Krzysztof Krawczyk grób
Fot. Michal Dembinski / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Wnuk Krzysztofa Krawczyka potrzebuje pieniędzy na rehabilitację. Od śmierci muzyka nie dostaje alimentów

Apel o pomoc wystosował Krzysztof Krawczyk Junior

Rafał Kowalski 14 października 2021 13:52
Krzysztof Krawczyk grób
Fot. Michal Dembinski / Forum

Pół roku po śmierci Krzysztofa Krawczyka jego bliskim trudno przeżywać żałobę w spokoju. Wszystko przez wiele prywatnych konfliktów i problemów, które pojawiły się w ostatnim czasie. Wdowa po muzyku i jego syn nie mogą dojść do porozumienia w sprawie testamentu, a na horyzoncie właśnie pojawiła się kolejna sprawa, do rozwiązania której potrzebne są pieniądze. Chodzi o wnuka piosenkarza.

Wnuk Krzysztofa Krawczyka potrzebuje pomocy

Niewiele osób o tym wie, ale niemal dwie dekady temu Krzysztof Krawczyk Junior próbował sobie ułożyć życie u boku niejakiej Aleksandry. W 2006 roku parze urodziło się dziecko. Wkrótce syn wokalisty i mama Bartka rozstali się. Rodzina nie miała ze sobą wiele lat kontaktu. Alimenty na chłopca płacił nie Krzysztof Krawczyk Junior, a jego sławny tata.

Wpłaty przestały wpływać na konto Bartka, gdy Krzysztof Krawczyk zmarł. Okazuje się, że chłopca, który potrzebuje leczenia, jego ojciec nie chce zostawić w potrzebie. To także dla niego Junior stara się w sądzie o część spadku. „Muszę walczyć dla siebie i dla mojego syna Bartka, który ma już 15 lat. Mam rentę, która wynosi niewiele ponad 1000 złotych, nie mam nawet mieszkania, a on wymaga rehabilitacji. Przez ostatnie lata alimenty na niego płacił mój tata, bo ja nie dawałem sobie z tym rady. To chyba wystarczające powody, żeby walczyć o sprawiedliwość”, opowiedział redakcji Pomponika.

Czytaj teżKrzysztof Krawczyk junior podważa testament ojca. Zamierza walczyć o spadek po zmarłym piosenkarzu

Przy okazji Krzysztof Krawczyk Junior ujawnił, że to na pogrzebie ojca pierwszy raz od lat przywitał się z synem. „Przywitaliśmy się trochę nieśmiało, jestem też w kontakcie z jego mamą. Oni unikają rozgłosu. Mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy. Muszę pomóc Bartkowi i nie chcę, żeby podzielił mój los”, podkreślił syn zmarłego muzyka.

Dodał też, że smutno z powodu tego, jak wyglądało ostatnie pożegnanie wnuka z dziadkiem. „Dziś żałuję, że prawdziwy wnuk mojego taty na pogrzebie nie stał przy trumnie, tylko był daleko w tłumie ludzi, ale jeszcze postawimy razem znicz na jego grobie", czytamy na Pomponiku.

Syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof Krawczyk Junior UWAGA
Fot. screen z programu Uwaga TVN

Relacja syna Krzysztofa Krawczyka z byłą żoną

Przypomnijmy, że w jednym z majowych odcinków Uwagi TVN Krzysztof Krawczyk Junior wspomniał o mamie Bartka. Para ma za sobą burzliwy czas. „Rozstaliśmy się w nieprzyjaznych stosunkach. W sądzie padały oskarżenia. Ona oskarżała mnie o przemoc, to wymyślone historie”, mówił na wizji idący w ślady zmarłego ojca muzyk, wobec którego oskarżenia nigdy się nie potwierdziły.

Pani Aleksandra od lat układa sobie życie na nowo. Wszyscy jednak chcą, by już więcej się nie kłócić i skupić się na odzyskaniu zdrowia Bartka. „Ona w tej chwili ma inną rodzinę, męża. […] Tęsknię za synem, ale jestem bezradny. Chcę mieć z nim kontakt”, dodał w TVN Krzysztof Krawczyk Junior.

ZOBACZ TEŻ: Syn Krzysztofa Krawczyka nie został uwzględniony przy spadku przez... saksofon? Jest komentarz

Rodzina chłopca tylko raz ujawnia, na co dokładnie cierpi. „Bartek choruje na astmę oskrzelową i przewlekły nieżyt nosa. Na dodatek lekarze podejrzewają u niego epilepsję”, mówiła kilka lat temu mama nastolatka w Twoim imperium. Czy od tego czasu młodzieniec ma jeszcze inne problemy ze zdrowiem? Tego nie wiadomo.

 Mamy nadzieję, że mimo wielu trudności, uda się pomóc. 

KRZYSZTOF KRAWCZYK NIE ŻYJE
Fot. Szymon Szcześniak/AF PHOT

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.