Tess Thompson Talley, Amerykanka, która zabiła żyrafę
Fot. Twitter
O TYM JEST GŁOŚNO

Łowczyni trofeów upolowała rzadki gatunek żyrafy i pochwaliła się tym…

Internauci nie zostawili na niej suchej nitki!

Weronika Kostyra 30 czerwca 2018 11:56
Tess Thompson Talley, Amerykanka, która zabiła żyrafę
Fot. Twitter

Amerykanka Tess Thompson Talley pasjonuje się myślistwem i jest łowczynią trofeów. Podczas polowania w RPA spełniła swoje marzenie – zastrzeliła rzadki okaz czarnej żyrafy i pochwaliła się tym osiągnięciem na Facebooku. Jest zdjęcie wywołało prawdziwą burzę w sieci.

Polowanie na zagrożone gatunki nadal popularne

Czarna żyrafa to szczególnie rzadki podgatunek zagrożony wyginięciem. Amerykanka zdawała sobie jednak z tego sprawę, ponieważ swoją fotografię podpisała: „Moje modlitwy zostały wysłuchane. Dostrzegłam tą rzadką żyrafę i śledziłam ją przez jakiś czas”. Zwierzę, które upolowała miało 18 lat.

Jej zachowanie najmocniej potępił amerykański portal Africa Digest. „Biała amerykańska dzikuska, częściowo neandertalka, która przybyła do Afryki i zastrzeliła bardzo rzadką czarną żyrafę, dzięki głupocie Republiki Południowej Afryki. Nazywa się Tess Thompson Talley. Proszę udostępniajcie. Jeśli nasz tak zwany rząd nie potrafi zatroszczyć się o naszą przyrodę, to my weźmiemy odpowiedzialność za nasz kontynent, ziemie, zasoby i dzikie zwierzęta ... udostępniać! udostępniać! udostępniać! Zjednoczmy się przeciwko grabieży w Afryce, to jedyny dom, jaki mamy”, napisała redakcja na swoim profilu na Twitterze.

Internauci na całym świecie są poruszeni i nie szczędzą zachowaniu Tess Thompson Talley krytyki. Posądzają ją o sadyzm i bezmyślność. Nie mogą uwierzyć, że w XXI wieku, kiedy wiedza o zagrożonych gatunkach jest tak powszechna, ktoś nadal może zabijać zwierzęta dla przyjemności. Niestety polowania na dzikie zwierzęta są w Afryce nadal bardzo powszechne. Specjaliści informują, że tylko w latach 2004-2014 na świecie sprzedano około 1,7 milionów trofeów myśliwskich. Wiele z nich pochodziło z okazów gatunków zagrożonych wyginięciem. 

Tess Thompson Talley, Amerykanka, która zabiła żyrafę
Fot. Twitter

Tess Thompson Talley, Amerykanka, która zabiła żyrafę
Fot. Twitter

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…