Syn Sinead O'Connor nie zyje, mial 17 lat
Fot. Twitter Sinead O'Connor
POŻEGNANIE

Syn Sinead O'Connor zostanie pochowany zgodnie z ostatnią wolą. 17-letni Shane zostawił list 

Zdruzgotana mama zdradziła jego treść

Rafał Kowalski 13 stycznia 2022 11:56
Syn Sinead O'Connor nie zyje, mial 17 lat
Fot. Twitter Sinead O'Connor

Był szósty stycznia, gdy Sinead O'Connor prosiła w sieci o pomoc w poszukiwaniach syna. 17-letni Shane uciekł ze szpitala psychiatrycznego. Niestety kilka dni później odnaleziono jego ciało. Potwierdzono już, że nastolatek odebrał sobie życie. W jego pokoju znaleziono notatki, z których wynika, że miał plan na swój pogrzeb. Rodzice spełnią tę ostatnią wolę.

Sinead O'Connor o pogrzebie syna. Miał kilka życzeń

Dziś w miejscowości Newlands Cross niedaleko Dublina zostanie pochowany 17-letni syn Sinead O'Connor. Wokalistka przekazała na Twitterze, że Shane wybrał przed śmiercią obrządek, w którym chce zostać pożegnany oraz wskazał, kto ma przybyć go pożegnać. Wszystko to zostało zapisane w jego prywatnych notatkach, o których mieli wiedzieć lekarze szpitala psychiatrycznego. Niestety powstanie tego typu listu pożegnalnego puszczono płazem. Jakiś czas później doszło do tragedii.

„Do waszej wiadomości: Shane był hindusem, więc na jego pogrzebie będą obecni tylko jego matka i ojciec. Było to życzenie, które zostawił w notatkach o swoim samobójstwie. Jeśli macie zamiar wysłać cokolwiek do kostnicy w szpitalu Loughlinstown, prosimy o przesłanie kwiatów lub hinduskich przedmiotów", napisała zdruzgotana mama w sieci i dodała, że ciało 17-latka zostanie poddane kremacji.

Czytaj też: Wstrząsające wyznanie Sinead O'Connor o matce: „Zmuszała mnie, bym na okrągło powtarzała, że jestem nikim. Torturowała mnie"

Sinead O'Connor o śmierci syna. Ma do siebie żal

W innych wiadomościach przekazywanych fanom poprzez Twittera artystka zdradziła, że ma do siebie duży żal. „Jestem głęboko świadoma, że zawiodłam swoje dziecko [...] Ja oraz wszyscy inni, którzy niech na zawsze pozostaną publicznie bezimienni. Wiemy, kim jesteśmy. Zawiedliśmy go”, podkreślała.

Zdradziła też, że jest zbulwersowana tym, jak w szpitalu psychiatrycznym wyglądała opieka nad jej ukochanym dzieckiem. Panował tam duży bałagan. „Zgadnijcie, gdzie mój syn nauczył się, jak robić pętlę, na której się powiesił? Próbował już tydzień temu, a kiedy go zapytałam, to powiedział, że nauczył się na komputerze w szpitalu psychiatrycznym dla dzieci w Linndarze. W momencie, gdy był tam leczony z powodu psychozy”, czytaliśmy w sieci.

Czytaj takżeSinead O'Connor wskazuje winnych śmierci jej syna. Sprawiedliwości chce dochodzić w sądzie

Jeśli i ty zmagasz się z myślami samobójczymi, zadzwoń pod telefon 800702222 do Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym. Tak zostanie Ci udzielona fachowa pomoc. Linia działa całodobowo. 

Sinead O'Connor
Fot. BM1/Cover Images/East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.