królowa Elżbieta II corgi
Fot. Bettmann / Contributor/ Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kto podarował Elżbiecie II corgi? Tak jeden z synów królowej próbuje się jej przypodobać

Wiadomo, kto sprezentował monarchini szczeniaki!

Gabriela Czernecka 22 kwietnia 2021 11:53
królowa Elżbieta II corgi
Fot. Bettmann / Contributor/ Getty Images

Królowa Elżbieta II znów jest posiadaczką dwóch szczeniaków ulubionej rasy psów corgi. Monarchini otrzymała je w prezencie w lutym tego roku. Dotychczas jednak nie było wiadomo, kto sprezentował królowej szczeniaki. Dziś tożsamość tego, kto wręczył Elżbiecie II taki prezent przestała być tajemnicą. Pojawia się jednak pytanie, czy gest był bezinteresowny… Poznajcie szczegóły! 

Miłość królowej do psów corgi

Nie od dziś wiadomo, że pieski corgi to ulubione zwierzęta monarchini. Królowa posiadała pieski tej rasy jeszcze w dzieciństwie, a miłość do nich zaszczepił w niej ojciec, Jerzy VI, kiedy wręczył jej pieska, gdy miała zaledwie 7 lat. „Królewską linię piesków corgi zapoczątkowała krzyżówka krewskiego Dookiego z hrabstwa Pembrokeshire z nieśmiałą Jane”, ujawnił jeden z biografów. W ostatnich latach żartowano nawet, że w posiadłościach królowej Elżbiety II obowiązuje jedna zasada - corgi zawsze mają rację. W 2015 roku monarchini zrezygnowała jednak z hodowli psów ulubionej rasy, których przez swoje życie miała ponad 30!

królowa Elżbieta II 2021 corgi
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Image
 

Przyznała, że czuła się za stara na opiekę nad nimi i nie chciała pozostawiać ich samych w przypadku jej śmierci. W 2018 roku odszedł corgi, dwunastoletni Whisper, a chwilę później ostatni potomek Susan, piętnastoletnia Willow. W 2020 roku odzedl kolejny czworonożny pupil monarchini, Vulcan. Tym samym psy corgi ostatecznie zniknęły z pałacu Buckingham. Ukochane psy królowej są pochowane na wzgórzu przy zamku Windsor. Każdy z nich otrzymuje własny nagrobek z imieniem, datą śmierci i indywidualnym podpisem. Wraz z początkiem 2021 roku media poinformowały, że królowa Elżbieta II została właśnie szczęśliwą posiadaczką dwóch szczeniaków corgi. Tożsamość ofiarodawcy została jednak tajemnicą. Do dziś! 

Przeczytaj: Karmienie ich to dla niej ceremonia. Tak wygląda życie psów corgi królowej Elżbiety II

Kto podarował królowej szczeniaki corgi?

Brytyjskie media ujawniają, że szczeniaki corgi wręczył królowej książę Andrzej. W ten sposób ulubiony syn królowej miał pomóc monarchini w tym trudnym czasie. Corgi miały dotrzymywać królowej towarzystwa i pocieszać ją w czasie, gdy książę Filip przebywa w szpitalu. Tak syn królowej chciał odwrócić jej myśli od chorego męża. Komentatorzy królewskiego życia mają jednak w tej sprawie inne zdanie.

Brytyjska prasa pisze wprost, że w ten sposób książę Yorku próbuje zrehabilitować się po ostatnich wybrykach. Tak chce wrócić do reprezentowania monarchii. Przypomnijmy, że książę pod koniec 2019 roku został zawieszony przez królową w kwestii wykonywania obowiązków w jej imieniu po tym, jak został zamieszany w aferę pedofilską. Ta ciągnie się od kilku lat, ale gdy książę Andrzej udzielił kompromitującego wywiadu stacji BBC w 2019 roku królowa nie miała wyjścia i podjęła decyzję o usunięciu syna w cień. Powrotu księcia do Firmy nie chce zarówno książę Karol, jak i książę William, którzy przejęli większość obowiązków i robią wszystko, by podtrzymać wizerunek monarchii. 

Zobacz: Skandalista, imprezowicz i królewska czarna owca... Oto wszystkie tajemnice księcia Andrzeja

Choć powód wręczenia prezentu królowej to tylko przypuszczenia, to jedno jest pewne - monarchini była zachwycona tym gestem. Jeden nowy corgi trzymał imię Fergus - po wujku ze strony matki, Fergusie Bowes-Lyonie; a drugi Muick - po jeziorze na terenie szkockiej posiadłości Balmoral. Z pewnością teraz, po śmierci księcia Filipa, towarzystwo zwierząt choć trochę poprawi królowej samopoczucie...  

królowa corgi
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Image

królowa Elżbieta II, książę Andrzej
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.