KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Skandalista, imprezowicz i królewska czarna owca... Poznajcie bliżej księcia Andrzeja!

Syn królowej Elżbiety II zaliczał spektakularne wpadki

Gabriela Czernecka 24 lutego 2019 08:59

Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej z Yorku, do niedawna nazywany był czarną owcą w rodzinie królewskiej. Choć wydawało się, że po długiej przerwie od narodzin dwójki dzieci (Anny i Karola) Elżbieta II lepiej radziła sobie w roli matki, to mimo tego nie udało się jej przewidzieć tego, że za parę lat jej ukochany syn sprawi jej wiele zawodów. Jego szanse na zostanie królem od samego początku były niewielkie, co dało mu wolność, którą wykorzystał w stu procentach. Poznajcie bliżej syna królowej Elżbiety II, księcia Andrzeja!

Książę Andrzej - kim jest syn królowej Elżbiety II?

Do niedawna, słysząc słowa syn królowej Elżbiety II większość myślała o księciu Karolu, następcy tronu. Dzięki możliwości życia w cieniu brata książę Andrzej mógł sobie pozwolić na lata pełne szaleństw, imprez i skandali. Jego szanse na zostanie królem nie były wielkie - wówczas zajmował drugie miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu, tuż po swoim bracie Karolu. Przypomnijmy, że księżniczka Anna, jedyna córka królowej, nie była brana pod uwagę ze względu na ustawę, która weszła dopiero w 2004 roku.

Książę Andrzej i Sarah Ferguson

Z Sarah Ferguson znał się od dziecka, ale nigdy nie łączyło ich nic więcej niż przyjaźń. W 1985 roku ich spotkanie w Zamku Windsor zaaranżowała księżna Diana. Para szybko zdecydowała się na kolejny krok w swej relacji. 19 marca 1986 roku Sarah kroczyła do ołtarza u boku ojca, majora Ronalda Fergusona, w śnieżnobiałej sukni z bogato zdobionym gorsetem i wiankiem z gardenii. Na uroczystości nie zabrakło znanych osobistości, w tym samej Margaret Thatcher. I choć ślub śledziły miliony widzów przed telewizorami i wszystkim wydawało się, że syn królowej znalazł tę jedyną, nikt nie mógł przewidzieć tego, co wydarzyło się kilka lat później...

Początkowo Sarah cieszyła się powszechnym szacunkiem, sądzono, że ma dobry wpływ na księcia Andrzeja. Jej popularność wzrosła, gdy w 1988 roku na świat przyszła pierwsza córka pary, księżniczka Beatrice. Niespełna dwa lata później na świecie pojawiła się druga, księżniczka Eugenia. Wydawało się, że tworzą udane małżeństwo, ale okazało się, że to tylko pozory.

Jeszcze na początku lat 90. pojawiły się doniesienia o zdradach Sarah (nazywanej często Fergie). Te szybko zostały okraszone dowodami - paparazzi uwiecznili na zdjęciach księżną wraz z kochankiem, który całował jej stopy. W 1992 roku oficjalnie stwierdzono separację książęcej pary. W końcu cztery lata później zdecydowali się na rozwód. „Wyliczyliśmy z Sarah, że widywaliśmy się 40-50 dni w roku. Trudno się dziwić, że tak to się wszystko skończyło”, tłumaczył książę.

Książę Andrzej - skandale

Od tamtej pory w mediach co rusz pojawiają się doniesienia na temat księcia Andrzeja. Niestety, rzadko kiedy pochlebne. Syn królowej w pełni korzystał z uroków życia. Impreza pod tytułem Dziwki i alfonsi w Nowym Jorku czy zabawa na jachcie wśród pań topless - nic więc dziwnego, że przytknęła do niego łatka czarnej owcy.

W 2015 roku do dziennikarzy zgłosiła się pewna Amerykanka, która twierdziła, że była wykorzystywana seksualnie przez znanych biznesmenów, polityków i ludzi z tak zwanych wyższych sfer, wśród których znalazł się właśnie książę Andrzej. Kobieta miała wyznać, że była zmuszana do seksu z księciem między 1999 a 2001 rokiem. Spotykała się z nim trzy razy, m.in.w Londynie, Miami i Nowym Jorku. Jego przyjaciele mieli kazać jej chodzić z arystokratą do łóżka i robić dokładnie to, czego chciał. Ta nie mogła mu odmawiać. Pałac Buckingham odmówił wydania komunikatu w tej sprawie, podkreślając, że rzecznicy królowej nigdy nie komentują przebiegu rozpraw sądowych.

Choć wraz z upływem czasu mówi się, że książę spokorniał, to wciąż lubi przeklinać i.. dawać drogie prezenty. Jednej ze swoich córek, Beatrycze, na 21. urodziny wręczył naszyjnik wysadzany diamentami, wart ponad 20 tysięcy funtów. Na ślubie Eugenii jako dumny ojciec odprowadził ją do ołtarza. Wraz z Sarah wymieniali się uśmiechami i uprzejmościami. 

Szybko pojawiły się plotki, że para się zeszła, a co więcej rozważa ślub! Niestety ani księżna Sarah, ani książę Andrzej nie potwierdzili tych informacji... ale i im nie zaprzeczyli. Jedno jest pewne, oboje uporali się już z demonami przeszłości.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.