Kasia Dereń, Katarzyna Dereń, 05.04.2018
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Oto zwyciężczyni pierwszej części polskich eliminacji do Eurowizji 2020! 

Kim jest Kasia Dereń?

Rafał Kowalski 2 lutego 2020 15:55
Kasia Dereń, Katarzyna Dereń, 05.04.2018
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/East News

Patryk Skoczyński, Emilia Sanecka, Siostry Szlachta, Kasia Dereń, Amelia Andryszczyk, Sargis Davtyan i Maja Hyży – tych siedmioro wykonawców powalczy już dziś na antenie TVP2 w Szansie na Sukces. Wygrana odcinka, w którym każdy zaśpiewa wylosowaną piosenkę Abby, przybliży laureata do spełnienia marzenia o reprezentowaniu Polski na Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Zwyciężczynią pierwszego eliminacyjnego odcinka Szansy na Sukces jest Kasia Dereń. Co o niej wiemy?

Kim jest Kasia Dereń? Jej muzyczna droga - od chórków do Szansy na Sukces

Urodzona w 1985 roku Katarzyna Dereń dała się poznać widzom drugiej edycji programu The Voice of Poland, w którym doszła do półfinału. Wokalistka zachwyciła widownię między innymi swoją interpretacją takich piosenek, jak Niech żyje bal, Heaven czy Move In The Right Direction. Należy jednak dodać, że przygoda z muzyką pochodzącej z Sulejówka 35-latki zaczęła się znacznie wcześniej. Kasia Dereń śpiewała od dziecka i choć talent muzyczny odziedziczyła po babci i tacie, to technikę szkoliła między innymi w Studium Wokalnym Grażyny Alber. Natomiast w rodzinnej miejscowości kształciła się pod okiem tej samej nauczycielki śpiewu, co... Kasia Kowalska, która również pochodzi z podwarszawskiej miejscowości.

W swoim dorobku piosenkarka ma kilka wydanych autorskich piosenek, jak choćby Something Special nagraną z Mateuszem Krautwurstem czy singiel Just a Few Words z 2018 roku. Katarzyna Dereń nagrała też piosenkę Nie Ma Kraju z tekstem Juliana Tuwima. Przez lata zajmowała się jednak głównie śpiewaniem chórków u najróżniejszych polskich artystów. Wspomagała Andrzeja Piasecznego, Paulinę Przybysz, Kasię Cerekwicką czy Natalię Kukulską. 35-latka była też częścią programu Koło Fortuny, w którym wykonywała światowe hity, a także między innymi uświetniła swoim występem ostatni Bal TVN.

Kasia Dereń: Eurowizja 2018 z Gromeem i Lukasem Meijerem

Czy Kasia Dereń ma już jakiś związek z Eurowizją? Tak. Wokalistka zasiliła chórki polskiej ekipy podczas półfinałowego występu Gromee'go w 2018 roku. Co 35-latka sądzi o konkursie? „Wydaje mi się, że Konkurs wreszcie idzie w dobrą stronę i wraca na właściwe tory. Był już taki moment, że Eurowizja zrobiła się przaśna i kiczowata. Teraz mam wrażenie, że to się jednak zmienia. […] Wystąpić tam, to żaden obciach, a wręcz przeciwnie – to wyróżnienie i dobra promocja”, mówiła piosenkarka w rozmowie z Eurowizją.org w 2018 roku.

A kto inspiruje Katarzynę Dereń? „Między innymi Rihanna, Beady Belle i James Morrison”, mówiła artystka w archiwalnej rozmowie z All About Music. I choć wśród swoich autorytetów muzycznych piosenkarka nie wymieniła Abby, fani Eurowizji wierzą, że ich faworytka poradzi sobie z repertuarem zwycięzców Eurowizji z 1974 roku.

Eurowizja 2020: jak Polska wybierze reprezentanta do Rotterdamu?

Telewizja Polska chce, aby nasz tegoroczny reprezentant na Eurowizji został wybrany za pomocą dwuetapowego procesu. W pierwszej części 21 chętnych do startu w konkursie artystów spotka się w 3 odcinkach specjalnie zrealizowanej Szansy na sukces. W pierwszej jej odsłonie (emitowanej dziś) piosenkarze wykonają hity Abby, w drugiej przeboje z Eurowizji, a w trzeciej utwory The Beatles. Z każdego odcinka najlepsza zdaniem jurorów – Cleo, Michała Szpaka i Gromee’go – osoba przejdzie do drugiego etapu. A tym będzie z kolei finał Szansy na sukces na żywo, którego emisja zaplanowana została na 23 lutego. To wtedy poznamy utwory, które zostały napisane specjalnie dla finalistów na Eurowizję oraz dowiemy się, kto mocą głosów jury i widzów (stosunkiem 50:50) pojedzie reprezentować Polskę do Rotterdamu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katarzyna Dereń (@kasia_deren)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.