymi się walkami. Jedną z osób, której udało się wydostać z terenów objętych wojną jest Maryna Korolyov.

Mama tancerza Tańca z gwiazdami bezpiecznie dotarła do naszego kraju. Przywitała ją z otwartymi ramionami partnerka Żory – Ewelina Bator. Panie zamieszkały razem. „Mama już w domu. Bezpieczna!”, napisała jakiś czas temu ukochana zmarłego 34-latka. „Z moją ukochaną córką", dodała Maryna.

CZYTAJ TEŻ: Andrzej Piaseczny wspomina Anię Przybylską. Opowiedział o swoich relacjach z jej rodziną

Partnerka Żory Korolyova – ostatnie pożegnanie. Kim jest jego mama Maryna?

Przypomnijmy, że na początku stycznia, w czasie pogrzebu tancerza, Ewelina Bator wygłosiła piękną pożegnalną mowę. Wspomniała w niej o rodzicach Żory, w tym o mamie, która z zawodu była stewardessą. Później poświęciła się opiece nad domem. Ostatnie lata przyniosły jej stratę męża, a potem syna.

„Żora był wyjątkowym dzieckiem. Zawsze, codziennie rano wysyłał wiadomość do rodziców. Życzył im dobrego dnia i mówił, jak bardzo ich kocha. Po śmierci taty, Wieczysława, opiekował się swoją mamą, Mariną z całych sił. Nie było dnia, kiedy nie myślał o córce, Soni, którą zawsze będzie kochał do szaleństwa. W trudnych chwilach spotykaliśmy się i zostaliśmy partnerami oraz najlepszymi przyjaciółmi. Od kiedy Cię poznałam, nigdy nie musiałam sobie robić kawy. Zawsze czekała gotowa z cynamonem w salonie. Skradłeś serce całej rodzinie”, mówiła Ewelina Bator.

Sprawdź też: Martyna Wojciechowska nie pojawi się w najnowszej ramówce! „Kobieta na krańcu świata" zniknie z anteny

Mamy nadzieję, że panie dały sobie tak potrzebne oparcie w tych trudnych czasach. 

Żora Korolyov
Fot. Jan KUCHARZYK/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…