Tess Thompson Talley, Amerykanka, która zabiła żyrafę
Fot. Twitter
O TYM JEST GŁOŚNO

Łowczyni trofeów upolowała rzadki gatunek żyrafy i pochwaliła się tym…

Internauci nie zostawili na niej suchej nitki!

Weronika Kostyra 30 czerwca 2018 11:56
Tess Thompson Talley, Amerykanka, która zabiła żyrafę
Fot. Twitter

Amerykanka Tess Thompson Talley pasjonuje się myślistwem i jest łowczynią trofeów. Podczas polowania w RPA spełniła swoje marzenie – zastrzeliła rzadki okaz czarnej żyrafy i pochwaliła się tym osiągnięciem na Facebooku. Jest zdjęcie wywołało prawdziwą burzę w sieci.

Polowanie na zagrożone gatunki nadal popularne

Czarna żyrafa to szczególnie rzadki podgatunek zagrożony wyginięciem. Amerykanka zdawała sobie jednak z tego sprawę, ponieważ swoją fotografię podpisała: „Moje modlitwy zostały wysłuchane. Dostrzegłam tą rzadką żyrafę i śledziłam ją przez jakiś czas”. Zwierzę, które upolowała miało 18 lat.

Jej zachowanie najmocniej potępił amerykański portal Africa Digest. „Biała amerykańska dzikuska, częściowo neandertalka, która przybyła do Afryki i zastrzeliła bardzo rzadką czarną żyrafę, dzięki głupocie Republiki Południowej Afryki. Nazywa się Tess Thompson Talley. Proszę udostępniajcie. Jeśli nasz tak zwany rząd nie potrafi zatroszczyć się o naszą przyrodę, to my weźmiemy odpowiedzialność za nasz kontynent, ziemie, zasoby i dzikie zwierzęta ... udostępniać! udostępniać! udostępniać! Zjednoczmy się przeciwko grabieży w Afryce, to jedyny dom, jaki mamy”, napisała redakcja na swoim profilu na Twitterze.

Internauci na całym świecie są poruszeni i nie szczędzą zachowaniu Tess Thompson Talley krytyki. Posądzają ją o sadyzm i bezmyślność. Nie mogą uwierzyć, że w XXI wieku, kiedy wiedza o zagrożonych gatunkach jest tak powszechna, ktoś nadal może zabijać zwierzęta dla przyjemności. Niestety polowania na dzikie zwierzęta są w Afryce nadal bardzo powszechne. Specjaliści informują, że tylko w latach 2004-2014 na świecie sprzedano około 1,7 milionów trofeów myśliwskich. Wiele z nich pochodziło z okazów gatunków zagrożonych wyginięciem. 

Tess Thompson Talley, Amerykanka, która zabiła żyrafę
Fot. Twitter

Tess Thompson Talley, Amerykanka, która zabiła żyrafę
Fot. Twitter

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.