O NIM JEST GŁOŚNO

Kim jest Albert Cerny? Czeski wokalista ma szansę reprezentować Polskę na Eurowizji 2020!

Poznaj historię 30-latka, który wygrał dziś „Szansę na sukces”

Rafał Kowalski 16 lutego 2020 15:01

Za nami trzeci eurowizyjny odcinek Szansy na Sukces. W eliminacjach do Eurowizji 2020 wzięło udział kolejnych 7 śmiałków - Basia Gąsienica Giewont, Adrian Makar, Marzena Ryt, Nick Sinckler, Norbert Legieć, Marek Kaliszuk i Albert Cerny. I to właśnie postać ostatniego wokalisty zainteresowała nas najbardziej! 30-latek wygrał bowiem odcinek z piosenkami The Beatles. Wiedzieliście, że wokalista z Czech wraz ze swoim zespołem byli już na Eurowizji?

Kim jest Albert Cerny z kapeli Lake Malawi? Eurowizja, życie prywatne

Założona w czeskim Trzyńcu w 2013 roku grupa Lake Malawi, której wokalistą jest Albert Cerny, rok temu reprezentowała Czechy na Eurowizji. Zespół nie był znany w Czechach, ale wygrał narodowe preselekcje, a następnie w majowym Konkursie Piosenki Eurowizji zajął 11. miejsce z tanecznym utworem Friend of a friend.

Kompozycję tę wyprodukował m.in.... Mikołaj Trybulec z polskiego zespołu Linia Nocna. Kilka miesięcy później grupa wzięła udział w walce o Bursztynowego Słowika. Nagrody nie udało się zdobyć, ale ich występ na Top of the Top Sopot Festival 2019 został przez publiczność miło zapamiętany.

Jeśli chodzi o samego Alberta Cernego to, jak słusznie zauważyli widzowie TVP, artysta płynnie posługuje się językiem polskim. Jak to możliwe? O tym 30-latek opowiedział w wywiadzie dla największego bloga o tematyce eurowizyjnej w Polsce. „Część mojej rodziny od strony mamy pochodzi z Polski i chodziłem do polskiej szkoły podstawowej w Trzyńcu na Zaolziu w Czechach. Tam właśnie zacząłem śpiewać i grać, kiedy miałem dwanaście lat. Mój dziadek był aktorem w polskim teatrze i babcia przeprowadziła się do Czech z okolic Wrocławia. W domu rozmawiamy gwarą cieszyńską”, zdradził prawie rok temu Dziennikowi Eurowizyjnemu. W tej samej rozmowie wokalista dodał, że z Ewą Farną łączą go relacje koleżeńskie oraz że czasem słucha polskiej muzyki, szczególnie Czesława Niemena i Perfectu. Piosenkarz urodzony 17 lutego 1989 w Trzyńcu dziś stawia na karierę artystyczną, ale jego wyuczony zawód ze studiów to tłumacz przysięgły.

Z kim jest Albert Cerny?

30-letni Albert Cerny, poza tym, że ma polskie korzenie, związany jest z doskonale znaną w Czechach modelką, Barborą Podzimkovą. Para chętnie zamieszcza wspólne zdjęcia w mediach społecznościowych, szczególnie na Instagramie Alberta. Co ciekawe, zakochanych dzieli ich aż... 11 lat! Partnerka wokalisty Lake Malawi skończyła w 2019 roku 19 lat. 

Albert Cerny w eurowizyjnej Szansie na sukces

Albert Cerny w dzisiejszej Szansie na sukces zaśpiewał piosenkę Please Please Me - The Beatles... Jego występ okazał się według jurorów najlepszy. Czy Czech z polskimi korzeniami wygra za tydzień w finale preselekcji z Kasią Dereń i Alicją Szemplińską? Tego dowiemy się  23 lutego po godzinie 16:00. Komu kibicujecie? ZOBACZ ZDJĘCIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Eurovision-Fr.net (@eurovisionfrnet)

TAGI #Eurowizja

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.