Zwyciężczyni Szansy na Sukces zachwyca głosem

Rafał Kowalski 23 lutego 2020 16:35

Najpierw The Voice of Poland , a teraz Eurowizja 2020! Alicja Szemplińska zwyciężyła w finałowym odcinku Szansy na Sukces i wyjedzie reprezentować nasz kraj do Rotterdamu z piosenką Empires. Co o niej wiemy? Jaka jest prywatnie? 

Kim jest Alicja Szemplińska, zwyciężczyni Szansy na Sukces?

Rok temu w świetnym stylu wygrała The Voice of Poland 10, pokonując w ostatecznym pojedynku Darię Reczek z drużyny Michała Szpaka. Alicja Szemplińska zachwyciła trenerów, wykonując na castingu do show piosenkę Alessi Cary pt. Scars to Your Beautiful. Z krótkiej notki zamieszczonej na stronie TVP dowiadujemy się, że nastolatka zaczęła na dobre marzyć o zostaniu piosenkarką po tym, jak 3 lata temu uczyła się śpiewu pod okiem trenera wokalnego Michaela Jacksona…

Poza śpiewaniem ogromną pasją Alicji są: pisanie wierszy i tekstów piosenek, aktorstwo, gra na fortepianie. Mimo rosnącej popularności 17-latka nie porzuca szkoły – wręcz odwrotnie. Uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego i zdobywa najlepsze oceny. Jej muzycznymi wzorami są Jorja Smith, Whitney Houston, Freddie Mercury i Jennifer Hudson. Podopieczna Tomsona i Barona uwielbia soul, rock, gospel jazz i blues.

Niewiele osób pamięta, ale Alicja Szemplińska wygrała już jedno talent-show. Mowa o Hit! Hit! Hurra!, w którym w 2017 roku nastolatka zachwyciła samą Edytę Górniak. „W programie najbardziej liczył się rozwój wokalny i muzyczny jego uczestników, czyli nas dzieci, dlatego wszystkie uwagi, które otrzymywaliśmy od jurorów były bardzo ważne. Moje uwagi uważam za najcenniejsze i będę się ich trzymać, i będę się starała tak pracować, żeby pamiętać o tym co mówili mi jurorzy, na przykład rozwój rejestru głowowego”, mówiła Alicja Szemplińska w wywiadzie dla portalu Nasza Mława, która od czasu wspomnianego programu jeszcze bardziej rozkwitła.

Pochodząca z Ciechanowa 17-latka ma już na swoim instagramowym koncie @aliciaszemplinska ponad 70 tysięcy fanów.

Alicja Szemplińska w „The Voice of Poland 10”

Od początku uchodziła za jedną z faworytek. Podopieczna Tomsona i Barona zachwyciła trenerów dojrzałością i niskim oraz silnym głosem. Jej umiejętności docenili również widzowie, sprawiając, że przechodziła do kolejnych etapów programu. Do historii „The Voice of Poland” przeszła jej bitwa z... Darią Reczek, z którą ostatecznie zmierzyła się również w finale. Panie wykonały wówczas piosenkę „1+1” z repertuaru Beyonce i wbiły jurorów w fotele! Ostatecznie Tomson i Baron zdecydowali, że w dalszą podróż zabierają ze sobą Alicję.

W finałowym odcinku zwyciężczyni zaśpiewała m.in. brawurowo „Litanię” z musicalu Metro, autorski singiel „Prawie my” czy w duecie z trenerami „As” z repertuaru Steviego Wondera. W finale nie miała sobie równych i w pokonanym polu pozostawiła podopieczną Michała Szpaka, Darię Reczek. Na trzecim miejscu uplasował się Tadeusz Seibert z drużyny Margaret, zaś na czwartym Damian Kulej, którym opiekował się Kamil Bednarek.

Czy Maciej Musiał jest z Alicją Szemplińską?

Pod jej wrażeniem jest na pewno Maciej Musiał, który jak rok temu podawał informator WP, po rozstaniu z Olgą Buławą, starał się o serce 17-latki. „Alicja Urzekła go swoim talentem. Obserwuje ją w mediach społecznościowych, lajkuje niemal wszystkie jej zdjęcia, a na planie świetnie się ze sobą dogadują”, czytaliśmy jakiś czas temu na stronie Wirtualnej Polski. Para nigdy publicznie nie skomentowała plotek krążących w mediach. Gwiazd nigdy nie przyłapano też na wspólnym wyjściu. Wielu fanów hitu TVP2 zastanawiało się czy plotka nie miała po prostu podpromować Voice of Poland.

Alicja Szemplińska na Eurowizji 2020?

Wokalistka wzięła udział w Szansie na sukces, której zwycięzca pojedzie na Eurowizję 2020. Alicja Szemplińska dotarła do finału, gdzie wraz z Kasią Dereń i Albertem Černým walczyli o pierwsze miejsce i wyjazd do Rotterdamu. Udało się. 17-lata w głosowaniu jury i publiczności otrzymała najwyższe noty. To ona będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2020 z piosenką Empires !

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dziennik-Eurowizyjny.pl (@dziennik_eurowizyjny)

1/5
Alicja Szemplińska, The Voice of Poland
Copyright @Instagram
1/5

Alicja Szemplińska, The Voice of Poland

2/5
Alicja Szemplińska
Copyright @Instagram
2/5

Alicja Szemplińska - ile ma lat? 17

3/5
Alicja Szemplińska
Copyright @Instagram
3/5

Alicja Szemplińska jest z Maciejem Musiałem?

4/5
Alicja Szemplińska
Copyright @Instagram
4/5

Alicja Szemplińska - takie zdjęcia dodaje na Instgaram

5/5
Alicja Szemplińska
Copyright @Instagram
5/5

Alicja Szemplińska, znana z The Voice of Poland

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.