Alicja Szemplińska, Albert Cerny, Lake Malawi, Kasia Dereń
Fot. Karol Makurat/REPORTER, VIPHOTO/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Wiemy, kto będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2020!

Znamy zwycięzcę Szansy na Sukces!

Olga Figaszewska 23 lutego 2020 16:12
Alicja Szemplińska, Albert Cerny, Lake Malawi, Kasia Dereń
Fot. Karol Makurat/REPORTER, VIPHOTO/East News

Za nami finał Szansy na sukces! Wiemy, kto wyjedzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Jaką piosenkę wykona? Przekonajcie się sami! 

Finał Szansy na sukces: Kto zwyciężył i pojedzie na Eurowizję 2020? 

W niedzielę, 23 lutego odbył się finał Szansy na sukces. Laureat konkursu  spełni swoje marzenie i wyjedzie na Eurowizję 2020. W ostatnim etapie zmierzyli się wokaliści wyłonieni spośród trzech odcinków specjalnych programu.

Kasia Dereń, Alicja Szemplińska i Albert Černý wykonali po dwie piosenki - cover piosenki jurora, a także utwór napisany specjalnie na Konkurs Piosenki Eurowizji, z którą zwycięzca wystąpi w maju w Rotterdamie. 

W pierwszym etapie Alicja Szemplińska wykonała piosenkę Euphoria, Kasia Dereń pokazała swoje możliwości w utworze - Sattelite, a Albert  Černý zachwycił w Fairytale.

W drugiej części programu artyści wykonali przygotowane przez siebie piosenki. Jako pierwszy swój utwór Lucy zaprezentował Albert Černý. A następnie Alicja Szemplińska w utworze Empires i Kasia Dereń z Ufaj mi

Wykonawców oceniali szefowa kreacji TVP, dyrektor artystyczny Eurowizji, a także dyrektor muzyczny Szansy na Sukces. O wygranej decydowali jurorzy, a także widzowie stosunkiem głosów 50:50.

Zwyciężyła Alicja Szemplińska, która była uważana za faworytkę konkursu. Nasza reprezentantka wystąpi na Eurowizji 2020 z piosenką Empires.

Gratulujemy!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

kochajmy się nie tylko od święta wysyłam uśmiech xx

Post udostępniony przez Alicja Szemplińska (@aliciaszemplinska)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.