Obowiązują ich naprawdę restrykcyjne zasady...

Sabina Zięba 6 maja 2019 17:15

Choć współcześnie obowiązki i sztywna etykieta rodzin królewskich wydają się przeżytkiem, wiele osób podziwia ich styl oraz powściągliwość. Specjalne tradycje dotyczą jej członków już od najmłodszych lat i obejmują nie tylko zachowania, ale także ubiór. 

Od dziewczynek jest wymagane noszenie sukienek, gdyż są uznawane za „czysty, tradycyjny wygląd”. Nie ma zasad zabraniających ubierania przez nich spodni - to po prostu formalność. Przez pierwszy rok życia obowiązują jednak inne zasady. Stylistka książęcych dzieci i projektantka ich ubrań, Rachel Riley, w rozmowie z magazynem People wyznała po narodzinach księżniczki Charlotte: „Ponieważ należy ona do tradycyjnej rodziny, jestem pewna, że będzie nosić kombinezony do pierwszego roku. Dopiero, gdy zacznie chodzić, ubierze sukienkę”. Teraz jej styl jest niezmienny - zawsze ma na sobie sukienkę, buty z paseczkiem oraz dobraną kolorystycznie spinkę z kokardką, a w chłodniejsze dni także rozpinany sweterek i rajstopki.

Z kolei chłopcy do 8 roku życia niezależnie od pogody są zmuszeni do chodzenia podczas oficjalnych wyjść w krótkich spodenkach. Zwyczaj ten jest praktykowany od XVI wieku i oznacza przynależność do rodziny szlacheckiej. Zimą książę George dodatkowo ubiera długie getry, żeby było mu cieplej. Chodzi również w koszulkach polo, koszulach i sweterkach.

Ponadczasowe outfity dzieci brytyjskiej rodziny królewskiej cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem na całym świecie, a ich ubranka często są hitem sprzedażowym. Myślicie, że tak samo będzie w przypadku dziecka księcia Harry'ego i księżnej Meghan?  

1/8
Księżniczka Charlotte, oficjalne zdjęcia urodzinowe
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
1/8

księżniczka Charlotte

2/8
Chrzest księcia Louisa: książę George, księżniczka Charlotte, książę William
Copyright @East News
2/8

książę George

3/8
książę Louis
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
3/8

książę Louis

4/8
Chrzest księcia Louisa: książę George, księżniczka Charlotte, książę William
Copyright @East News
4/8

księżniczka Charlotte

5/8
Księżna Kate i księżniczka Charlotte noszą ubrania w tych samych kolorach
Copyright @Getty Images
5/8

księżna Kate i księżniczka Charlotte

6/8
księżniczka Charlotte
Copyright @East News
6/8

księżniczka Charlotte

7/8
Książę George, książę William, księżniczka Charlotte
Copyright @East News
7/8

książę William z dziećmi

8/8
Księżna Kate fotografem, księżniczka Charlotte
Copyright @@kensingtonroyal by The Duchess of Cambridge
8/8

księżniczka Charlotte

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.