Marcin Brzeziński 23 stycznia 2018 13:00
1/14
Melania Trump stylizcje
Copyright @East News, Getty Images/Melania Trump
1/14

Melania Trump już rok jest Pierwszą Damą USA! Przez te dwanaście miesięcy mówiła bardzo mało, ale za to jak wyglądała! A jej kreacje były z należytą uwagą komentowane. Analiza stylizacji Pierwszych Dam to czasem nie tylko materiał dla redaktorów mody, ale również komentatorów politycznych. Tak stało się również w tym przypadku. Hasłem kampanii Donalda Trumpa było hasło „Uczyńmy Amerykę znowu wielką”. Nic dziwnego więc, że kreacje jego żony odczytywano, jako w sentymentalną podróżą w czasy, gdy wielkości USA nikt nie mógł odmówić. I była to ze strony Melanii Trump strategia bardzo konsekwentna.

 

Polecamy też: Czy Pierwsze Damy to nowe ikony stylu? Dlaczego budzą więcej emocji niż hollywoodzkie gwiazdy?

 

Melania Trump chce być jak Jackie Kennedy

Podejrzenia, że Melania Trump celowo naśladuje styl uwielbianej Jacqueline „Jackie” Kennedy pojawiły się już w dniu zaprzysiężenia jej męża, Donalda na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Obserwatorzy od razu dostrzegli zastanawiające podobieństwo pomiędzy zestawem Ralpha Laurena Melanii Trump a kostiumem, który w dniu inauguracji prezydentury Johna F. Kennedy’ego wybrała jego żona. Mogła być to oczywiście przypadkowa zbieżność, jednak wkrótce pojawiły się kolejne dowody… Podczas wizyty na Florydzie (a dokładniej w Mar-o-Lago, gdzie Trump ma bajecznie luksusową posiadłość), którą odbyła w raz ze swym mężem i premierem Japonii Shinzo Abe Melania Trump zaprezentowała wierną kopię stroju Jackie Kennedy z 1973 roku. Były to bardzo szerokie białe spodnie z wysokim stanem i czarna koszula. Co ciekawe w takiej stylizacji pani Kennedy wystąpiła również… podczas pobytu na Florydzie! Także wychodząc z samolotu Air Force One na warszawskim Okęciu Melania Trump do złudzenia przypominała swoją wielką poprzedniczkę. Zielony, zamszowy płaszcz z paskiem, turkusowa apaszka i klasyczne czarne szpilki mogłyby z powodzeniem pochodzić z garderoby Jacqueline.

 

Melania Trump w kreacji Ralpha Laurena na inauguracji prezydentury jej męża.

 

Polecamy też: Ralph Lauren kończy 78 lat! Kim jest projektant, który ubiera Melanię Trump i… całą Amerykę?
 

 

Melania Trump chce być tradycyjną Pierwszą Damą

Komentując tę strategię wizerunkową amerykańskie media przypominają, że postacią Jackie Kennedy Melania Trump była zafascynowana od dawna. W 1999 roku, kiedy zapytano ją, jaką Pierwszą Damą byłaby jeśli jej mąż zostałby prezydentem USA odpowiedziała: „Bardzo tradycyjną. Jak Betty Ford lub Jacqueline Kennedy. Stałabym dobrze ubrana przy boku męża”. Wtedy oczywiście to pytanie wydawało się całkowicie absurdalne. Nikt nie mógł przecież przypuszczać, że Donald Trump kiedykolwiek zamieszka w Białym Domu, a Melanii Trump wspierając męża zacznie naśladować styl pani Kennedy…

 

Polecamy też: Melania i Ivanka Trump. Co chciały nam powiedzieć swoimi kreacjami, które zobaczyliśmy na lotnisku w Warszawie?

 

 

Wpadki Melanii Trump

Oczywiście, że przez ostatnie dwanaście miesięcy zdarzały się Melanii Trump również potknięcia. Najczęściej dotyczyły one przypadków gdy Pierwsza Dama wyglądała nie tyle źle co niestosownie, jak miało to miejsce podczas jej wizyty w Warszawie. Melania Trump ma na swoim koncie również ewidentne modowe wpadki, jak ta ze spotkania premierem Kanady Justinem Trudeau. Ale nawet najwięksi przeciwnicy Donalda Trumpa muszą przyznać, że styl Pierwszej Damy jest jednym z najjaśniejszych akcentów jego prezydentury. A teraz przypomnijmy najlepsze (a czasem trochę gorsze…) stylizacje Melanii Trump z minionych dwunastu miesięcy! Zapraszamy do naszej galerii!

 

Melania Trump w szarym garniturze Ralpha Laurena na spotkaniu z premierem Kanady Justinem Trudeau.

 

Polecamy też: Jak prezentowała się Melania Trump podczas oficjalnej wizyty w Japonii? Czy wszystkie jej stylizacje były udane?
 

2/14
Melania Trump na Balu  Inauguracyjnym
Copyright @Getty Images
2/14

Melania Trump na Balu Inauguracyjnym wystąpiła w sukni własnego projektu! Kreacja zaprojektowała we współpracy z Hervé Pierre’m, byłym dyrektorem kreatywnym domu mody Carolina Herrera!

 

Polecamy też: Melania Trump na wieczornym Balu Inauguracyjnym wystąpiła w sukni... własnego projektu! Jak wypadła?

3/14
Melania Trump i jej stylizacje podczas wizyty w Japonii
Copyright @East News
3/14

Melania Trump w wełnianym płaszczu Fendi podczas spotkania z żoną premiera Japonii Akie Abe.

 

Polecamy też: Jak prezentowała się Melania Trump podczas oficjalnej wizyty w Japonii? Czy wszystkie jej stylizacje były udane?

4/14
Copyright @East News
4/14

Melania Trump w kreacji domu mody Dior podczas spotkania z Pierwszą Damą Francji Brigitte Macron w lipcu 2017 roku.

 

Polecamy też: 113 lat temu urodził się Christian Dior. Co zawdzięczamy temu wielkiemu projektantowi?

5/14
Melania Trump stylizacje
Copyright @East News
5/14
6/14
Copyright @East News
6/14
7/14
Melania Trump stylizacje
Copyright @East News
7/14
8/14
Copyright @East News
8/14

Melania Trump w wielokolorowej sukni z odkrytymi ramionami hiszpańskiej marki Delpozo i szpilkach Manolo Blahnika podczas wizyty w Warszawie w 2017 roku.

 

Polecamy też: Melania i Ivanka Trump już po wizycie w Polsce. Wyglądały pięknie, ale zostały skrytykowane. Dlaczego?

9/14
Melania Trump i jej modowe wpadki
Copyright @East News
9/14
11/14
Copyright @East News
11/14

Melania Trump w płaszczu Bottega Veneta i sukience od Jil Sander podczas wizyty w Hamburgu w lipcu 2017 roku.

 

Polecamy też: Dlaczego stylizacje Brigitte Macron, Melanii Trump, księżnej Kate i Anny Lewandowskiej wzbudzały w 2017 roku tyle emocji?

12/14
Copyright @East News
12/14

Melania Trump w eleganckim garniturze marki Escada i szpilkach Christiana Louboutina podczas podróży po Europie w lipce 2017 roku.

 

Polecamy też: Christian Louboutin wprowadza nową kolekcję butów w siedmiu odcieniach skóry! Co w niej znajdziecie?

13/14
Copyright @East News
13/14
14/14
Melania Trump w sukience Delpozo
Copyright @East News
14/14

Melania Trump na lotnisku w Morristown w biało-żółtej sukience Delpozo.

 

Polecamy też: Czy po efekcie księżnej Kate przyszła pora na… efekt Melanii Trump?

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.