Kate do perfekcji opanowała królewski protokół!

Gabriela Czernecka 20 marca 2019 14:49

Księżna Kate po raz pierwszy od siedmiu lat uczestniczyła w samodzielnej wizycie u boku królowej Elżbiety II. Patrząc na najnowsze zdjęcia nikt nie ma wątpliwości, że żona księcia Williama do perfekcji opanowała znajomość protokołu królewskiego. Choć mówi się, że na samym początku relacje królowej z Kate nie były najlepsze, to księżna Cambridge szybko podbiła serce Elżbiety II. Nie prowokowała paparazzi, unikała pokazywania się publicznie, a z pewnością nie wykorzystywała faktu, że jest dziewczyną księcia. Teraz księżna Kate miała okazję po raz drugi, odkąd jest żoną Williama, wziąć udział w oficjalnej podróży z królową Elżbietą II.

Kate i królowa po raz drugi na wspólnym wyjściu

Panie wspólnie otworzyły Bush House, czyli nowe zaplecze edukacyjne na uniwersyteckim kampusie. I choć Kate przyciągała uwagę swoim poczuciem stylu i umiejętnością zastosowania zasad protokołu, to nikt nie ma wątpliwości, że stylizacją przyćmiła ją sama królowa. Dlaczego panie dopiero teraz zdecydowały się na wspólne spotkanie? Najprawdopodobniej dotychczas nie było takiej potrzeby, choć wielu dopatruje się w tym chęci pokazania, że Kate wciąż jest ulubienicą królowej i znajduje się wyżej w hierarchii niż Meghan. 

Przypomnijmy, że pierwszy raz Kate dostąpiła takiego zaszczytu chwilę po ślubie z księciem (podobnie było w przypadku Meghan po ślubie z Harrym), ale na drugą taką wizytę musiała czekać aż siedem lat! Jak bardzo zmieniło się jej zachowanie od tamtej pory? Znacząco! Widać było, że zasady protokołu królewskiego opanowała do perfekcji. Zresztą, zobaczcie sami.  

1/5
księżna Kate, królowa Elżbieta II, Kate i królowa
Copyright @East News
1/5

Przede wszystkim księżna Kate od samego początku wizyty stosowała się do przyjętych zasad. Przede wszystkim przepuściła przy wysiadaniu z samochodu królową Elżbietę II, która jest od niej wyżej w hierarchii.

2/5
księżna Kate, królowa Elżbieta II, Kate i królowa
Copyright @East News
2/5

Warto zwrócić także uwagę na strój Kate. Księżna zaprezentowała się w szarej sukience w formie płaszczyka od Cathrine Walker oraz w czarnych szpilkach Gianvito Rossi. Kolor nie był przypadkowy, bowiem Kate nie wyróżniała się, przez co nie odwracała uwagi od królowej.

3/5
księżna Kate, królowa Elżbieta II, Kate i królowa
Copyright @East News
3/5

Co więcej, podążała również za królową w drodze do miejsca spotkania.

4/5
księżna Kate, królowa Elżbieta II, Kate i królowa
Copyright @Getty Images
4/5

Jako druga przywitała się także z władzami uniwersytetu i niemal cały czas trzymała się bardziej w cieniu królowej

5/5
księżna Kate, królowa Elżbieta II, Kate i królowa
Copyright @Getty Images
5/5

Widać, że od czasu wkroczenia do rodziny królewskiej Kate przeszła spektakularną przemianę!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?