la ludwika spadek po filipie
Fot. WPA Pool/Getty Images Entertainment
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. To ona odziedziczy wyjątkowy spadek po księciu Filipie

Kim jest Lady Ludwika?

Aleksandra Andrzejak 24 kwietnia 2021 06:57
la ludwika spadek po filipie
Fot. WPA Pool/Getty Images Entertainment

Księcia Filipa i Lady Ludwikę łączyła wspólna pasja. Dziewczyna odziedziczyła po nim wyjątkowy spadek...

Pogrzeb księcia Filipa

Pogrzeb księcia Filipa odbył się w sobotę 17 kwietnia 2021. Ceremonia zakończyła trwającą w Wielkiej Brytanii żałobę narodową. Dokładna lista żałobników została opublikowana wcześniej. Było na niej 30 najbliższych księciu Filipowi osób. W tym 17-letnia dziewczyna która odziedziczyła spadek.

Zobacz także: Kto podarował Elżbiecie II corgi? Tak jeden z synów królowej próbuje się jej przypodobać

ludwika spadek po filipie
Fot. Getty Images

Kim jest Lady Ludwika?

Lady Ludwika urodziła się 8 listopada 2003 roku. Jest córką księcia Edwarda, hrabiego Wesseksu i jego żony Zofii, hrabiny Wesseksu. Zajmuje 14. miejsce w linii sukcesji brytyjskiego tronu. Była ukochaną wnuczką nieżyjącego już księcia Filipa. W hołdzie dla księcia Filipa, na jego pogrzeb, przypięła broszkę jeździecką z głową konia.

Zobacz także: Książę Filip był rozczarowany synami? To dlatego ciężko było mu się pogodzić z ich decyzjami

spadek po filipie
Fot. Getty Images

Lady Ludwikę i księcia Filipa połączyła miłość do koni. 17-latka od lat jeździ konno i doskonale radzi sobie w tym sporcie. Filip ją podziwiał, dlatego postanowił zostawić jej wyjątkowy spadek. Ludwika ma zaopiekować się kucykami - Balmoral Nevis i Notlaw Storm. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.