Donald Trump, Melania Trump
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI!

Doszło do strzelaniny pod Białym Domem!

Czy życiu i zdrowiu Donalda Trumpa zagraża niebezpieczeństwo?!

Olga Figaszewska 4 marca 2018 10:00
Donald Trump, Melania Trump
Fot. East News

Szokujące doniesienia zagranicznych mediów. W sobotę pod Białym Domem doszło do strzelaniny! Jedna osoba nie żyje. Czy życiu i zdrowiu Donalda Trumpa zagraża niebezpieczeństwo?!

Strzelanina pod Białym Domem

Do strzelaniny doszło przy północnym ogrodzeniu prezydenckiej siedziby w Alei Pensylwania. Funkcjonariusze ochrony zareagowali natychmiast. W celu bezpieczeństwa wokół Białego Domu wstrzymano ruch,.

Z oświadczenia policji wynika, że nieznany mężczyzna postrzelił się pod domem Donalda Trumpa. Od razu został przewieziony do szpitala. W chwili oddania strzałów mężczyzna znajdował się w tłumie turystów.

„Zajmujemy się doniesieniami o człowieku, który postrzelił się przy północnym ogrodzeniu Białego Domu”, wyjaśniło na Twitterze Secret Service.

Życiu Donalda Trumpa zagraża niebezpieczeństwo?

Poza mężczyzną, który otworzył ogień, nikt nie został ranny. Początkowo nie było do końca jasne, co skłoniło go do tego czynu. Jednak ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że popełnił on samobójstwo. W oficjalnych oświadczeniach podkreślono, że żadne strzały nie padły w kierunku Białego Domu.

Na szczęście życiu prezydenta nie zagrażało niebezpieczeństwo. W tym czasie Donald Trump wraz z żoną przebywał poza na Florydzie w rezydencji Mar-a-Lago w Palm Beach. Służby od razu poinformowały go o incydencie.

Szokujące statystyki

Mimo że USA ograniczają dostęp do broni palnej, liczba zabitych wciąż rośnie. W ostatnich latach w wyniku przestępstw z jej użyciem zginęło więcej osób, niż w trakcie wszystkich wojen.

Od lat 70-tych w USA zginęło 1,5 miliona Amerykanów. Według konstytucji USA, każdy obywatel ma prawo do posiadania broni. By wejść w jej posiadanie może wejść każdy obywatel USA o ile nie ma kryminalnej przeszłości i problemów ze zdrowiem psychicznym. W większości stanów, żeby kupić broń, należy mieć ukończone 18 lat, ale w niektórych stanach na pistolety i rewolwery trzeba mieć 21 lat.

Uważasz, że dostęp do broni powinien być całkowicie zabroniony? 

Fot. East News

 

Czy Donald Trumpa zdradza Melanię Trump z Hope Hicks?
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.