Alicja Szemplińska, Albert Cerny, Lake Malawi, Kasia Dereń
Fot. Karol Makurat/REPORTER, VIPHOTO/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Wiemy, kto będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2020!

Znamy zwycięzcę Szansy na Sukces!

Olga Figaszewska 23 lutego 2020 16:12
Alicja Szemplińska, Albert Cerny, Lake Malawi, Kasia Dereń
Fot. Karol Makurat/REPORTER, VIPHOTO/East News

Za nami finał Szansy na sukces! Wiemy, kto wyjedzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Jaką piosenkę wykona? Przekonajcie się sami! 

Finał Szansy na sukces: Kto zwyciężył i pojedzie na Eurowizję 2020? 

W niedzielę, 23 lutego odbył się finał Szansy na sukces. Laureat konkursu  spełni swoje marzenie i wyjedzie na Eurowizję 2020. W ostatnim etapie zmierzyli się wokaliści wyłonieni spośród trzech odcinków specjalnych programu.

Kasia Dereń, Alicja Szemplińska i Albert Černý wykonali po dwie piosenki - cover piosenki jurora, a także utwór napisany specjalnie na Konkurs Piosenki Eurowizji, z którą zwycięzca wystąpi w maju w Rotterdamie. 

W pierwszym etapie Alicja Szemplińska wykonała piosenkę Euphoria, Kasia Dereń pokazała swoje możliwości w utworze - Sattelite, a Albert  Černý zachwycił w Fairytale.

W drugiej części programu artyści wykonali przygotowane przez siebie piosenki. Jako pierwszy swój utwór Lucy zaprezentował Albert Černý. A następnie Alicja Szemplińska w utworze Empires i Kasia Dereń z Ufaj mi

Wykonawców oceniali szefowa kreacji TVP, dyrektor artystyczny Eurowizji, a także dyrektor muzyczny Szansy na Sukces. O wygranej decydowali jurorzy, a także widzowie stosunkiem głosów 50:50.

Zwyciężyła Alicja Szemplińska, która była uważana za faworytkę konkursu. Nasza reprezentantka wystąpi na Eurowizji 2020 z piosenką Empires.

Gratulujemy!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

kochajmy się nie tylko od święta wysyłam uśmiech xx

Post udostępniony przez Alicja Szemplińska (@aliciaszemplinska)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.