O NIEJ JEST GŁOŚNO

Okładka z Tess Holliday, najsłynniejszą modelką XXL, wywołała skrajne emocje!

„Nie martwcie się o mój gruby tyłek”

Weronika Kostyra 1 września 2018 18:57

Jedna z bardziej znanych modelek plus size, Tess Holliday, osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Została gwiazdą okładki wrześniowego numeru brytyjskiej edycji magazynu Cosmopolitan. Modelka ma 32 lata, 165 centymetrów wzrostu i waży 136 kilogramów. Obserwuje ją 1,6 miliona osób, a ona uwielbia prowokować. Kocha siebie i swoje ciało – często publikuje zdjęcia w bieliźnie lub w stroju kąpielowym i nie przejmuje się krytyką oraz sugestiami, że jest chora.

Kontrowersje wokół okładki z Tess Holliday

Uważa się za feministkę i regularnie angażuje w walkę o prawa kobiet oraz o akceptację osób o wyglądzie innym niż obowiązujące kanony. „Jestem cięższa niż kiedykolwiek i dopiero teraz, gdy tyle ważę, pokochałam siebie”, ogłosiła w Cosmopolitan.

Najnowsza okładka wzbudza wiele kontrowersji. Z jednej strony Tess ma tysiące naśladowców, którzy dzięki niej zaakceptowali siebie i pozbyli się kompleksów. Właśnie to jest głównym celem modelki. „Zostałam dziewczyną Cosmo! Nie mogę w to uwierzyć. Myślę, że jeśli zobaczyłabym okładkę z taką osobą, jak ja, kiedy byłam młodą dziewczyną, to zmieniłoby moje życie. Mam nadzieję, że zmieni wasze”, napisała na swoim Instagramie. Przeciwnicy okładki tłumaczą, że promuje ona otyłość, która jest poważnym problemem w krajach rozwiniętych.

Do sprawy odniosła się redaktor naczelna brytyjskiej edycji Cosmopolitan, która wybrała Tess na okładkę: „Historia i siła ducha niektórych ludzi są zbyt ważne, żeby je zignorować. Historia Tess Holliday jest o czymś więcej niż tylko o jej ciele. Proszę, przeczytajcie tekst i pokażcie go kobietom, które znacie”.

Kim jest Tess Holliday?

Tess Holliday od dziecka zmagała się z krytyką z powodu swojej wagi. W młodości przeżyła także traumę – po rozstaniu jej rodziców nowy partner matki postrzelił ją dwukrotnie w głowę i została ona sparaliżowana. Życie Tess nieodwracalnie się wtedy zmieniło. W wywiadzie w Cosmopolitan przyznała także, że w przeszłości została zgwałcona. „Za pierwszym razem przyszłam do jego pokoju. Myślałam, że jest słodki. Byłam tam, ale nie chciałam uprawiać seksu. Zmusił mnie do tego. Za pierwszym razem pozwoliłam mu na to, ale nie wiedziałam, że mam wybór. I dlatego nie zdawałam sobie sprawy z tego, że to gwałt. Za drugim razem byłam w jego salonie i zaczął się do mnie dobierać. Nie chciałam, żeby to się stało i odmówiłam, ale on zrobił to mimo mojego sprzeciwu”, wyznała.

Tess Holliday nigdy nie przestała jednak w siebie wierzyć i odniosła sukces. Choć sama określa siebie „grubą”, nie przeszkadza jej to w eksponowaniu swojego ciała. Jest spełnioną modelką, a także żoną i matką dwóch synów. Niewątpliwie stanowi wzór dla wielu kobiet. Zupełnie nie przejmuje się krytyką, a hejterom odpowiada: „Nie martwcie się o mój gruby tyłek. Martwcie się o to, jakimi okropnymi ludźmi jesteście, skoro narzekacie, że to, że jestem na okładce, wpływa na wasze ograniczone życie”. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!