Obowiązują ich naprawdę restrykcyjne zasady...

Sabina Zięba 6 maja 2019 17:15

Choć współcześnie obowiązki i sztywna etykieta rodzin królewskich wydają się przeżytkiem, wiele osób podziwia ich styl oraz powściągliwość. Specjalne tradycje dotyczą jej członków już od najmłodszych lat i obejmują nie tylko zachowania, ale także ubiór. 

Od dziewczynek jest wymagane noszenie sukienek, gdyż są uznawane za „czysty, tradycyjny wygląd”. Nie ma zasad zabraniających ubierania przez nich spodni - to po prostu formalność. Przez pierwszy rok życia obowiązują jednak inne zasady. Stylistka książęcych dzieci i projektantka ich ubrań, Rachel Riley, w rozmowie z magazynem People wyznała po narodzinach księżniczki Charlotte: „Ponieważ należy ona do tradycyjnej rodziny, jestem pewna, że będzie nosić kombinezony do pierwszego roku. Dopiero, gdy zacznie chodzić, ubierze sukienkę”. Teraz jej styl jest niezmienny - zawsze ma na sobie sukienkę, buty z paseczkiem oraz dobraną kolorystycznie spinkę z kokardką, a w chłodniejsze dni także rozpinany sweterek i rajstopki.

Z kolei chłopcy do 8 roku życia niezależnie od pogody są zmuszeni do chodzenia podczas oficjalnych wyjść w krótkich spodenkach. Zwyczaj ten jest praktykowany od XVI wieku i oznacza przynależność do rodziny szlacheckiej. Zimą książę George dodatkowo ubiera długie getry, żeby było mu cieplej. Chodzi również w koszulkach polo, koszulach i sweterkach.

Ponadczasowe outfity dzieci brytyjskiej rodziny królewskiej cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem na całym świecie, a ich ubranka często są hitem sprzedażowym. Myślicie, że tak samo będzie w przypadku dziecka księcia Harry'ego i księżnej Meghan?  

1/8
Księżniczka Charlotte, oficjalne zdjęcia urodzinowe
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
1/8

księżniczka Charlotte

2/8
Chrzest księcia Louisa: książę George, księżniczka Charlotte, książę William
Copyright @East News
2/8

książę George

3/8
książę Louis
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
3/8

książę Louis

4/8
Chrzest księcia Louisa: książę George, księżniczka Charlotte, książę William
Copyright @East News
4/8

księżniczka Charlotte

5/8
Księżna Kate i księżniczka Charlotte noszą ubrania w tych samych kolorach
Copyright @Getty Images
5/8

księżna Kate i księżniczka Charlotte

6/8
księżniczka Charlotte
Copyright @East News
6/8

księżniczka Charlotte

7/8
Książę George, książę William, księżniczka Charlotte
Copyright @East News
7/8

książę William z dziećmi

8/8
Księżna Kate fotografem, księżniczka Charlotte
Copyright @@kensingtonroyal by The Duchess of Cambridge
8/8

księżniczka Charlotte

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.