książę George w garniturze na meczu
Fot. Mike Egerton/PA Images via Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Książę George na meczu w garniturze. Syn Kate i Williama w ogniu krytyki!

Dlaczego książę George stał się ofiarą niesłusznego hejtu?

Gabriela Czernecka 30 czerwca 2021 12:59
książę George w garniturze na meczu
Fot. Mike Egerton/PA Images via Getty Images

Trwa Euro 2020. Wczorajszego wieczoru angielscy piłkarze zmierzyli się z drużyną Niemiec. Wśród kibiców na stadionie Wembley wspierając swoją drużynę pojawili się książę William i księżna Kate w towarzystwie najstarszego syna, księcia George’a. I o ile rodzice małego księcia wyglądali nienagannie, o tyle jego stylizacja została mocno skrytykowana przez internautów. O co poszło? 

Książę George w garniturze na meczu Anglia-Niemcy

Wczorajszego wieczoru odbył się mecz 1/8 finału Euro 2020. Tym razem na stadionie Wembley zmierzyła się Anglia i Niemcy. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy, a kibicie nie kryli radości. Wśród nich dało się dostrzec na trybunach Davida Beckhama z synem Cruzem, ale także muzyka Eda Sheerana. Na trybunach pojawili się także książę William i księżna Kate, którym towarzyszył najstarszy syn, książę George. Uwagę szczególnie przykuły stylizacje całej trójki - książę William miał na sobie ciemny garnitur, białą koszulę i krawata w kolorach flagi Zjednoczonego Królestwa. Z kolei księżna Kate postawiła na czerwoną marynarkę ze złotymi guzikami i czarne spodnie. Najwięcej uwagi media poświęciły jednak małemu George'owi, którego pierwszy raz mieliśmy podziwiać w garniturze!

Zobacz: Tak muszą ubierać się dzieci w brytyjskiej rodzinie królewskiej!

Książę George pojawił się w granatowym garniturze i podobnie jak tato, miał krawat w kolorach: biały, niebieski i czerwony. Nie wszystkim spodobała się jednak oficjalna stylizacja księcia, a wyraz swojej niechęci  zamieścili w sieci. Padają komentarze, że Kate i William powinni synowi pozwolić być dzieckiem, a taką  stylizacją odbierają mu dzieciństwo.

książę George w garniturze
Fot. Carl Recine - Pool/Getty Images

Część internautów pisze wprost, że przecież jest zbyt mały, by musiał „mordować się” w takich ubraniach: „Rozumiem, że dorośli przyszli w garniturkach, widocznie tak ma być, ale synka powinni potraktować inaczej. Widać, że mały miał spinę, to jeszcze dziecko!”, pisze jeden z internautów. „Szkoda, że młody się tak musi mordować w oficjalnych ubraniach. Mogli trochę wrzucić na luz.”, dodaje drugi. Czy Kate i William popełnili faux-pas?

Książę George w garniturze. Zasady królewskiego protokołu

Czy faktycznie książę George mógł ubrać się na sportowo na taki mecz? Oczywiście, że nie. Przede wszystkim dlatego, że najstarszy syn Kate i Williama pojawił się na meczu oficjalnie - w ramach pełnienia swoich królewskich obowiązków. Wymaga się więc od niego odpowiedniego stroju, którym godnie reprezentował będzie brytyjską monarchię.

Zobacz: Wielka Brytania. Louis skończył trzy lata, a George... Tak wyglądadziś życie dzieci Kate i Williama

Co więcej, dzieci w brytyjskiej rodzinie królewskiej obowiązuje pewna zasada, która dotyczy dzieci do ósmego roku życia. Chłopcy do 8 roku życia niezależnie od pogody są zmuszeni do chodzenia podczas oficjalnych wyjść w krótkich spodenkach. Zwyczaj ten jest praktykowany od XVI wieku i oznacza przynależność do rodziny szlacheckiej. Zimą książę George dodatkowo ubierał na przykład długie getry, żeby było mu cieplej. Niebawem książę George skończy osiem lat, więc wymagać będzie się od niego noszenia długich spodni podczas oficjalnych wyjść. 

Warto też dodać, że w Wielkiej Brytanii już czteroletnie dzieci noszą mundurki i krawaty, więc nikogo nie dziwi tam widok ośmioletniego księcia w garniturze. Co prawda najstarszego syna Kate i Williama dotychczas nie widzieliśmy w formalnych strojach, ale przecież zawsze musi być ten pierwszy raz, prawda? Zobaczcie, jak prezentował się książę George!  

książę George protokół
Fot. FRANK AUGSTEIN/AFP/East News

Mecz książę George
Fot. JUSTIN TALLIS/AFP/East News

książę George w garniturze na meczu
Fot. Mike Egerton/PA Images via Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?