książę George
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Książę George w dniu ósmych urodzin otrzymał nowy obowiązek

Najstarszy syn Williama idzie w jego ślady...

Gabriela Czernecka 9 lipca 2021 12:27
książę George
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage/Getty Images

Książę George pod koniec lipca skończył osiem lat. To wyjątkowe urodziny dla małego księcia, bowiem w jego życiu zajdzie sporo zmian. Nie tylko będzie miał okazję odnaleźć się w nowej szkole, ale i otrzymał nowy obowiązek. O co chodzi? Poznajcie szczegóły.

Zmiany w życiu księcia George’a - nowy obowiązek

Książę George pod koniec lipca skończył osiem lat. To ważny moment w życiu małego księcia. 22 lipca, w dniu swoich urodzin, otrzymał nowy obowiązek, jakim będzie… dbanie o odpowiedni strój. Według dress code’u obowiązującego w brytyjskiej rodzinie królewskiej chłopcy po ukończeniu ósmego roku życia mogą zacząć chodzić w długich spodniach. To zasada, która pokazuje, że młodzi chłopcy powoli stają się mężczyznami, są traktowani poważnej.

Zobacz: Tak muszą ubierać się dzieci w brytyjskiej rodzinie królewskiej!

książę George
Fot. Samir Hussein/WireImage

Do tej pory książę George faktycznie zawsze pokazywał się w krótkich spodenkach. Jego mama, księżna Kate, pilnowała, by wyglądał odpowiednio do okazji i aby swoim strojem nie naruszał królewskiego protokołu. Teraz chłopiec będzie mógł sam nad tym czuwać. Niedawno Kate i William w towarzystwie syna pojawili się na meczu rozgrywano w trakcie Euro 2020. Po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć księcia George’a nie tylko w długich spodniach, ale i w garniturze!

I choć pojawiło się parę komentarzy sugerujących, że książę George jest jeszcze dzieckiem i powinien ubierać się jak każdy chłopiec w jego wieku, to należy podkreślić, że najstarszy syn Kate i Williama był na meczu w ramach reprezentowania królowej, czyli w ramach pełnienia królewskich obowiązków. Obowiązywał go więc odpowiedni strój. Mały George wyglądał z klasą i bardzo gustownie.

Nowa szkoła księcia George'a

Właśnie skończył osiem lat, jego życie mocno się zmieni. Chłopiec być może niedługo pójdzie w ślady ojca. William i Kate planują przenieść syna do szkoły w Ludgrove School w hrabstwie Berkshire. Tam chodzili do szkoły i William i Harry, gdy tylko osiągnęli ten wiek.

Zobacz: Tak wyglądało dzieciństwo Harry'ego i Williama. Obawiali się niani

Choć obecnie książęca para Cambridge mieszka w Pałacu Kensington, to brytyjska prasa ujawnia, że para w dłuższej perspektywie nie chce, by jej potomstwo wychowywało się w Londynie. Czy zdecydują się wysłać najstarszego syna do Berkshire? Dowiemy się już niebawem. 

książę George w garniturze
Fot. Pool/Max Mumby/Getty Images)

książę George krótkie spodenki
Fot. Richard Pohle - WPA Pool/Getty Images)

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.