Alicja Szemplińska
Fot. AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Krytyka w Polsce, zachwyt w Europie... Reakcje na występ Alicji Szemplińskiej

A Ty, jak oceniasz Emipires?

Olga Figaszewska 24 lutego 2020 11:35
Alicja Szemplińska
Fot. AKPA

W niedzielę odbył się finałowy odcinek Szansy na Sukces. O wyjazd na Eurowizję 2020 walczyło trzech wokalistów: Kasia Dereń, Albert Černý i Alicja Szemplińska. I to właśnie ona okazała się najlepsza! Jury i telewidzowie zadecydowali, że to 17-latka z piosenką Empires będzie reprezentowała nasz kraj w Rotterdamie. Jak jej występ oceniają polscy i zagraniczni fani?

Komentarze po występie Alicji Szemplińskiej

Po zwycięstwie Alicja Szemplińska nie ukrywała radości. Podkreślała, że ballada Empires jest dla niej bardzo ważna.

„Jest to bardzo ważna dla mnie piosenka. Poświęciłam na nią bardzo dużo czasu. Jestem zaszczycona, że mogę ją zaśpiewać”, mówiła.

Jak piosenkę Alicji Szemplińskiej oceniają internauci? Zdania są podzielone i co ciekawe… Polacy są bardziej krytyczni wobec swojej reprezentantki. W opinii niektórych eurowizyjnych fanów utwór Empires w wykonaniu Alicji Szemplińskiej nie zapewni nam zwycięstwa.

„Gratulacje 👏przepiękny nietuzinkowy głos i przede wszystkim zaśpiewana sercem✌️ ”, „Ta piosenka kompletnie nie nadaje się na Eurowizję. Jest tak niezapamiętywalna, nudna i staromodna, że możemy zostać z okrągłym zerem w półfinale”, „Masakra, nuda, przepadnie znowu”, „Polska do tego finału wejdzie, to wam głupio będzie! Wspomnicie moje słowa…”, ,,Można już zacząć nucić: NIC SIĘ NIE STAŁO POLACY, NIC SIĘ NIE STAŁO",  piszą polscy internauci.

Swoimi wrażeniami w komentarzach na YouTube podzielili się także zagraniczni fani Eurowizji. Są zachwyceni głosem nastolatki i wróżą jej karierę.

„Piękna piosenka”, „Nie mogę uwierzyć, że ona ma tylko 17 lat!”, „Dziewczyna ma zjawiskowy głos. Uwielbiam tę piosenkę i mam nadzieję, że zajdzie daleko!”, „Ma cudowny głos i ogromny potencjał!”, „Zdecydowanie zasługuje na reprezentowanie Polski w tym roku. Mam obsesję na punkcie jej głosu i ta umiejętność operowania głosem, eksperymentowania z nim”, „Będzie to fajnie brzmiało z prawdziwą orkiestrą w tle”, czytamy.

My trzymamy kciuki za sukces naszej reprezentantki i wierzymy, że uda jej się wiele osiągnąć! 

sdfsdfsdf

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.