la ludwika spadek po filipie
Fot. WPA Pool/Getty Images Entertainment
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. To ona odziedziczy wyjątkowy spadek po księciu Filipie

Kim jest Lady Ludwika?

Aleksandra Andrzejak 24 kwietnia 2021 06:57
la ludwika spadek po filipie
Fot. WPA Pool/Getty Images Entertainment

Księcia Filipa i Lady Ludwikę łączyła wspólna pasja. Dziewczyna odziedziczyła po nim wyjątkowy spadek...

Pogrzeb księcia Filipa

Pogrzeb księcia Filipa odbył się w sobotę 17 kwietnia 2021. Ceremonia zakończyła trwającą w Wielkiej Brytanii żałobę narodową. Dokładna lista żałobników została opublikowana wcześniej. Było na niej 30 najbliższych księciu Filipowi osób. W tym 17-letnia dziewczyna która odziedziczyła spadek.

Zobacz także: Kto podarował Elżbiecie II corgi? Tak jeden z synów królowej próbuje się jej przypodobać

ludwika spadek po filipie
Fot. Getty Images

Kim jest Lady Ludwika?

Lady Ludwika urodziła się 8 listopada 2003 roku. Jest córką księcia Edwarda, hrabiego Wesseksu i jego żony Zofii, hrabiny Wesseksu. Zajmuje 14. miejsce w linii sukcesji brytyjskiego tronu. Była ukochaną wnuczką nieżyjącego już księcia Filipa. W hołdzie dla księcia Filipa, na jego pogrzeb, przypięła broszkę jeździecką z głową konia.

Zobacz także: Książę Filip był rozczarowany synami? To dlatego ciężko było mu się pogodzić z ich decyzjami

spadek po filipie
Fot. Getty Images

Lady Ludwikę i księcia Filipa połączyła miłość do koni. 17-latka od lat jeździ konno i doskonale radzi sobie w tym sporcie. Filip ją podziwiał, dlatego postanowił zostawić jej wyjątkowy spadek. Ludwika ma zaopiekować się kucykami - Balmoral Nevis i Notlaw Storm. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?