KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Skandalista, imprezowicz i królewska czarna owca... Oto wszystkie tajemnice księcia Andrzeja

Syn królowej Elżbiety II zaliczał spektakularne wpadki

Gabriela Czernecka 19 lutego 2021 20:46

Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej z Yorku, uznawany jest za czarną owcę w rodzinie królewskiej. Choć wydawało się, że po długiej przerwie od narodzin dwójki dzieci (Anny i Karola) Elżbieta II lepiej radziła sobie w roli matki, to mimo tego nie udało się jej przewidzieć tego, że za parę lat jej ukochany syn sprawi jej wiele zawodów. Jego szanse na zostanie królem od samego początku były niewielkie, co dało mu wolność, którą wykorzystał w stu procentach. Poznajcie bliżej syna królowej Elżbiety II, księcia Andrzeja!

Książę Andrzej - kim jest syn królowej Elżbiety II?

Do niedawna, słysząc słowa syn królowej Elżbiety II większość myślała o księciu Karolu, następcy tronu. Dzięki możliwości życia w cieniu brata książę Andrzej mógł sobie pozwolić na lata pełne szaleństw, imprez i skandali. Jego szanse na zostanie królem nie były wielkie - wówczas zajmował drugie miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu, tuż po swoim bracie Karolu. Przypomnijmy, że księżniczka Anna, jedyna córka królowej, nie była brana pod uwagę ze względu na ustawę, która weszła dopiero w 2004 roku.

Książę Andrzej i Sarah Ferguson

Z Sarah Ferguson znał się od dziecka, ale nigdy nie łączyło ich nic więcej niż przyjaźń. W 1985 roku ich spotkanie w Zamku Windsor zaaranżowała księżna Diana. Para szybko zdecydowała się na kolejny krok w swej relacji. 19 marca 1986 roku Sarah kroczyła do ołtarza u boku ojca, majora Ronalda Fergusona, w śnieżnobiałej sukni z bogato zdobionym gorsetem i wiankiem z gardenii. Na uroczystości nie zabrakło znanych osobistości, w tym samej Margaret Thatcher. I choć ślub śledziły miliony widzów przed telewizorami i wszystkim wydawało się, że syn królowej znalazł tę jedyną, nikt nie mógł przewidzieć tego, co wydarzyło się kilka lat później...

Początkowo Sarah cieszyła się powszechnym szacunkiem, sądzono, że ma dobry wpływ na księcia Andrzeja. Jej popularność wzrosła, gdy w 1988 roku na świat przyszła pierwsza córka pary, księżniczka Beatrice. Niespełna dwa lata później na świecie pojawiła się druga, księżniczka Eugenia. Wydawało się, że tworzą udane małżeństwo, ale okazało się, że to tylko pozory.

Jeszcze na początku lat 90. pojawiły się doniesienia o zdradach Sarah (nazywanej często Fergie). Te szybko zostały okraszone dowodami - paparazzi uwiecznili na zdjęciach księżną wraz z kochankiem, który całował jej stopy. W 1992 roku oficjalnie stwierdzono separację książęcej pary. W końcu cztery lata później zdecydowali się na rozwód. „Wyliczyliśmy z Sarah, że widywaliśmy się 40-50 dni w roku. Trudno się dziwić, że tak to się wszystko skończyło”, tłumaczył książę.

Książę Andrzej - skandale

Od tamtej pory w mediach co rusz pojawiają się doniesienia na temat księcia Andrzeja. Niestety, rzadko kiedy pochlebne. Syn królowej w pełni korzystał z uroków życia. Impreza pod tytułem Dziwki i alfonsi w Nowym Jorku czy zabawa na jachcie wśród pań topless - nic więc dziwnego, że przytknęła do niego łatka czarnej owcy. W 2015 roku do dziennikarzy zgłosiła się pewna Amerykanka, która twierdziła, że była wykorzystywana seksualnie przez znanych biznesmenów, polityków i ludzi z tak zwanych wyższych sfer, wśród których znalazł się właśnie książę Andrzej. Kobieta miała wyznać, że była zmuszana do seksu z księciem między 1999 a 2001 rokiem. Spotykała się z nim trzy razy, m.in. w Londynie, Miami i Nowym Jorku. Jego przyjaciele mieli kazać jej chodzić z arystokratą do łóżka i robić dokładnie to, czego chciał. Ta nie mogła mu odmawiać. Pałac Buckingham odmówił wydania komunikatu w tej sprawie, podkreślając, że rzecznicy królowej nigdy nie komentują przebiegu rozpraw sądowych.

Choć wraz z upływem czasu mówi się, że książę spokorniał, to wciąż lubi przeklinać i.. dawać drogie prezenty. Jednej ze swoich córek, Beatrycze, na 21. urodziny wręczył naszyjnik wysadzany diamentami, wart ponad 20 tysięcy funtów. Na ślubie Eugenii jako dumny ojciec odprowadził ją do ołtarza. Wraz z Sarah wymieniali się uśmiechami i uprzejmościami. Szybko pojawiły się plotki, że para się zeszła, a co więcej rozważa ślub! Niestety ani księżna Sarah, ani książę Andrzej nie potwierdzili tych informacji...

Książę Andrzej seksskandal

 Choć sądzono, że skandale ma już za sobą to okazuje się, że jedna sprawa wciąż się za nim ciągnie. Sprawa z 2015 roku powróciła. „Byłam wypożyczana politykom i naukowcom oraz... rodzinie królewskiej i ludziom, którym po prostu, nigdy byście nie pomyśleli. Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym powiedziała „nie”. Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym na nich doniosła. Ta 16-letnia dziewczyna po prostu na to pozwoliła”, słyszymy na nagraniu Virginię, kobietę, która oskarżyła księcia Andrzeja o bycie wspólnikiem milionera.

Nowe informacje na ten temat ujrzały światło dzienne, ponieważ przebywający w areszcie Jeffrey Epstein, który był oskarżony o nakłanianie do prostytucji i wykorzystywanie nieletnich dziewcząt, został w sobotę 10 sierpnia znaleziony martwy w swojej celi. Groziło mu 45 lat więzienia za pedofilię. Najnowsze ustalenia mówią, jakoby syn królowej działał jako wspólnik Epsteina. Jak podaje Daily Mail, w dokumentach sądowych stwierdzono, że książę Andrzej obcował z 17-letnią Virginią Roberts. Do sieci trafiło zdjęcie przedstawiające księcia Andrzeja z 17-latką, chwilę później tygodnik The Sunday Mail opublikował film, który pokazuje syna królowej w nowojorskiej rezydencji Epsteina. Film z udziałem brytyjskiego księcia nakręcono w... 2010 roku (!), czyli dwa lata po pierwszym wyroku skazującym Epsteina za stręczycielstwo i handel żywym towarem. Książę zarzeka się jednak, że jakiekolwiek sugestie, iż brał w tym udział, są obrzydliwe i szokujące. Andrzej kategorycznie zaprzecza tym sugestiom. 

„Książę Yorku jest przerażony ostatnimi doniesieniami na temat zbrodni Jeffreya Epsteina. Książę ubolewa nad wykorzystywaniem ludzi, a sugerowanie, że mógł uczestniczyć i wspierać takie zachowanie, jest czymś przerażającym”, czytamy w oświadczeniu. Sam jednak fakt, że książę utrzymywał kontakty z finansistą po wydaniu na niego wyroku skazującego, jest dla brytyjskiej rodziny królewskiej kompromitujący. Jak donoszą media, książę miał nawet gościć Epsteina wraz z jego towarzystwem w szkockiej rezydencji królowej w Balmoral. 

Królowa nie mogła pozwolić, by jej syn przedstawiany w mediach jako zwolennik działalności pedofilskiej, odwiedzał szpitale, fundacje czy reprezentował ją jako głowę państwa. Jego publiczne wystąpienia mogłyby być katastrofalne w skutkach. Książę zrezygnował więc z pełnienia królewskich obowiązków i usunął się w cień. Niestety postanowił także udzielić wywiadu, w którym chciał przedstawić swoje stanowisko w sprawie. Jego pojawienie się teelwizji było jednak na tyle niezręczne, że królowa zakazała synowi dalszych rozmów z prasą.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.