Krzysztof Skiba, 2021
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Krzysztof Skiba przekazał smutne wieści w sprawie gwiazdora zespołu Perfect. Apeluje o pomoc

Wojciech Morawski znalazł się w trudnej sytuacji

Olga Figaszewska 20 kwietnia 2024 12:49
Krzysztof Skiba, 2021
Fot. VIPHOTO/East News

Krzysztof Skiba spotkał się z legendarnym muzykiem i członkiem zespołu Perfect. Wojciech Morawski znajduje się w ciężkiej sytuacji. Emerytowany perkusista przebywa w Domu Pomocy Społecznej. Mierzy się z problemami zdrowotnymi. Lider zespołu Big Cyc zaapelował o wsparcie kolegi. Jego słowa rozrywają serce...

Wojciech Morawski z Perfectu jest w trudnej sytuacji

Wojciech Morawski współtworzył sukces zespołu Perfect, Breakoutu, Voo Voo, Orkiestry na zdrowie, Porter Bandu czy Grupy  X. W branży jest cenionym muzykiem i cieszy się ogromną sympatią kolegów. W życiu artysty nie dzieje się najlepiej. Podupadł na zdrowiu. Od pewnego czasu Wojciech Morawski mieszka w DPS-ie w Sulejówku.  Na szczęście nie brakuje przy nim osób, które wspierają go i dobrze życzą. Polska Fundacja Muzyczna wzięła muzyka pod swoje skrzydła i robi wszystko, by zgromadzić środki na leczenie i rehabilitację. „Robimy wszystko, co w naszej mocy, by znaleźć środki na dofinansowanie kosztów leczenia i koniecznej rehabilitacji, co ma szansę pomóc Wojtkowi w powrocie na scenę”, pisała wiele miesięcy temu Polska Fundacja Muzyczna.

Artystę odwiedził Krzysztof Skiba, który opowiedział o stanie perkusisty. W sieci zamieścił wpis, który chwyta za serce.  Z legendą muzyki spotkał się w warszawskiej restauracji. Chciał sprawić, by wspólnie spędzony czas był radosny. „Legenda perkusji Wojtek Morawski siedzi przy stoliku w warszawskiej restauracji i jest jakby nieobecny. Witam się z nim wylewnie i wesoło zagaduję. Chcę sprawić, by ten krótko spędzony, wspólny czas był radosny. [...] Jaki jest problem Wojtka? Pytam go jak mu tam jest w tym Domu Pomocy Społecznej, w którym obecnie mieszka. Macha tylko ręką i się uśmiecha, a w okolicy oka widzę coś jakby łzę, ale może to tylko złudzenie”, wyznał lider zespołu Big Cyc.

Czytaj też: Andrzej Rosiewicz trafił do szpitala. Artysta przeszedł poważną operację. Wiemy, jak się czuje

Wojciech Morawski, Warszawa, 11.05.2023, Charytatywny koncert dla perkusisty Wojtka Morawskiego
Fot. Radosław NAWROCKI / Forum

Charytatywny koncert dla perkusisty Wojtka Morawskiego 11.05.2023

Krzysztof Skiba zaapelował do internautów

Muzyk nie ukrywa, że spotkanie z Wojciechem Morawskim mocno go poruszyło. Okazuje się, że perkusista powoli traci pamięć. Wszystko wskazuje na to, że już nigdy nie zagra na scenie. „Masz swój pokój, czy mieszkasz z innymi? — pytam. — Nie wiem — odpowiada. Ta odpowiedź mnie dobija. Facet, który grał w takich zespołach jak Klan, Breakout, Porter Band i Perfect traci pamięć. Wojtek ma jeszcze stare auto. Można by je sprzedać, byłaby kasa na leki, ale nie wie, co z nim zrobił, ani gdzie zaparkował”, przekazał.

Muzyk i autor tekstów przypomniał, że Polska Fundacja Muzyczna od „ponad dwudziestu lat opiekuje się artystami, którzy z racji wydarzeń losowych, czy chorób popadli w kłopoty”. Obecnie opiekuje się kilkunastoma muzykami w tym, Wojciechem Morawskim. Krzysztof Skiba zaapelował do internautów, by wsparli fundację przy okazji rozliczenia swojego zeznania podatkowego i przekazali 1,5 proc. „Kasa z ubezpieczenia i emerytury jest zbyt mała, by zapewnić im opiekę, zakup potrzebnych leków czy rehabilitację chorych i opuszczonych. Kiedyś biliśmy im brawa, dziś możemy przeznaczyć swój 1,5 procent podatków wpisując KRS Fundacji w swoje roczne zeznania podatkowe PiT”, dodał.  

Czytaj też: Zdradził narzeczoną z nianią swoich dzieci i upokorzył na oczach całego świata. Ten skandal niemal go zrujnował

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.